Dunaújváros Hetilap

Áldott, békés, szeretetben gazdag karácsonyt kíván a polgármester

doszerk - 2021. december 24. 10:47

Pintér Tamás polgármester büszke a közösségi összefogásra – és boldog, békés, áldott ünnepet kíván minden városlakónak!

Tisztelt Dunaújvárosiak!

A karácsonyi, év végi időszak a visszatekintés, értékelés időszaka. Ha visszatekintünk városunk elmúlt egy évére, rengeteg nehézséget tudnánk felsorolni, azonban engem hatalmas büszkeséggel és örömmel tölt el, hogy nem ezek jutnak először eszembe, hanem az a rengeteg jó élmény, ami ért minket. 
A tavaszi járványügyi helyzet enyhülését követően ismét kinyitott a város, és rengeteg elmaradt eseményt tudtunk bepótolni. Megnyitottak a város intézményei és létesítményei, amelyek változatos programmal várták az érdeklődőket. 
Számos rendezvényen ünnepelhettük együtt Dunaújváros 70. születésnapját és felejthetetlen élményeket szereztünk a Parázs Varázson és a CityRockson is államalapításunk ünnepe alkalmából. 
Az ősz ugyan visszahozta a járványhelyzet miatti aggodalmat és korlátozásokat, ennek ellenére sikerült az elmúlt évek legszebb és legszínvonalasabb Adventi vásárát is megszerveznünk, amelyre mindannyian karácsonyi hangulatban látogathatunk ki vásárolni, beszélgetni, nézelődni, forraltborozni vagy most már korcsolyázni is. 

Semmi mást nem kívánok Önöknek az ünnepekre és a jövő évre, csak hasonló örömöket. Együtt töltött, minőségi időt szeretteik körében, új élményeket és emlékeket, melyekre szívesen emlékeznek vissza, és egészséget – hiszen az utóbbi időben megtanultuk, hogy mennyire nagy kincs is és mennyire nem magától értetődő. 
Áldott, békés, szeretetben gazdag karácsonyt és boldog újévet kívánok!

Pintér Tamás
polgármester
(Fotó: DMJV Önkormányzata)

A rovat további hírei: Közélet

Továbbra is nagyon várjuk az M8-as autópálya megépítését

Továbbra is nagyon várjuk az M8-as autópálya megépítését

2023. jan. 27.

Szabó Zsolt, városunk gazdasági alpolgármestere sajtótájékoztatón számolt be egy december végi egyeztetésről Bartal Tamással, az Építési és Beruházási Minisztérium helyettes államtitkárával, melynek témája Dunaújváros közlekedési koncepciója volt. 

Felszámolás alatt a DVCSH Kft., várják a hitelezők jelentkezését!

Felszámolás alatt a DVCSH Kft., várják a hitelezők jelentkezését!

2023. jan. 27.

A Székesfehérvári Törvényszék január 12-én tette közzé a Cégközlönyben a Dunaújvárosi Víz-, Csatorna- Hőszolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság (DVCSH Kft.) felszámolásának elrendelését. Fontos a dátum, máris kiderül, miért!

DSTV: ismét véradás a Petőfi iskolában

DSTV: ismét véradás a Petőfi iskolában

2023. jan. 27.

Régi-új helyszínen szerveztek véradást városunkban, derül ki a DSTV összegzéséből. A Petőfi iskolát kereshették fel a napokban azok az önkéntesek, akik vállalták a "csapolást" három embertársuk megmentése érdekében. Hangkép.

A szolidaritási hozzájárulás csökkentését kérik a képviselők

A szolidaritási hozzájárulás csökkentését kérik a képviselők

2023. jan. 26.

Az év első rendes ülését tartotta a közgyűlés; a testület összesen 31 témát tárgyalt a nyílt és kettőt pedig zárt ülésen. A napirendi pontok között voltak igazán fajsúlyosak is – amelyek százmilliókat, milliárdokat jelentenek a városnak.

A pentelei zsidóság sorsa a II. világháború alatt

A pentelei zsidóság sorsa a II. világháború alatt

2023. jan. 26.

Tragikus sorsok, tragikus korszak, vészterhes történet: a holokauszt időszakának dunapentelei eseményeire fókuszál Kronászt Margit történész-muzeológus vendégposztja.

Harmincnál több napirend vár a képviselőkre a közgyűlésen

Harmincnál több napirend vár a képviselőkre a közgyűlésen

2023. jan. 25.

Pontosabban 29+2 – a naptári év első nyílt ülése után két tételről döntenek zárt ajtó mögött a Városháza közgyűlési termében csütörtökön.

Tóth Kálmán: "Visszahoztuk a fényt Dunaújvárosba"

Tóth Kálmán: "Visszahoztuk a fényt Dunaújvárosba"

2023. jan. 25.

Önkormányzati évértékelő sorozatunk utolsó előtti állomása a 9-es választókerület – itt Tóth Kálmán  a képviselő, aki szerint az átgondolt, hatékony munka és a közösségek összefogása a fejlődés kulcsa.