Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Jött, láttuk, győzött a "Zanox"

Öcaline - 2022. május 16. 19:02

Kockázatok és mellékhatások nélkül mit sem ér a Zélet, az meg már legyen ráadás, hogy nemcsak a forgatás, de a világpremier helyszíne is városunk volt: a Kultik Mozi adott otthont a díszbemutatónak, itt a "Zanox" – jó szívvel ajánlom!

Azt persze a "Csocsó" óta mifelénk mindenki tudja (a Konyec című opuszt emlegetve meg kevesebben ugyan, de ők nagyon), hogy Dunaújváros remek közege és kulisszája tud lenni a filmeknek – a CWT életéről és munkásságáról nem szólva! –, de most a Zanox című film világpremierjével megérkezett az újabb ékes-fényes bizonyíték!

Eljött az idő

A történet egy különleges napot dolgoz föl (már ha az időutazós történetek esetében lehet egy napról beszélni), a film vezérszála május 13-án, pénteken játszódik, és mit hoz a sors, pont péntekre és 13-ra esett a díszbemutató is! Amely előtt sajnos ki kellett hagynom a városfelfedező sétát, de a Kultik Mozinál szervezett készülődést már láttam, mi több, az egyik plakit éppen a Baranyi Benő rendezővel készült beszélgetés alatt fújta el a szél a háttérből. Viszont ha már közeg és kulissza, az alkotó néhány kulisszatitkot is megosztott:
– Tizennyolc éves korom óta megvan a történet, sok-sok előkészület, közös gondolkodás, és persze hatalmas csapatmunka után jutottunk el a mai bemutatóig – nagy köszönettel tartozom érte minden közreműködőnek. Vannak olyan epizódok, amelyeket személyes emlékek inspiráltak – például az angol érettségi. Az is nagyon fontos, hogy a város nemcsak a filmnek biztosított kitűnő helyszíneket, de mivel volt egy egész hetes leköltözés is, az alkotói folyamat, sőt, a csapatépítés terén is jelesre vizsgázott. Így utólag már nem tudok jobb helyszínt elképzelni a világpremiernek sem!

Több szál, több csavar, több idősík

A sztori tehát egy kamaszkori gondolat továbbfűzése, központban az időutazás motívumával, de a filmben találni egy szerelmi szálat, egy útkeresés-fonalat és egy markáns krimi-motívumot is – a végeredmény pedig egy kellemesen fogyasztható, kacagtató jelenetekkel és elemekkel bőven pettyezett, szórakoztató, dramaturgiailag is jól komponált, helyenként kifejezetten sodró lendületű munka lett, remek alakításokkal. A vastapsot a végén nem lehetett a vakvéletlen számlájára írni – megérdemelte az összes szereplő, az összes közreműködő; az meg, hogy ehhez a város szolgált helyszínül, legyen a mi boldogságunk. (Persze vannak poénok, amelyek csak itt ülnek: a kórházból lett gyógyszergyár snittjénél a világon sehol másutt sem hördül föl kacagva a közönség, ez biztos.)
Nagy izgalommal készült a díszbemutatóra Bálint Előd, a film főszereplője is, aki szintén a DSTV kamerája előtt árulta el (aztán a bemutatót követő közönségtalálkozón újra), hogy nem áll távol a személyiségétől a szerep – na jó, talán a pánikbetegség túlzás. Ő is kiemelte viszont a dunaújvárosi forgatás remek atmoszféráját, közösségkovácsoló erejét. 

Büszkeség és vidámság

Hasonló húrokat pengetett a világpremier előtt Pintér Tamás is – mint a polgármester hangsúlyozta, több fontos hozadéka is lehet az ilyen együttműködéseknek:
– Örülünk, hogy nemcsak a forgatásnak, de a bemutatónak is otthont adhattunk. Büszkék lehetünk városunkra, hiszen az összes közreműködőtől azt hallottam, hogy a remek terep mellett jó hangulatú munka helyszíne is volt a város. Időutazós sci-fit még nem forgattak nálunk – személy szerint is örülök, hogy már igen. Nagyon bízom a film sikerében – és persze abban is, hogy mások is kedvet kapnak egy városfelfedező kirándulásra.

A már emlegetett vastaps és az oldott, vidám percek egész sorát hozó beszélgetés után a bulié volt a főszerep a mozi előtti téren: a Ricsárdgír zenekar adott remek koncertet – egyébként a Hülye vagy című dal szerepelt a film összeállításunkhoz mellékelt teaser előzetesben is. Kiváló mulatság kerekedett, a közönség soraiban jelentős ugrálásokkal és tapsokkal, a színpadon meg a szintis Laci és a többiek, kedves bitangok. Őrült jó móka, őrült jó muzsika.

Az már csak a ráadás lehet mindehhez, ha, reméljük, május 26. után is jó sokan megnézik az új időutazós sci-fit – a péntek este mulatságról meséljenek a képek!

(Fotó: Végh Zoltán)
 

Zanox – világpremier a Kultik Moziban

Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:
Zanox – világpremier a Kultik Moziban - fotó:

A rovat további hírei: Kultúra

DSTV: szép sikert aratott az Újévi Gála a Kultikban (galériával)

DSTV: szép sikert aratott az Újévi Gála a Kultikban (galériával)

2023. jan. 24.

Új helyen, de a szokott színvonalon varázsolta el a közönséget a Sándor Frigyes Zeneiskola az Újévi Gála hangversenyén – az intézmény növendékeinek és tanárainak koncertje után a Kelemen Angelika Jazz Quartet aratott jelentős tapsokat a Kultik Dunaújváros színpadán. Hangkép és galéria itt!
 

Gyönyörű ünnep – Kurucz Gergely kapta a "Pro Cultura Intercisae" díjat (galériával)

Gyönyörű ünnep – Kurucz Gergely kapta a "Pro Cultura Intercisae" díjat (galériával)

2023. jan. 23.

A szféra legrangosabb önkormányzati elismerését a magyar kultúra napja alkalmából rendezett ünnepségen vehette át a helyi kórusmozgalom meghatározó személyisége az evangélikus templomban vasárnap.

"... a kultúrára a legnagyobb válság idején is szükség van"

"... a kultúrára a legnagyobb válság idején is szükség van"

2023. jan. 22.

A magyar kultúra napján kínzóan aktuális gondolatot foglal össze a cím – egyúttal kijelöli az önkormányzati munka egyik lényeges pillérének helyét is.

Ünnepeljük együtt a magyar kultúra napját!

Ünnepeljük együtt a magyar kultúra napját!

2023. jan. 20.

1989 óta ünnepnap a Himnusz születésnapja: a dunaújvárosi ünnepet díjátadó és a Quintia együttes koncertje színesíti az evangélikus templomban vasárnap. Mindenkit szeretettel várnak!

Gála 2023 – újévi koncert a Kultikban

Gála 2023 – újévi koncert a Kultikban

2023. jan. 19.

Új helyszínen, de a több éves hagyomány képletét folytatva várja a Gála 2023 című újévi koncertjére a muzsika szerelmeseit a Sándor Frigyes Zeneiskola. A hangversenynek a Kultik Dunaújváros mozi ad otthont pénteken délután és este!

DSTV: stabil kedvenc az MMK

DSTV: stabil kedvenc az MMK

2023. jan. 19.

Újra nagy fölénnyel hódította el a kategóriagyőzelmet a Munkásművelődési Központ a Dunaújváros Kedvence elnevezésű voksversenyen. A tartós siker titka az intézményhez kötődő közösségek erejében rejlik. Hangkép.

Szabad Szemmel: "Műszakváltás" a Szertelen Házban

Szabad Szemmel: "Műszakváltás" a Szertelen Házban

2023. jan. 16.

Kínzóan aktuális témával folytatódik az új évben a Szertelen Házban futó KineDok sorozat – a "Műszakváltás" kedden délután pörög, mindenkit szeretettel várnak!