Együttműködnek a DVSC-vel

doszerk - 2022. február 16. 17:13

Borgyos Panna mellett Arany Rebeka és Poczetnyik Luca is a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapatánál pallérozódhat a következő szezonban.

Kép forrása: DVSC Kézilabda Kft.

Debrecenben látogatott a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia vezetése ma délelőtt, számolt be róla az egyesület hivatalos honlapja, ahonnan megtudhattuk, hogy a két klub egy olyan együttműködési megállapodást írt alá, mely értelmében a DVSC Schaeffler felnőtt keretéhez tartozó, de kevesebb játékpercet kapó fiatal játékosai kölcsönszerződés értelmében a DKKA-nál kapnak lehetőséget a jövőben. A megállapodást a Kohász részéről Bulath Anita szakmai igazgató, míg a debreceniektől Ábrok Zsolt, a DVSC Kézilabda Kft. ügyvezetője írta alá, s mint azt utóbbi elmondta, amennyiben egy játékossal hosszú távon számolnak, de az első keretben még nem játszana eleget, akkor egy első osztályú klubnál kap lehetőséget, ahol fejlesztik és képzik, s arra, hogy ez a Kohásznál megvalósul, Bulath Anita szakmai igazgató személye jelenti a garanciát.

Bulath Anita kiemelte, hogy ebből a megállapodásból mindkét klub, illetve a játékosok is profitálhatnak a jövőben.

– Ez egy nagyon nagy lehetőség számunkra, amely talán példa nélküli az első osztályban. A hozzánk érkezőknek adott lesz a lehetőség a fejlődésre, hiszen hiányposztra érkeznek. Azt gondolom, hogy ebből a játékosok, a klubok, az egész magyar kézilabda is profitálhat. A szurkolók között is jó a viszony, emlékszem, mikor EHF Kupát nyertünk, nagy sok debreceni jött el nekünk szurkolni. Remélhetőleg hosszú távú lesz a kapcsolat a két klub között!

A megállapodás nem csak a két gárda közötti szorosabb együttműködést hivatott erősíteni, de döntés született arról is, hogy idén nyártól újabb két játékos érkezik kölcsönbe Debrecenből a Kohászhoz, ugyanis Borgyos Panna a következő szezont is Dunaújvárosban tölti, s mellé csatlakozik további két fiatal tehetség, Arany Rebeka és Poczetnyik Luca is.

A rovat további hírei: Sport

Gólból igen, lapból nem volt hiány a rangadón

Gólból igen, lapból nem volt hiány a rangadón

2025. szep. 08.

Nagyon korán emberhátrányba került, de remekül védekezett és gól nélküli döntetlent ért el a Nagykanizsa elleni hazai összecsapáson a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.

Katona Réka Sáráék ezüstérmesek a vb-n

Katona Réka Sáráék ezüstérmesek a vb-n

2025. szep. 08.

A hátráltató tényezők ellenére is óriásit küzdöttek Katona Réka Sáráék, így a DKSE ifjúsági korú kajakosa szépen fénylő ezüstéremnek örülhetett a győri maraton világbajnokságon.

Vereséggel kezdett a Kohász

Vereséggel kezdett a Kohász

2025. szep. 07.

Nagyot küzdött, de túl sok hibával játszott a Vasas otthonában a DKKA felnőtt női kézilabda csapata, így a szezon első bajnokiját a házigazdák nyerték.

Hazai rangadó előtt a focisták

Hazai rangadó előtt a focisták

2025. szep. 06.

A tabellán második Nagykanizsa elleni hazai összecsapással folytatja a bajnoki küzdelmeket a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután öt órától.

Fővárosi nyitány a bajnokságban

Fővárosi nyitány a bajnokságban

2025. szep. 06.

A Vasas vendégeként vág neki a bajnokság küzdelmeinek a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese ma este hat órától.

Vereséggel kezdtek a fiatalok

Vereséggel kezdtek a fiatalok

2025. szep. 05.

A DKKA U18-as és U20-as együttese is kikapott a 2025/2026-os korosztályos bajnokság első fordulójában.

Komoly kihívások előtt az utánpótlás

Komoly kihívások előtt az utánpótlás

2025. szep. 05.

Két rangos viadalon is megméretik magukat a DKSE tehetséges kajak-kenusai, akikre világbajnokság és az Olimpiai Reménységek Versenye is vár a közeljövőben.