Dunaújváros Hetilap

Átvette a DVG Zrt. a Verebély úti erőművet (galériával)

Öcaline - 2021. december 28. 10:47

A létesítmény október közepe óta nem termel, az átvételkor az épületben kaotikus állapotok uralkodtak, számol be a részletekről a város hivatalos oldala.

Birtokon belül került a DVG Zrt. a Verebély László úti erőműben – az átvételről szóló összeállítás percekkel ezelőtt élesedett a város hivatalos oldalán. A beszámoló szerint a létesítményben október 19. óta nem folyt termelés, az épületen belüli állapotokat a mellékelt fotók jól illusztrálják. Bár hintót és félbevágott autót ezúttal nem találtak  a vagyonkezelő szakemberei, de akadt a merítésben szemetesnek használt akkumulátor, valamint szétszerelt gépek sora is. 
A DVG Zrt. munkatársai azonnal megkezdték az állapotfelmérést, valamint az erőmű rendbetételét, hogy mielőbb be lehessen kapcsolni a városi távhőhálózatba. Ezzel a lépéssel a DVG Zrt. mindhárom dunaújvárosi erőművet átvette  – minden ellenkező híreszteléssel ellentétben ezekben a DVCSH Kft. soha nem termelt, ezt más cégek végezték, akiktől a DVCSH Kft. július 1-je előtt megvásárolta a megtermelt hőt. A három erőművel a leghidegebb időszakban is biztosítható a városi távhőellátás, nyomatékosítja a hivatalos összegzés.

Amennyiben bármilyen műszaki problémát észlelnek, kérik, haladéktalanul jelezzék a DVG Zrt. műszaki ügyeletén a 20/367-4025-ös telefonszámon.

(Forrás és fotók: dunaujvaros.hu)
 

Áldatlan állapotok az erőműben

Áldatlan állapotok az erőműben - fotó:
Áldatlan állapotok az erőműben - fotó:
Áldatlan állapotok az erőműben - fotó:
Áldatlan állapotok az erőműben - fotó:

A rovat további hírei: Közélet

"Mi nem szemetelünk!" – itt a részletes felhívás

"Mi nem szemetelünk!" – itt a részletes felhívás

2022. okt. 01.

A közelmúltban szárba szökkent önkormányzati kezdeményezés célja, hogy aktivizálja a helyi erőket – bevallottan "A tiszta Dunaújvárosért!” jelszavával! Felhívás.

Mától lehet avart és kerti huladékot égetni, de csak szerdánként és péntekenként!

Mától lehet avart és kerti huladékot égetni, de csak szerdánként és péntekenként!

2022. okt. 01.

Több fontos előírás és tilalom, valamint néhány jelentős kérés kapcsolódik az éppen ma kezdőd periódushoz.

Vadállatok a városban: szerencsére nincs okunk az aggodalomra

Vadállatok a városban: szerencsére nincs okunk az aggodalomra

2022. szep. 30.

Az elmúlt hetekben rendre megjelentek a Dunaújvároshoz köthető közösségi médiafelületeken a róka és nyest észlelésekről szóló bejegyzések. Az eseményeket figyelemmel követik a városvezetők, sajtótájékoztatót is tartottak a legfontosabb tudnivalókról. 

Népszámlálás: segíti az önkitöltést az önkormányzat

Népszámlálás: segíti az önkitöltést az önkormányzat

2022. szep. 30.

Az idei népszámlálás  menetrendje szerint először október 1. és október 16. között, az internetes önkitöltési időszakban az adatszolgáltatók kizárólag interneten keresztül, önállóan tölthetik ki a népszámlálási kérdőíveket. Az önkormányzat segít!

Távhő: újabb fórumot rendeztek a költségosztásról

Távhő: újabb fórumot rendeztek a költségosztásról

2022. szep. 29.

A költségosztás volt a témája annak a fórumnak, amit a DVG Zrt. hívott össze kedd délutánra a Kultik Moziba. A távhőszolgáltató tavaly óta negyedszer hívta össze a közös képviselőket és lakásszövetkezeti vezetőket annak érdekében, hogy a távhőelszámolás során érvényesüljön a költségosztás. 

Idén is virágba borult városunk (galériával)

Idén is virágba borult városunk (galériával)

2022. szep. 29.

Idén 23. alkalommal hirdette meg az önkormányzat a Virágos Dunaújvárosért versenyt – nyolc kategóriában várták a nevezéseket, de díjazták az „Első Fecskéket” és a jubiláló virágosítókat is. 

Ünnepi áldás és templomjárás a katolikus közösségben

Ünnepi áldás és templomjárás a katolikus közösségben

2022. szep. 29.

A hittanos gyermekek megáldásával és a nyitott templomok napjának programja keretében szervezett bemutatóval kezdték a római katolikusok a tanévet.