Életeket menthet a pontos azonosítás
A Fejér megyei Mentőszervezet beszámolója szerint igen csak nagy problémát jelentenek a hiányzó házszámok. Ennek kapcsán az önkormányzat munkatársai arra kérik a lakosságot, hogy a megfelelő azonosítás érdekében azok jól látható módon helyezzék el, a hiányzókat pedig pótolják.
Már néhány évvel ezelőtt is szóba került a megye szinte összes települését érintő probléma: rendkívül sok ingatlanról hiányoznak a jól látható házszámok, amelyek megnehezítik a szakszolgálatok munkatársainak a tevékenységét.
Az önkormányzatának hivatalos oldalán megjelent tájékoztatás szerint amíg az utcanévtáblát pótlása és elhelyezése az önkormányzat hatáskörébe tartozik, addig a saját tulajdonú ingatlanok esetében a tulajdonos kötelessége és feladata elhelyezni az épület azonosításához elengedhetetlen házszámot. Egy jól látható, megfelelő helyre kihelyezett szám nagyban hozzájárul például a mentők és a rendőrség munkatársainak gördülékeny munkavégzéséhez, hiszen így könnyebbé válik az azonosítás, és az így nyert értékes percek akár emberéletet is menthetnek.
A hiányzó, vagy kopott jelzőket a városlakók szinte bármelyik barkácsüzletben megvásárolhatják, és manapság már nem csak fémből, hanem kerámiából készített házszámok is elérhetők a boltok polcain.
(Illusztráció: dunaujvaros.hu)
A rovat további hírei: Közélet
Dunaújvárosi Estek – legközelebb Szöllős Luca Lénával
2025. nov. 19.
A belső egyensúly megőrzésének lehetőségeit taglalja – a közéleti hírektől a karácsonyi asztalig – a Dunaújvárosi Estek következő programja a Városháza "C" szárnyában csütörtökön délután. A vendég Szöllős Luca Léna pszichológus lesz, mindenkit szeretettel várnak! Flyer.
Arborétumi munkák a zöldellő élővilágért
2025. nov. 18.
A klímaváltozás hatásai az általunk jól ismert növényfajtákat sokszor rosszul érinti. A beteg, elszáradt vagy öreg fák kivágása és pótlása is folyamatos – nem csak városunk közterületein. A Baracsi úti Arborétumban komoly tereprendezés tart – alapítványi segítséggel is.
Jól sikerült a hétvégi Zöld Kincsek Börzéje
2025. nov. 17.
Első alkalommal adott otthont a Generációk Háza a Zöld Kincsek Börzéje elnevezésű sokadalomnak. A Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester körzetében található intézmény valódi központjává válik az ehhez hasonló közösségi eseményeknek.
DSTV: Farkas Judit érdemelte a díjat
2025. nov. 17.
A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése az Útkeresés Segítő Szolgálat ünnepnapi ceremóniájáról. A szociális munka napján rendezett program során Farkas Judit esetmenedzser kapta az intézmény legrangosabb elismerését! Hangkép.
Profi futópad a lánglovagok szolgálatában
2025. nov. 14.
Nem is olyan régen döntött arról a közgyűlés, hogy egy professzionális sporteszközt adományoznak a dunaújvárosi tűzoltók számára. A futópad megérkezett, az ünnepélyes és kiváltképp jó hangulatú átadó pedig csütörtök délután volt.
Dunaújváros zöld elkötelezettsége: EUCF és DIMOP projektek a fenntartható jövőért
2025. nov. 14.
Újabb mérföldkőhöz érkezett az elmúlt hónapokban a város zöld és fenntarthatósági elkötelezettsége: két kiemelt projektet sikereiről is szó esett. Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester szerint mindkét program — az EUCF és a DIMOP — jelentősen hozzájárul a város energiahatékonyságának növeléséhez, valamint a fenntartható városi működés kialakításához.
Közgyűlés: a kórház melletti parkolók építésének szerződéseiről is döntöttek
2025. nov. 13.
Városunk közgyűlése ma délelőtt tartotta november havi ülését. A testület 24 napirendről nyílt, míg 3 témáról zárt ülésen határozott. Jó hír, hogy már a kórház körüli parkolók építése is napirenden volt, sőt, a kivitelezés szerződéséről is határozat született.









