Dunaújváros Hetilap

Számolj a demokráciáért! – az aHang felhívásával

Öcaline - 2022. február 2. 15:35

Egyszerre folytatjuk és picit meg is szakítjuk az Unhack Democracy csoport Számolj a demokráciáért címmel kezdett sorozatát – itt aHang közleménye: várják mindazokat, akik tevékenyen kívánnak őrködni a demokratikus játékszabályok tisztasága fölött. És persze jön egy videó is!

A DO-hoz eljuttatott közlemény egyértelműsíti: a 2022-es választások egyik legfontosabb állampolgári tevékenysége, aktusa a szavazatszámlálás lesz. Előzetes számítások alapján minimum 20 ezer számlálóra lesz szükség. 

Minden helyszínekre várnak!

A szavazóköri visszaélések megakadályozása s így a választások tisztaságának garantálása szempontjából a legnagyobb munka a szavazatszámlálókra vár. Az aHang a 20k22 kezdeményezéssel együttműködve országszerte mozgósít embereket, akik vállalják ezt az elképesztően fontos feladatot. 
A helyzet az, hogy Budapesten már nagyon jól áll a szervezés, rengeteg a jelentkező, vidéken azonban még több ezer emberre van szükség! Az aHang ezért minden vidéken élő tagját, követőjét, feliratkozóját arra kéri, ha módjában áll, még most jelentkezzen szavazatszámlálónak a 20k22-höz, mivel a jelentkezési határidő nemsokára lejár.
Természetesen nemcsak vidékről, hanem a városokból is várják a további jelentkezőket, itt azonban a lehető legtöbb olyan önkéntesre számítanak, aki akár utazni is hajlandó egy másik megyébe, hogy besegítsen az ottani számlálóknak. Az ezzel kapcsolatos szándékot a 20k jelentkezési lapján lehet jelezni. 

"Segítek vidéken!"

A 2018-as választások alatt és után több videó, cikk, majd később kutatás látott napvilágot, amely egyértelműen megmutatta, a folyamat mely pontján és hogyan tudják manipulálni a szavazóköri eredményeket. Az aHang e ponton is hangsúlyosan fogalmaz: "Egyszerűen nem hagyhatjuk, hogy ez ismét ilyen méretekben megtörténjen, ezért kell ott lennünk minden egyes szavazókörben számlálóként! Négyévente egyszer van ilyen lehetőség. Ha nem várnál 2026-ig, és érzel magadban elég erőt, hogy egy napot rászánj erre az ügyre, akkor tarts velünk!"

Regisztrálni az alábbi címen lehet!

Jelentkezz szavazatszámlálónak, hogy sikerüljön! (katt) >>

Mivel az aHang felhívása egybevág az Unhack Democracy csoport kampányának céljaival – a programról itt írtam a közelmúltban –, így a közlemény hangképes illusztrációjaként a Számolj a demokráciáért bevezető összeállítását mellékeltem!

(Illusztráció: aHang)

A rovat további hírei: Közélet

Általános és középiskolásoknak nyújt iskolakezdési támogatást az önkormányzat

Általános és középiskolásoknak nyújt iskolakezdési támogatást az önkormányzat

2025. júl. 05.

Az általános és a középiskolás dunaújvárosi diákoknak nyújt iskolakezdési támogatást az önkormányzat a 2025/2026. tanévre vonatkozóan. Itt az összes tudnivaló!

Újabb tömeges elbocsátás a vasműből

Újabb tömeges elbocsátás a vasműből

2025. júl. 04.

Tanácstalanság, düh és pislákoló remény – ezek jellemezték a második tömeges elbocsátási napot a szebb napokat látott acélipari óriás előtt. A vasműből két nap leforgása alatt közel 2500 embernek mondtak fel – legutóbb a Duna Furnace Dunai Vasmű Kft. bontott szerződést 800 munkavállalójával.

A városüzemeltetés nem mehet szabadságra

A városüzemeltetés nem mehet szabadságra

2025. júl. 04.

Bár a nyár sokak számára a pihenés időszaka, Dunaújvárosban az élet nem állhat meg – különösen nem a városüzemeltetés területén. Mezei Zsolt alpolgármester szerint a városi szolgáltatások ilyenkor is folyamatos munkát igényelnek.

Örökmozgó 90 éves városlakót köszöntöttek

Örökmozgó 90 éves városlakót köszöntöttek

2025. júl. 03.

Süt, főz, takarít, hímez és rengeteget olvas – az egykori könyvtáros Kelényi Gizella Gizi néni 90 éves lett, de állítja: nem tud egy helyben ülni, folyton csinálnia kell valamit. Az örökmozgó szépkorút az önkormányzat nevében Barta Endre alpolgármester köszöntötte az otthonában. 

Sorra végzik a praktikus fejlesztéseket

Sorra végzik a praktikus fejlesztéseket

2025. júl. 03.

Már beszámoltunk a Római városrészt érintő fejlesztésekről. A Váci Mihály utcai járdaszakasz el is készült, jelenleg a védőnői tanácsadó előtt folyik a munka. A körzet képviselője, Barta Endre alpolgármester számolt be mindezekről.

Visszanyeri fényét a Szentháromság tér – régi helyére kerül a Szentháromság-szobor

Visszanyeri fényét a Szentháromság tér – régi helyére kerül a Szentháromság-szobor

2025. júl. 02.

Újra régi fényében tündökölhet a Mondbach-kúria előtti tér: 20 millió forintos állami támogatásnak köszönhetően visszakerül eredeti helyére a Szentháromság-szobor, emellett a kistemetőben található Szitányi-kápolna is megújulhat. 

Vass Zoltánt választották a DKIK elnökévé

Vass Zoltánt választották a DKIK elnökévé

2025. júl. 02.

A Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara (DKIK) rendkívüli tisztújító küldöttgyűlésén Vass Zoltán elnökségi tagot választották meg elnöknek hétfőn.