Dunaújváros Hetilap

Jótékony maciözön a Civilházban (galériával)

Öcaline - 2022. május 18. 12:21

Minden, ami Maci – ezzel a sokatmondó címmel nyílt kiállítás a Római körúti bázison hétfőn délután. A tárlat egy jótét sorozat első állomása, mintegy 800 mackót láthatnak a vendégek!

Korra, nemre és habitusra tekintet nélkül mindenkinek mosolyt csalt az arcára a Római körúti civilházban nyílt kiállítás – a Minden, ami Maci című gyűjtemény nem véletlenül ejtette rabul a hétfői megnyitó vendégeit.

Kincsek, mackóbundában

Mint Ricsli Sándorné, a kollekció gyűjtője lelkes beszámolójából kiderült, egy ajándékba kapott mackóval kezdődött a gyűjtemény kialakítása. Azóta is tart a „szerelem”, hiszen mintegy 800 darabos kollekciót láthatnak a Civilház vendégei – tematikus bontásban, remek elrendezésben. A vendégek kalauzolásában Széder Ildikó Életpálya-emlékérmes pedagógus vállal főszerepet – a megnyitót követően azonnal az ő tárlatvezetése nyomán ismerkedhettek az érdeklődők a kiállítás kincseivel.

A kifejezés nem túlzás: a kollekcióban valódi ritkaságok is találhatók, a történelmi lépték is adott – a tárlat legidősebb medvéi közel 100 éve, 1923-ban készültek! Külön sarkot kapott Micimackó, és a tárlat remek újítása, hogy több fotósarok is közös kép készítésére biztatja a vendégeket!

Csoportos látogatás is lehetséges – mindenkit várnak!

A Minden, ami maci című gyűjteményes kiállítás május 27-ig, azaz jövő hét péntekig várja a vendégeket a Római körút 36/b. alatti központban. A tervek szerint a Civilház délelőttönként óvodás, valamint általános iskolás csoportokat fogad – ám ehhez bejelentkezés szükséges, tudatta Törő Anikó, a bázis vezetője. A jelentkezéseket létszám és időpont megjelöléssel regisztrálják a 30/536-0959-es számon. A tárlat egyénileg is látogatható, a családokat is szeretettel várják – méghozzá jövő péntekig minden hétköznap 14.30-16.30 között. 
Fontos, hogy a kiállítás akadálymentesen elérhető, kerekesszékkel is látogatható, illetve nyitott a vakok és gyengénlátók előtt – olyannyira, hogy a kollekció darabjait csak ők érinthetik, foghatják meg a gyűjtő engedélyével. Mindenkit szeretettel és sok-sok macival várnak!

Nemes céllal szervezték

A jótékony célú kiállítás fővédnöke Motyovszki Mátyás önkormányzati képviselő, aki érdeklődésünkre elmondta, több tárlatot, kezdeményezést magában foglaló sorozat első állomása a macitárlat, és az egész sorozatot egy közösségi cél megvalósításának szentelik: 
– A macikiállítás ingyenes, de támogatásokat elfogadunk, a későbbi alkalmakon licitálásokat és egyéb akciókat is tervezünk – ezek bevétele a Rudas Alapítvány számláját gyarapítja, mégpedig azzal a nemes szándékkal, hogy az iskola udvarán új közösségi teret alakítsanak ki. 

A kiállításmegnyitón részt vett Szemenyei István, a középiskola igazgatója, aki elárulta, az iskola udvarán egy műfüves focipályát, kosárpályát, valamint padokkal körbevett tűzrakóhelyet terveznek. Mindezt úgy, hogy a helyet megnyitják a városrész lakói előtt is – már az ősszel közös városrészi nap rendezését tervezik!
A város vezetése is minden lehetséges eszközzel támogatja a tervek megvalósulását, hangsúlyozta a megnyitót követően Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester:
– Már a „Rajta, Újváros!” Egyesület önkormányzati sikerét követően megfogalmaztuk, hogy nagy teret és sok lehetőséget szeretnénk biztosítani a közösségi kezdeményezéseknek – sajnos a vírus veszélyhelyzet korlátozásai miatt sok terv a hamvába hol, ezért is örülök annak, hogy újra egyre több és több ilyen program részesei lehetünk. Remek ötlet, remek megvalósítás – és természetesen nagyon öröm, hogy a Rudas is megnyitja kapuját a közösségi, városrészi programok előtt!

A lépesméz próbája is az evés: az első csoport kedden tekintette meg a tárlatot, rajongó lelkesedéssel; de erről is meséljenek inkább a képek!

(Fotó: Végh Zoltán)
 

Minden, ami Maci a Civilházban

Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:
Minden, ami Maci a Civilházban - fotó:

A rovat további hírei: Közélet

DSTV: új büszkeségek az arborétumban

DSTV: új büszkeségek az arborétumban

2022. jún. 25.

Egyre népszerűbb a városlakók körében a Baracsi úti Arborétum, derül ki a DSTV összegzéséből. A létesítmény jelentős fejlődésen ment keresztül, újdonságok sora csalogatja a vendégeket – ráadásul éppen ma délelőtt 11 órától önkéntes program helyszíne lesz! Hangkép.

Átadták a várva várt ADU parkolókat

Átadták a várva várt ADU parkolókat

2022. jún. 24.

Többhetes előkészületeket és munkálatokat követően a városlakók már birtokba is vehetik a volt ADU iskola mögötti területen kialakított parkolókat. Az elkészült beruházás jelentőségéről Pintér Tamás polgármester, Barta Endre a körzet képviselője és Novák Istvánné Katica önkormányzati képviselőjelölt számolt be. 

Igazi fesztiválhangulattal várta a plazmaadókat a Duna Plazma

Igazi fesztiválhangulattal várta a plazmaadókat a Duna Plazma

2022. jún. 24.

Ahogy azt a plazmaadók megszokhatták, újabb vidám hangulatú extra nappal készültek az egészségügyi centrum dolgozói a zene világnapja alkalmából kedden – a nap fő témája ezúttal a fesztivál és a hozzá tartozó partihangulat volt. (X)

Az igényektől a teljesítésig – tervezhető fejlesztések a 6-os körzetben

Az igényektől a teljesítésig – tervezhető fejlesztések a 6-os körzetben

2022. jún. 23.

Hamarosan élesedik az az online felület, amely egyszerre gyűjti össze a lakosság fejlesztési igényeit, valamint folyamatosan tájékoztatást nyújt a megvalósult tervekről. Kísérleti jelleggel a 6-os választókörzetre fókuszálnak, de ha beválik, az egész városra kiterjeszthetik a rendszert.

KÖSZ, Hankook! – önkénteseket várnak az arborétumba

KÖSZ, Hankook! – önkénteseket várnak az arborétumba

2022. jún. 23.

Kétmillió forintos támogatást kapott a Baracsi úti zöld sziget – a felújítási munkákhoz önkénteseket várnak. KÖSZ, Hankook! – először most, majd jövő szombaton.

Elkészültek az új parkolóhelyek a Batsányi János utcában

Elkészültek az új parkolóhelyek a Batsányi János utcában

2022. jún. 21.

Ismét a település életének egyik legfontosabb problémájára talált megoldást a városvezetés. A Batsányi János utcában nagyjából 15 új parkolót alakítottak ki. 

Városunk is ünnepelt a világnapon

Városunk is ünnepelt a világnapon

2022. jún. 21.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és a Nemzetközi Vöröskereszt kezdeményezésére 2004 óta ünnepeljük a véradók világnapját. Összeállításunk a helyi véradókra koncentrál.