Megrongálta a buszt a vandál fiatal – gyorsan elcsípték

Öcaline - 2021. december 21. 8:27

Előbb több milliós kárt okozott, aztán picit lepihent, elaludt a buszban. A rendőrök ébresztették (a világ ökrét), értesült a DO. Képes összegzés.

Nem mindennapi esetről – és elfogásról – adott hírt a megyei főkapitányság kommunikációs szolgálata. A szóvivői összegzés szerint vasárnap érkezett bejelentés a rendőrségre, hogy az éjszaka folyamán megrongáltak egy munkásokat szállító buszt Adony-Szőlőhegyen. Az egyenruhások délelőtt 11 órakor vonultak az utcán pakoló járműhöz, ahol vandál pusztítás nyomait rögzítették.

A busz vezető oldali ablakát betörték, a szélvédő több helyen is berepedt. Buszba belépve észlelték, hogy hatalmas a káosz.

A műszerfalat összetörték, annak egy részét az ablakon kidobták, a kormánykerék melletti kapcsolóknak csak a hűlt helye maradt – a tettes több millió forint kárt okozott a vandál cselekménnyel. 

A történet tartogatott még egy fordulatot. Az egyenruhások egyre beljebb haladva nagy meglepetésükre az egyik ülésen megtalálták a feltételezett elkövetőt, aki az előzőleg elfogyasztott alkohol hatására – és persze a cselekedeteiből eredő kimerültsége miatt – békésen aludt. Miután a rendőrök felébresztették, a 20 éves érdi férfit a rendőrök elállították a dunaújvárosi kapitányságra.

A Világ Legnagyobb Ökre címre is okkal-joggal pályázó vandál fiatalt nagyobb kárt okozó rongálás bűntett elkövetése miatt, gyanúsítottként hallgatták ki – a férfi részben beismerő vallomást tett.

(Fotók: FMRFK)
 

A rovat további hírei: Sziréna

Életfogytig lakat alatt maradhat a borzalmas sorozat elkövetője

Életfogytig lakat alatt maradhat a borzalmas sorozat elkövetője

2025. okt. 28.

Korábban meglopott dunaújvárosi rokonai ellen tervelt ki bestiális bűncseleményt a férfi, aki saját feleségét is bántalmazta, prostitúcióra kényszerítette. Ügyében a Győri Ítélőtábla dönt – a főügyészség súlyosbításra tett indítványt, akár élete végéig börtönbe kerülhet a tettes, értesült a DO. Borzasztó történet, csak erős idegzetűek olvashatják!

Kémény- és lakástüzes kiállítás nyílik az MMK-ban

Kémény- és lakástüzes kiállítás nyílik az MMK-ban

2025. okt. 28.

Különleges bemutatóval készül a vármegyei katasztrófavédelem: a Munkásművelődési Központ vendégei kémény- és lakástüzes bemutatót láthatnak szerdától. Hírünk mellé bónusz is jár: online leporellók a kiállítás anyagából!

 

Hamis papírokkal, hamis rendszámokkal próbált bejutni a gyár területére – lebukott!

Hamis papírokkal, hamis rendszámokkal próbált bejutni a gyár területére – lebukott!

2025. okt. 27.

Gyanús teherautót és annak vezetőjét vonták intézkedés alá a rendőrök a Hankook üzeménél – a román férfi hamis okmányokkal próbált árut elszállítani. Semmi sem stimmelt, ráadásul drogot is találtak nála, értesült a DO.

Sajnos sikerrel "duplázott" az autótolvaj

Sajnos sikerrel "duplázott" az autótolvaj

2025. okt. 24.

Két autót is elkötött, az egyiket ráadásul meg is rongálta az a férfi, akit a dunaújvárosi rendőrök csíptek el a napokban. Mindkét lopásnál a tulajdonos figyelmetlenségét használta ki az éber tolvaj, értesült a  DO.

Mennyi? Harminc! És kicsivel sem több...!

Mennyi? Harminc! És kicsivel sem több...!

2025. okt. 16.

A városban több helyen is vannak 30 kilométeres sebességkorlátozó táblák kihelyezve. Nyilván okkal. A Vörösmarty, illetve Gábor Áron utcában például azért, mert óvoda, bölcsőde működik a környéken. Mostantól pedig útburkolati felfestés is figyelmezteti az autósokat a megfelelő sebességre.

Távolt tarthatják a bántalmazó testvért

Távolt tarthatják a bántalmazó testvért

2025. okt. 16.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség távoltartás elrendelésére tett indítványt annak a férfinak az ügyében, aki az elmúlt hónapokban egyre agresszívebb volt a testvérével. Többször bántalmazta is hozzátartozóját, értesült a DO.

Súlyos baleset Köztársaság útnál

Súlyos baleset Köztársaság útnál

2025. okt. 11.

Rolleres ütött el a zebrán átkarikázó kerékpárost a Köztársaság út és a Derkovits utca kereszteződésében ma délelőtt. Az egyik sérültet mentőhelikopter szállította kórházba, értesült a DO.