"Sport, család, természet" – gyermeknapi rajzos erőpróba a mozinál (galériával)
Rendhagyó megméretésre várta a város óvodásait a Dunaújvárosi Labdarúgós Szövetség: a közösségi kezdeményezések terén is jeleskedő alakulat ezúttal rajzversenyt szervezett a Kultik Dunaújváros mozinál.
Lelkesen vetették be magukat a nemes és vidám hangulatú küzdelembe a város óvodásai a napokban rendezett gyermeknapi rajzversenyen. A mozi előtt előbb Gyenes Józsefné, a Dunaújvárosi Óvoda intézményvezetője, majd Petrás Gábor, az erőpróbát szervező DLSZ első embere köszöntötte a versenyzőket, akik Hrozik Edit értő irányításával egy rövid átmozgatással melegítettek a versenyre – azt is igazolva, hogy bizony kell a mozgás az rajzos erőpróba előtt.
A mozi előtti tér kövein aztán egyre-másra születtek a szebbnél-szebb rajzok, e kicsik e téren is kitettek magukért. Az alkotások az előzetes kiírásban meghatározott elvek szerint a sport, a család és a természet témáján belül mozogtak, a győztes óvoda ifjú alkotói egy Polyball ügyességfejlesztő játéknak örülhettek a végén – teljesen megérdemelten!
A versengés végig jó hangulatban zajlott – a részletekről meséljenek a képek!
(Fotó: Végh Zoltán)
A rovat további hírei: Mozaik
Védd magad a természet patikájának kincseivel!
2025. ápr. 02.
Folytatódik a Dunamenti Regionális Népfőiskola programja, A természet patikája című sorozatban ezúttal az ízületek, valamint a szív- és érrendszer gyógynövényeivel ismerkedhetnek az érdeklődők – csütörtökön.
Színes lesz az ÖKO-nap kínálata Újtelepen
2025. ápr. 02.
Műszaki és fémhulladékgyűjtés, véradás, BikeSafe – idén is változatos programmal rukkol ki a Városvédők Újtelepért Egyesület az immár hagyományos ÖKO-nap során. Mindenkit várnak szombaton – itt a tételes menetrend!
DSTV: újra megrendezik az autóvásárt
2025. ápr. 02.
Az elmúlt évek egyik kiemelkedő kezdeményezése Mezei Zsolt alpolgármesterhez köthető: újra megrendezik a dunaújvárosi autóvásárt! Az akció 2024-ben már bizonyított – most újra belevágnak: április első vasárnapján lehet mustrálni a járgányokat a vásártéren. Hangkép és meghívó!
Idén is elindult az MME Tavaszi természetles című adatgyűjtő akciója
2025. ápr. 02.
Április 1-jén kezdődött és június 30-ig tart az idei Tavaszi természetles, a velünk élő madarak, kétéltűek, hüllők, lepkék és emlősök lakossági megfigyelési akciója - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) kedden az MTI-vel.
Jön, jön jön: egy hónap múlva újra itt a Sugárúti Fesztivál (galériával)
2025. ápr. 01.
Ha igaz, a dunaújvárosiak világtalálkozójává is izmosodhat az esemény, napra pontosan egy hónap múlva május 1-jén rendezik a Sugárúti Fesztivált. Felhívás plakátjával és emlékidéző képtárral csinálunk kedvet – de még sokat zengetünk a kavalkádról!
Gyöngy ékszerek: hogyan válassz egyedi és stílusos darabokat?
2025. már. 31.
Klasszikus megjelenés, vagy bohókás stílus? Elegancia vagy extremitás? A gyöngy ékszerekkel bármilyen hatást elérhetsz, a kérdés csupán, hogy mi a célod. (X)
Szeszélyes idővel startol az április – de már igazi tavasz!
2025. már. 31.
Eddig tartogatta az erejét, de most bedurran a tavasz, ígéri a DO időjárási szakértője. Szeles, viszonylag hűvös napok után már 20 fok körüli értékeket is mérhetünk – de változékony idővel köszönt ránk április.