Dunaújváros Hetilap

Boldog születésnapot, Erzsi néni!

doszerk - 2022. március 25. 10:37

Folytatódott a szépkorú polgárok köszöntése városunkban. Ezúttal Gyermán Mihályné Erzsi néni ünnepelte 90. születésnapját, akit Szántó Péter önkormányzati képviselő látogatott meg otthonában. 

Erzsi néni örömmel fogadta az önkormányzat képviselőjét, a városvezetés  ajándékát, és szívesen mesélt gyermekkoráról, amit Aporligeten töltött. 
– 1932-ben születtem Tyukodon.  Aporligeten nőttünk fel a hat testvéremmel együtt. Már 8 éves korom óta dolgoztunk különféle tanyákon, így például Pórházán. Nem volt mese, csinálni kellett: vagy libát vagy tehenet legeltettünk. 1957 karácsonyán jöttem Dunaújvárosba a férjem után, aztán 1958-ban már a Ruhagyárban dolgoztam. Mondtam neki: ha te eljössz, én is megyek. Így kerültem ide. Két gyermekünk volt már akkor. 
Gyermán Mihályné mint mondta: akkoriban az Óvárosban laktak albérletben, majd 1959-ben kaptak lakást, amelyben azóta is él. 
– A Ruhagyárban dolgoztam 13 évig. Aztán átkerültem a Házgyárba, itt 17 évet dolgoztam, és innen is mentem nyugdíjba 1987-ben. Itt voltam darukötöző, kotrós, adagos, betonkeverős, pultos, mindenes.  De sosem riadtam vissza a munkától. 
Erzsi néni mindennapjai ma már kertészkedéssel telnek. Azt mondta: szinte minden, a főzéshez szükséges alapanyag megterem a kis kertecskéjében, amit hatalmas szorgalommal és kitartással művel tavasztól egészen októberig. 
Ahogyan ő fogalmazott: erre az időszakra oda is költözik. A kerti munkálatokban lánya is besegít, a borsót, a hagymát például már el is vetették. Erzsi néninek három unokája és négy dédunokája van.

DMJV Önkormányzata
(Fotó: Végh Zoltán)

A rovat további hírei: Közélet

Továbbra is nagyon várjuk az M8-as autópálya megépítését

Továbbra is nagyon várjuk az M8-as autópálya megépítését

2023. jan. 27.

Szabó Zsolt, városunk gazdasági alpolgármestere sajtótájékoztatón számolt be egy december végi egyeztetésről Bartal Tamással, az Építési és Beruházási Minisztérium helyettes államtitkárával, melynek témája Dunaújváros közlekedési koncepciója volt. 

Felszámolás alatt a DVCSH Kft., várják a hitelezők jelentkezését!

Felszámolás alatt a DVCSH Kft., várják a hitelezők jelentkezését!

2023. jan. 27.

A Székesfehérvári Törvényszék január 12-én tette közzé a Cégközlönyben a Dunaújvárosi Víz-, Csatorna- Hőszolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság (DVCSH Kft.) felszámolásának elrendelését. Fontos a dátum, máris kiderül, miért!

DSTV: ismét véradás a Petőfi iskolában

DSTV: ismét véradás a Petőfi iskolában

2023. jan. 27.

Régi-új helyszínen szerveztek véradást városunkban, derül ki a DSTV összegzéséből. A Petőfi iskolát kereshették fel a napokban azok az önkéntesek, akik vállalták a "csapolást" három embertársuk megmentése érdekében. Hangkép.

A szolidaritási hozzájárulás csökkentését kérik a képviselők

A szolidaritási hozzájárulás csökkentését kérik a képviselők

2023. jan. 26.

Az év első rendes ülését tartotta a közgyűlés; a testület összesen 31 témát tárgyalt a nyílt és kettőt pedig zárt ülésen. A napirendi pontok között voltak igazán fajsúlyosak is – amelyek százmilliókat, milliárdokat jelentenek a városnak.

A pentelei zsidóság sorsa a II. világháború alatt

A pentelei zsidóság sorsa a II. világháború alatt

2023. jan. 26.

Tragikus sorsok, tragikus korszak, vészterhes történet: a holokauszt időszakának dunapentelei eseményeire fókuszál Kronászt Margit történész-muzeológus vendégposztja.

Harmincnál több napirend vár a képviselőkre a közgyűlésen

Harmincnál több napirend vár a képviselőkre a közgyűlésen

2023. jan. 25.

Pontosabban 29+2 – a naptári év első nyílt ülése után két tételről döntenek zárt ajtó mögött a Városháza közgyűlési termében csütörtökön.

Tóth Kálmán: "Visszahoztuk a fényt Dunaújvárosba"

Tóth Kálmán: "Visszahoztuk a fényt Dunaújvárosba"

2023. jan. 25.

Önkormányzati évértékelő sorozatunk utolsó előtti állomása a 9-es választókerület – itt Tóth Kálmán  a képviselő, aki szerint az átgondolt, hatékony munka és a közösségek összefogása a fejlődés kulcsa.