Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 30. Dávid
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Közösen keresik a megoldást

Közélet
parkolás
környezetvédelem
önkormányzat

facebook megosztás

doszerk - 2022. máj. 16., 07:12

Régóta okoz gondot Dunaújvárosban az 5-ös körzetben a Köztársaság utcában a zöldterületen áthajtó, járdára felálló áruszállító kamionok jelenléte. Raduka Zsuzsanna, a körzet képviselője az önkormányzat munkatársaival és az érintettekkel a helyszínen járt, hogy közösen keressenek megoldást a problémára. 

Balesetveszélyes és a városképet is szennyezi a Köztársaság utcában zajló áruszállítás. A lakóházak aljában található üzletekbe az új árut szállító kamionok a füves területen keresztül hajtanak fel a járdára, ami szennyezi a járdát a felhordott sárral.
Raduka Zsuzsanna képviselő asszony számtalan alkalommal és fórumon keresett megoldást a problémára, legutóbb az önkormányzat munkatársai és az érintettek jelenlétében járt a helyszínen. 
„A cél az, hogy egy mindenki számára kedvező megoldás szülessen, amelyben a lakók és az ület érdekei sem sérülnek, illetve tekintettel kell lennünk a zöldterület megóvására is.” – nyilatkozott honlapunknak Raduka Zsuzsanna. 
Jelenleg is zajlik a megoldás keresése, az ehhez szükséges egyeztetések folyamatban vannak.

Varga Richárd
(Fotó: DMJV Önkormányzata)

 

A rovat további hírei: Közélet

A szilveszteri petárda helyett költsön idén újra kutyatápra!

2025. dec. 28.

Idén is töretlen lendülettel folytatódik a "Kutyatápot vegyél, ne petárdát!" adománygyűjtő akciósorozat, amelynek részeként az Önkormányzati Ebrendészeti Telep lakóinak gyűjtenek eleséget. Kálló Gergely és Barta Endre közösen, még 2019-ben indították útjára a közösségi kezdeményezést.

Munkarendváltozás a Polgármesteri Hivatalban

2025. dec. 27.

Az önkormányzat hivatalos weboldalán látott napvilágot az igazgatási szünet alatt érvényes ügyfélfogadási rend. Az igazgatási szünet miatt az anyakönyvi ügyelet kivételével január 5-ig szünetel az ügyfélfogadás.

DSTV: "Levelek a Jézuskának"

2025. dec. 26.

Az ünnepi beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV terjedelmes összeállítása arról, hogy újra sikerrel ért véget a DO/DSTV műhelyének ajándékgyűjtő akciója. A közösségi kezdeményezés ráadásul új pillérrel egészült ki! Karácsonyi hangkép.

Szép gesztus a szenteste előtt

2025. dec. 25.

Nemes hagyományt folytatott Pintér Tamás polgármester és Orosz Csaba, a közbiztonsági bizottság elnöke: szenteste délelőttjén karácsonyi ebéddel lepték meg azokat, akik az ünnepi időszakban is a városlakókért dolgoznak.

"A közösség ereje ilyenkor válik igazán láthatóvá..."

2025. dec. 24.

"Karácsony legfőbb üzenetei a szeretet és az összetartozás – ezek az értékek vezessenek bennünket döntéseinkben és mindennapjainkban." Pintér Tamás polgármester ünnepi köszöntőjét olvashatják az alábbiakban.

Karácsony a Krisztus Király főtemplomban

2025. dec. 23.

Jézus születését és első bemutatkozásait ünnepli a karácsonyi időszakban a dunaújvárosi római katolikus közösség. Nagyon készült a karitász közössége is az egyház egyik főünnepére.

DSTV: jótékonyság a Restiben

2025. dec. 23.

Az ünnepek közeledtével is gondolnak a nehezebb körülmények között élő emberekre városunkban, remek példával szolgál a DSTV összeállítása. A Resti Bisztróban öt család karácsonyát tették szebbé a legutóbbi jótékonysági akció alkalmával. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Nagy változások után, itthon folytatják a bajnokságot

  2. DSTV: "Felülírt protokoll"

  3. Két siker az Andersenben

  4. Dunaújvárosi rendőrök kutatták fel a pénzüket elhagyó szlovák-ukrán párt

  5. Napos nyitány, de havat is hozhat a szilveszter

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: "Felülírt protokoll"

DSTV: "Felülírt protokoll"

Embedded thumbnail for DSTV: a Viadana ajándéka

DSTV: a Viadana ajándéka

Embedded thumbnail for DSTV: szorgos közösség a Vasváriban

DSTV: szorgos közösség a Vasváriban

Top hírek

  1. Eltűnt, nagyon keresik Németh Zsoltot

  2. Szép gesztus a szenteste előtt

  3. Dunaújvárosi rendőrök kutatták fel a pénzüket elhagyó szlovák-ukrán párt

  4. Csodás együttállás, frenetikus élmény

  5. Három pont a fa alá

Galéria

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő