Már munkában az utánpótlás is

spigott - 2022. február 25. 12:19

Győzelemmel és döntetlennel folytatták a korosztályos bajnoki küzdelmeket a Dunaújváros PASE U19-es és U17-es labdarúgó csapatai.

Kép: DPASE-archív (Andriska Hanna felvétele)

Több mint két hónap után újra tétmérkőzésen léphettek pályára a Dunaújváros PASE utánpótlás korú labdarúgói az elmúlt napokban. A DPASE U19-es gárdája hazai környezetben, vidámparki műfüves pályán fogadta a kilencedik Dombóvár csapatát, s listavezetőhöz méltó játékkal húzta be a három bajnoki pontot. A dunaújvárosi fiatalok az első félidőben kettő, a másodikban nyolc gólig jutottak úgy, hogy cserébe egyet sem kaptak, így kiütéses, 10-0-s sikerrel vágtak neki a bajnokság tavaszi szezonjának.

Az U17-es alakulat is a vidámparki műfüvesen lépett pályára az Országos Bajnokság C csoportjának első fordulójában, s ellenfele ezúttal a Nyíregyháza Spartacus gárdája volt. Éliás Zsolt tanítványai nagy csatát vívtak vetélytársukkal, s bár lehetősége volt mindkét csapatnak a gólszerzésre, a kapukat egyszer sem sikerült bevenni, így a küzdelmes összecsapás végül 0-0-s döntetlennel ért véget.

Eredmények, gólszerzőink

Regionális U19-es bajnokság Dél-Nyugat
DPASE - Dombóvári FE 10-0
(2-0)
Gólszerzőink: Gráczer 3, Stampfel 2, Fazekas 2, Farkas 1, Pável 1, Hegedűs 1.

Országos U17-es bajnokság C csoport
DPASE - Nyíregyháza Spartacus FC 0-0

A rovat további hírei: Sport

DSTV: tornászok köszöntése

DSTV: tornászok köszöntése

2025. jún. 11.

A DKSE és a torna szakosztály mellett városunk vezetése is köszöntötte a lipcsei Európa-bajnokságról hazatért dunaújvárosi tornászokat a Pap Zoltán Tornacsarnokban. A dunaújvárosi sportolók ismét remekül szerepeltek a viadalon. Hangkép.

Fehérorosz bekket igazolt a DAB

Fehérorosz bekket igazolt a DAB

2025. jún. 11.

A harminc esztendős Yegor Kudin a HK Gomel együttesétől ékezik a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóihoz a 2025/2026-os szezonra.

Forma-1 - Jövőre július 26-án lesz a Magyar Nagydíj

Forma-1 - Jövőre július 26-án lesz a Magyar Nagydíj

2025. jún. 10.

Jövőre július 26-án rendezik majd meg a Forma-1-es Magyar Nagydíjat az addigra teljes mértékben felújított Hungaroringen - derült ki az autós gyorsasági világbajnokság szervezőinek kedd reggeli közleményéből, amelyben hivatalosan is bejelentették a 24 futamból álló 2026-os versenynaptárat.

Dunaújvárosi ezüst a kontinensviadalon

Dunaújvárosi ezüst a kontinensviadalon

2025. jún. 10.

A DKSE tehetséges kajakosa, Katona Réka Sára a szekszárdi Jámbor Lottival szerzett ezüstérmet a portugáliai Maraton Európa-bajnokság tizenkilenc kilométeres számában.

Előnyben a DFC

Előnyben a DFC

2025. jún. 09.

Hátrányból fordítva aratott 2-1-es győzelmet az ISA Haladás elleni osztályozó első felvonásán a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap este.

Egy érkező, egy maradó az Acélbikáknál

Egy érkező, egy maradó az Acélbikáknál

2025. jún. 08.

Elkezdte bejelenteni új igazolásait a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, melynek kerete jelentősen átalakul a 2025/2026-os szezonra.

Kovács-Seres Hunor triplázott az Ob-n

Kovács-Seres Hunor triplázott az Ob-n

2025. jún. 08.

Három bajnoki címmel, és több dobogós helyezéssel zárták a szegedi nyíltvízi országos bajnokságot a DKSE tehetséges úszói.