Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. ápr. 02. Áron
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Újabb vereség hazai pályán

Sport
DPASE
bajnokság
labdarúgás

facebook megosztás

spigott - 2022. ápr. 24., 19:57

Helyzet nélkül is elvitte a három pontot Dunaújvárosból a Makó gárdája az NB III Közép csoportjának vasárnapi fordulójában.

Rengeteg hiányzóval várta a Makó elleni hazai összecsapást a komoly hullámvölgyben lévő Dunaújváros PASE labdarúgó csapata ma délután öt órától. A mieinknél ugyanis Báló, Jakab, Szepessy, Kesztyűs, Villám, valamint Tóth sem állhatott Varga Balázs rendelkezésére, s bár együttesünk ennek ellenére is a győzelmet tűzte ki maga elé, ez nem ígérkezett könnyű feladatnak a tabella negyedik helyén álló vendégekkel szemben.

A találkozó első negyed órájában a fogást keresték egymáson a csapatok, nem túl sok sikerrel, így inkább a játék küzdő jellege dominált. A 16. percben azonban így is előnybe került a Makó, miután egy távoli, nem túl erős lövés messze kijött Ásványi kapusról, pont az érkező Babolek elé, aki öt méterről a kapuba vágta a játékszert (0-1). Pár perccel a gól után a vendégek kapusa tarolta le a tizenhatoson kívül Székelyt, a játékvezető valószínűleg azért nem állította ki a makói hálóőrt, mert a DPASE támadója már lesen kapta a labdát. A folytatásban két alkalommal is a leshatáron sikerült kiugrania a mieinknek, ám egyszer sem tudták gólra váltani a lehetőséget, majd a 41. percben egy szöglet után Székely fejelt öt méterről a kapu fölé, így a szünetre a vendégek vonulhattak elégedettebben.

Végh Zoltán felvételei

A térfélcsere után nagyobb elánnal jött ki a pályára együttesünk, ám hiába sikerült több ígéretes elfutást is összehozni a széleken, a szervezetten védekező makói gárda nem nagyon adott esélyt a befejezésekre. Idővel ráadásul egyre kiegyenlítettebbé vált a játék, így lehetőse sem nagyon akadt a mieinknek arra, hogy kiegyenlítsenek. A Makónak ez tökéletesen megfelelt, a támadásokkal egészen a véghajráig nem is igazán foglalkoztak a vendégek, s bár az utolsó percekben volt egy-egy kontrájuk, egy meg nem adott gólon kívül ők sem tudtak helyzetbe kerülni. Erre azonban nem is volt szükségük, mert a védelmük jól állt a lábán, s mivel a felíveléseket rendre elfejelték, a céljukat is elérték, s 1-0-s győzelemmel távoztak Dunaújvárosból.

Tovább tart tehát a DPASE gárdájának rossz sorozata, legutóbbi öt mérkőzéséből mindössze egyetlen pontot szerzett a csapat, s mivel a Balassagyarmat ismét nyerni tudott, így a tabella második helyét is átvette együttesünktől.

DPASE - Makó FC 0-1 (0-1)
Gólszerző: Babolek a 16. percben

DPASE: Ásványi - Molnár (Hompót, 83.), Tölgyesi, Székely, Papp (Petró, 46.), Novák, Dorogi (Szél, 73.), Bozsoki, Balogh, Barna (Tölgyesi, 87.), Huszty. Vezetőedző: Varga Balázs.

A rovat további hírei: Sport

Volt tartásuk, de ezért most nem járt pont

2026. ápr. 02.

Három szoros játszmában szenvedett vereséget Szolnokon a DKSE röplabda csapata az alsóházi rájátszás harmadik fordulójában.

Fájó búcsú az érmes álmoktól

2026. ápr. 01.

Nagyon rosszul kezdett, majd a folytatásban is sokat hibázott, így hét góllal kikapott a bajnoki negyeddöntő utolsó, egri mérkőzésén a DFVE női vízilabda csapata.

Bajnoki címek az erős mezőnyben

2026. ápr. 01.

Jól szerepeltek a dunaújvárosi versenyzők a súlyemelők Tatabányán megrendezett Masters Országos Bajnokságán.

DSTV: nyuszifutás a Vasváriban

2026. ápr. 01.

A húsvét jegyében várta különleges program a Vasvári Pál Általános Iskola növendékeit. Előző hét pénteken nyuszifutás volt – bár az időjárás a tornaterembe "kényszerítette" a gyerekeket és a pedagógusokat, a hangulatra nem lehetett panasz. Hangkép.

Egerben juthat be a négy közé a DFVE

2026. ápr. 01.

A bajnoki negyeddöntő harmadik, mindent eldöntő mérkőzésén ugrik medencébe a DFVE női vízilabda csapata az Eger otthonában ma este hét órától.

Bajnoki és nemzetközi érmek a szőnyegen

2026. már. 31.

Kiválóan szerepeltek a DKSE és enyingi fiókszakosztályának fiatal birkózói a fővárosban és Tiszacsegén megrendezett versenyeken március 28-án.

Vasváris remeklés a diákolimpián

2026. már. 31.

Érmekkel, értékes pontszerző helyezésekkel várták a Vasvári iskola diákjai az úszók Szentesen megrendezett országos diákolimpiai fináléját.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Visszalépett a jelöltségtől Szabó Zsolt

  2. Volt tartásuk, de ezért most nem járt pont

  3. DSTV: a Zsenikuckó kínálata

  4. Fájó búcsú az érmes álmoktól

  5. Elektromos felvonó könnyít a mindennapokon

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: a Zsenikuckó kínálata

DSTV: a Zsenikuckó kínálata

Embedded thumbnail for Elektromos felvonó könnyít a mindennapokon

Elektromos felvonó könnyít a mindennapokon

Embedded thumbnail for DSTV: nyuszifutás a Vasváriban

DSTV: nyuszifutás a Vasváriban

Top hírek

  1. Megújulnak a jelzőlámpák a belváros egyik legforgalmasabb csomópontjában

  2. Kerítésre dőlt a fa a viharos szélben

  3. "Ragyogj kékben, Dunaújváros!" – az elfogadás jegyében

  4. Elektromos felvonó könnyít a mindennapokon

  5. Képviselői ajándékcsomag az időseknek

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 13. szám - 2026.04.02.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő