A LEN Kupára hajt a DFVE
Hazai környezetben, a Fabó Éva Sportuszodában fogadja a görög Ethnikos Piareus együttesét a DFVE női vízilabda csapata a LEN Kupa döntőjének első mérkőzésén, pénteken este hét órától.
Kép: DO-archív
A bajnokságban a döntőbe jutásért küzd, a LEN Kupában viszont bejutott a fináléba a DFVE női vízilabda csapata, mely a görög Ethnikos Piareus elleni vívja meg a második számú európai kupasorozat döntőjét. Vízilabdázóink számára fekete lónak számít a görög együttes, mellyel még soha nem csapott össze Mihók Attila alakulata, így vezetőedzőnk is érdeklődve várja a párharcot, melynek első mérkőzését a Fabó Éva Sportuszodában rendezik meg pénteken este hét órától, míg a visszavágónak a görög főváros ad otthon március 30-án.
– Az elmúlt években egy európai topcsapattá fejlődtünk, mely nyert LEN Kupát, Európai Szuperkupát, játszottunk Euroliga döntőt, s most van esélyünk arra, hogy újra megnyerjük a LEN Kupát. Az elmúlt huszonöt évben kettő nemzetközi kupát nyertünk, így ez a mostani döntő egy hatalmas lehetőség az egyesület történelemkönyvében, ám ehhez egy nagyon erős, több remek légióssal felálló görög csapatot kellene legyőznünk. Ellenfelünk keretében két amerikai olimpiai bajnok, kanadai, olasz és magyar légiós is található, de megpróbálunk olyan teljesítményt nyújtani csapatként, hogy ezt a kupát még zsebre tudjuk tenni. Mindenképpen azt remélem, hogy nagy szívvel, lelkesedéssel, felfogva és felismerve a célt és a lehetőséget összezárva, egymás kezét fogva próbáljuk meg ezt a sikert elérni, játékosok, edzők egyaránt, hiszen egy sportoló életében ritkán adatik meg, hogy nemzetközi kupadöntőt játsszon. Szerencsére velünk az elmúlt három-négy évben így volt, eddig kettőt sikerült begyűjteni, de három a magyar igazság. Azt persze sajnálom, hogy már harmadszor játszunk Len Kupa döntőt, de ahogy az előző két alkalommal, úgy most sem lesz esélyünk arra, hogy akár itthon nyerjük meg a kupát, kaptunk egy értesítést, hogy így döntöttek, idegenben kell lejátszanunk a visszavágót. Sokat nem tudunk a görögökről, soha nem játszottunk velük, két hete még edzőt is váltottak, s bár a játékosaikat ismerjük, azt, hogy csapatszinten mire képesek, csak holnap tapasztalhatjuk meg. Természetesen bízom a győzelemben, s abban, hogy örömet tudunk szerezni az értünk szurkolóknak.
A rovat további hírei: Sport
Közös mozgás a jótékonyság jegyében
2025. ápr. 09.
Számtalan meglepetéssel, neves előadókkal rendezik meg a Kihívás Napját a Móricz iskolában április 12-én, s a várhatóan remek hangulatú viadalon a Livi Lépteiért Alapítványt támogathatják a résztvevők.
Fontos bravúr idegenben
2025. ápr. 09.
Remekül játszva, a véghajrát is jól bírva aratott kétgólos győzelmet a második helyezett Csepel otthonában a DKKA U21-es női kézilabda csapata az NB II-es felnőtt bajnokságban.
Remek hajrá a fináléban
2025. ápr. 09.
A döntőben hétpontos hátrányból fordítva szerzett első helyezést az U15-ös kötöttfogású birkózók második válogató versenyén a DKSE tehetsége, Parádi László.
Bajnok a Pentele ASE!
2025. ápr. 08.
A nagy rivális Nagykanizsa 13-5-ös legyőzésével biztosította be az NB II-es pontvadászat bajnoki címét a Pentele ASE első számú csapata, mely így jövőre ismét az NB I-ben szerepelhet.
Felemás hétvége a medencében
2025. ápr. 08.
A DFVE női vízilabdázóinak serdülő csapata simán nyert, az ifjúságiak viszont háromgólos vereséget szenvedtek a BVSC vendégeként a korosztályos bajnokságok vasárnapi fordulójában.
Féltucat DFC-gól Pápán
2025. ápr. 08.
Vojnity Nóra négy találatának is köszönhetően magabiztos győzelmet aratott pápai vendégjátékán a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata.
Közel volt a dobogó
2025. ápr. 07.
Kevéssel maradt le a harmadik helyről Sztankó Zina Inka és Tóth-Pál Rebeka kettőse a tollaslabdázók országos diákolimpiai döntőjének leány páros versenyszámában.