Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 16. Gusztáv
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

A gardróbban nevelgette a "zöldet" – vádat emeltek ellene

Sziréna
kábítószer
elfogás
ügyészség

facebook megosztás

Öcaline - 2022. már. 10., 11:51

Termesztéssel elkövetett kábítószer-birtoklás miatt emelt vádat a Dunaújvárosi Járási Ügyészség azzal a 46 éves férfival szemben, aki adonyi lakásának gardróbjában nevelt kendertöveket. Saját fogyasztásra szánta a vízipipába valót – mégis lebukott.

A vádemelés tényét a megyei főügyészség összegzése tudatta, Jászberényiné dr. Király Teodóra sajtószóvivő tájékoztatója szerint a férfi tavaly szeptemberben alapította a szó szerint háziipari jellegű ültetvényt. A vádirat szerint a férfi évek óta rendszeresen fogyaszt kábítószert. A fogyasztásának biztosítása érdekében a nappalijából nyíló gardróbhelyiségben kialakította a kannabisz növények termesztésére szolgáló helyet. A termesztéshez szükséges információkat az interneten gyűjtötte össze, a magokat külföldről szerezte be, a gépeket, szerelvényeket pedig Budapesten vásárolta meg. 
A növényeknek megfelelő klíma megteremtése érdekében a férfi a gardróbot időjárásmérő készülékkel, vezetékekből, csövekből, trafóból, lámpákból, szellőztetőből, hősugárzóból álló rendszerrel szerelte fel. A vádlott összesen 10 tő kannabisznövényt termesztett – a szárított növényeket őrlővel felaprította, és vízipipa segítségével elszívta. 

Az ügyészség vádiratában a terhelttel szemben, tárgyalás mellőzésével végrehajtásában próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását – továbbá a termesztéshez használt eszközök, növényi egyedek elkobzását indítványozta. 

(A kép természetesen csak illusztráció)
 

A rovat további hírei: Sziréna

Számtalan trükköt bevetnek az online csalók

2026. jan. 13.

A dunaújvárosi áldozatot 1,3 millió forinttal rövidítették meg, de adathalászat, hamis befektetések és álbrókerek miatt tettek feljelentést a sértettek Fejér vármegyében a közelmúltban. Az ötlettár kifogyhatatlan – vigyázzanak a pénzükre!

Idős asszonyt rabolt ki – letartóztatás a végre

2026. jan. 13.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség indítványozta annak a férfinak a letartóztatását minősített rablás bűntette miatt, aki egy 87 éves asszonyra támadt egy dunaújvárosi buszmegállóban. Az eset még tavaly nyáron esett, a tettes nem kímélte idős, járásában is akadályozott áldozatát, értesült a DO.

Elrendelték a zaklató bűnügyi felügyeletét

2026. jan. 12.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség indítványozta bűnügyi felügyelet elrendelését annak a férfinak az ügyében, aki rendszeresen megszegte a korábban alkalmazott távoltartás szabályait volt kolléganőjével szemben. Kitartóan zaklatta, tudta meg a DO.

Eltűnés miatt keresik a testvérpárt

2026. jan. 10.

A dunaújvárosi rendőrök kezdtek eljárást Házi Rubina Ketrin és Házi Jázmin Tifani eltűnése ügyében. A 14, illetve 15 éves lányok hétfőn tűntek el – már egy megosztás segíthet abban, hogy rájuk találjanak.

Bestiálisan bántalmazta az albérlőjét – letartóztatták

2026. jan. 09.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség indítványozta annak a férfinak a letartóztatását, aki súlyosan bántalmazta az albérlőjét. Nagyon durva történet, nagyon súlyos eset; a gyanúsított nem válogatott a brutális eszközökben, értesült a DO.

Az ünnepek alatt sem pihentek az online csalók

2026. jan. 07.

Lerántó apróhirdetés, "jó vétel", de még hamis szerelem illúziója is szerepel a merítésben – közel másfél millió forintos kárt okoztak az elmúlt időszakban az online csalók Fejér vármegyében. Két dunaújvárosi sértettet is lépre csaltak, értesült a DO.

Baleset és teljes útlezárás a 62-esen

2026. jan. 06.

Összeütközött két gépkocsi a 62-es főút 1-es kilométerszelvényénél, Dunaújváros térségében. Az érintett útszakaszt teljes szélességében lezárták.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Kedvezményes moziélmény az intézményi dolgozóknak

  2. ICA-D: tárlatvezetés (és forró tea) csalogat

  3. FitCity Dunaújváros: zumbával kezdték az évet

  4. Apró figyelmesség városunk csöppségeinek

  5. Átadták a kórház új, modern MR vizsgálóját

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: színekben élni

DSTV: színekben élni

Embedded thumbnail for "Tomi" ott segít, ahol szükség van rá

"Tomi" ott segít, ahol szükség van rá

Embedded thumbnail for Forró teával köszönték meg a jeges munkát

Forró teával köszönték meg a jeges munkát

Top hírek

  1. Kelendővé vált a jótékony célú finomság

  2. Elrendelték a zaklató bűnügyi felügyeletét

  3. Beszélgetés Gyöngyössy Csabával – egy év tapasztalatairól, a feladatokról, tervekről

  4. Forró teával köszönték meg a jeges munkát

  5. Alakul a DFC 2026-os kerete

Galéria

Újévi Gála (2026)

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 2. szám - 2026.01.16.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő