Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 19. József, Bánk
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Húsklopfolóval bántalmazta saját apját egy férfi

Sziréna
emberölési kísérlet
elfogás
ügyészség

facebook megosztás

Öcaline - 2022. feb. 16., 10:29

Emberölés kísérletének bűntette miatt emelt vádat a Fejér Megyei Főügyészség az elvadult vita során történt brutális támadás nyomán – a 72 éves férfi súlyos, életveszélyes sérüléseket szenvedett a tavaly nyári támadás következtében, értesült a DO.

A többszörösen minősülő emberölés bűntettének kísérlete miatt elrendelt vádemelésről a megyei főügyész tájékoztatta honlapunkat. Dr. Ott István összegzéséből kiderül, a dunaújvárosi férfi egy vita során ittasan ütötte többször fejbe az apját, majd őt vérző sérüléseivel magára hagyta.
A vádirat szerint a terhelt tavaly június végén szólalkozott össze 72 éves apjával, amelynek során a sértett a konyhaszekrényből egy húsklopfolót vett elő, azzal a fia felé ütött – de nem találta el. A férfi kicsavarta a sértett kezéből a húsklopfolót, majd azzal többször a fejére, valamint bal karjára sújtott, amelynek következtében az idős férfi feje vérzett, és összeesett a konyhában. Az elkövető magára hagyta magatehetetlen apját a lakásban, elment otthonról, és csak másnap délelőtt tért vissza. 
Ekkor észlelte, hogy az apja továbbra is mozdulatlanul fekszik, ezért értesítette a mentőszolgálatot. Az eszméletlen, kórházba szállított sértettnél életveszélyes állapot lépett fel, súlyos egészségromlás következett be. Állapotát nehezítette, hogy az idős férfi a brutális bántalmazását röviddel megelőzően koronavírus fertőzésen esett át, amely miatt kórházi ellátásra szorult, és legyengült egészségi állapotban volt.
Az ügyészi álláspont szerint a  vádlott az idős koránál és egészségi állapotánál fogva védekezésre korlátozottan képes apját erős vérzéssel, jelentős fájdalommal járó sérülést okozva bántalmazta, majd a magatehetetlen sértettet hosszú időre magára hagyva belenyugodott abba, hogy idős férfi akár az életét is elveszítheti. A főügyészség tájékoztatása szerint a sértettet jelenleg egy időseket gondozó intézetben ápolják, állapota miatt a cselekvőképességét kizáró gondnokság alá helyezésével összefüggésben folyik bírósági eljárás.

Az ügyészség vádiratában a terhelttel szemben fegyházbüntetés kiszabását, közügyektől eltiltást, a feltételes szabadságra bocsátás kedvezményéből való kizárást, valamint a letartóztatás fenntartását indítványozta.

(Illusztráció: FMRFK)
 

A rovat további hírei: Sziréna

Megállíthatatlanul terjed a netes csalás

2026. már. 19.

Az elmúlt napokban több sértettet is megtévesztettek banki és hatósági szerepbe bújó bűnözők, akik különböző legendákkal vették rá áldozataikat adataik kiadására Fejér vármegyében. Figyelem, fokozott óvatosság ajánlott!

Konyhatűzhöz riasztották a lánglovagokat

2026. már. 15.

Airfryer gyulladt ki egy társasházi lakás konyhájában március a Táncsics Mihály utcában még csütörtökön este. A lakástüzek döntő részénél az időben bekapcsoló füstérzékelő megelőzheti a nagyobb bajt, írja az eset kapcsán a katasztrófavédelmi szóvivő.

Autószerelő műhely égett le Perkátán

2026. már. 09.

Komoly tűzesethez riasztották a dunaújvárosi lánglovagokat: autószerelő műhelyben ütött ki tűz Perkátán még pénteken délben. A műhelyben egy kocsi is bennégett, további két jármű az udvaron rongálódott meg, értesült a DO.
 

Hamis vád miatt emelt vádat az ügyészség

2026. már. 06.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség vádat emelt azzal a férfival szemben, aki valótlanul tett feljelentést. A férfi BV-intézetben volt, és három felügyelőt vádolt bántalmazással, értesült a DO.

Újabb online csalások – milliós kárral is!

2026. már. 02.

Dunaújvárosi lakos is akad a lehúzások sértettjei között; az online térben a gyors haszon ígérete sokakat megtéveszthet. Az elmúlt napokban ismét többen estek internetes csalók áldozatául – a rendőrségi tipptár szerint már az óvatos bizalmatlanság is hasznos lehet!
 

Szexuálisan bántalmazta nevelt lányát – vádemelés a vége

2026. feb. 27.

A Fejér Vármegyei Főügyészség minősített szexuális erőszak bűntette és további bűncselekmény miatt vádat emelt a férfival szemben, aki egykori élettársa gyermekével szexuális cselekményt végzett. A bántalmazás egy városkörnyéki településen történt, értesült a DO.

Semmi sem stimmelt a megállított kocsival

2026. feb. 26.

Nem mindennapi fogásról számolt be a megyei főkapitányság kommunikációs szolgálata: a rendőrök Pusztaszabolcs területén állítottak meg egy ukrán forgalmi rendszámmal közlekedő személygépkocsit – mint kiderült, a jármű eredetével és papírjaival kapcsolatban is komoly aggályok merültek föl.

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: mozgalmas iskolai napok

  2. A kiberbiztonságról a Római Civil Házban

  3. DSTV: újra zenélt a cukrászda

  4. Két vereség a megyei rivális ellen

  5. Megállíthatatlanul terjed a netes csalás

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: mozgalmas iskolai napok

DSTV: mozgalmas iskolai napok

Embedded thumbnail for DSTV: újra zenélt a cukrászda

DSTV: újra zenélt a cukrászda

Embedded thumbnail for DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

Top hírek

  1. Így ünnepelte március 15-ét a város (galéria)

  2. Választás 2026: már végleges a szavazólap

  3. Konyhatűzhöz riasztották a lánglovagokat

  4. Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

  5. „Tiszta udvar, rendes ház” a Technikumban

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 10. szám - 2026.03.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő