Távolodik a második hely labdarúgóinktól

spigott - 2022. május 8. 20:31

Az első félidőben kapott góllal szenvedett vereséget a kiesés elől menekülő Dabas-Gyón elleni bajnokin a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata.

Kép: DO-archív

Idegenben, a kiesés elől menekülő Dabas-Gyón vendégeként lépett pályára a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata ma délután öt órától, s bár a két gárdát tizennégy helyezés választotta el egymástól a tabellán, nehéz kilencven perc várt a legutóbbi két meccsét megnyerő dunaújvárosi alakulatra.

A találkozó elején még inkább az ismerkedéssel voltak elfoglalva a felek, jobbára a mezőnyben folyt a játék, látszott, hogy mindkét gárda igyekezett alaposan megszervezni védekezését. Igazán komoly helyzetet így nem is nagyon tudott kialakítani egyik csapat sem, ám a hazaiaknak nem kellett sajnos ziccer a vezetés megszerzéséhez, mert a 20. percben Iván Milán egy szép átlövésből bevette Pokorni kapuját, így innentől a mieinknek kellett futniuk az eredmény után (1-0).

A folytatásban igyekezett sebességet váltani a DPASE, ám a vendéglátók nagyon szervezetten őrizték kapujukat, s a félidei szünetig megőrizték minimális fórjukat. A térfélcserét követően sem sokat változott azonban a játék képe, a mieink igyekeztek ugyan, de továbbra sem találtak fogást a hazaiakon, s ha oda is kerültek ellenfelük kapuja elé, helyzeteikkel nem tudtak élni. Ez pedig azt jelentette, hogy a hajrában Barna Zsoltot kiállítás miatt elveszítő dunaújvárosiak végül 1-0-s vereséget szenvedtek, így hátrányuk három pontra nőtt a második Balassagyarmathoz képest.

Dabas-Gyón - DPASE 1-0 (1-0)

DPASE: Pokorni - Huszty, Bozsoki, Tölgyesi, Báló - Dorogi, Barna, Novák - Jakab, Szepessy, Petró. Vezetőedző: dr. Dobos Barna.

A rovat további hírei: Sport

Közel volt a bravúrhoz a DFVE

Közel volt a bravúrhoz a DFVE

2025. nov. 05.

Óriási küzdelemben, az utolsó percben kapott góllal szenvedett vereséget az UVSE otthonában lejátszott bajnoki rangadón a DFVE női vízilabda csapata.

Debreceni előny a kupában

Debreceni előny a kupában

2025. nov. 05.

Remekül küzdött, de hullámzóan játszott, s végül három szettes vereséget szenvedett a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a DKSE röplabda csapata a DEAC ellen.

Nehéz helyzetben a DKKA

Nehéz helyzetben a DKKA

2025. nov. 04.

A csapatot üzemeltető kft. anyagi helyzete miatt veszélybe került a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt női kézilabdázóinak szereplése a 2025/2026-os szezonban.

DSTV: visszatértek a vb-ről tornászaink

DSTV: visszatértek a vb-ről tornászaink

2025. nov. 04.

Igazán büszkék lehetünk a tornászainkra, akik múlt héten tértek haza a Jakartában megrendezett világbajnokságról, majd "második otthonukban", a Pap Zoltán tornacsarnokban fogadták a szakosztály és a város vezetésének köszöntését. Hangkép.

Kupafeladatok előtt a DKSE

Kupafeladatok előtt a DKSE

2025. nov. 04.

A DEAC elleni hazai mérkőzéssel kezdi meg a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének párharcát a DKSE röplabda csapata az egyetemi sportcsarnokban ma este fél héttől.

Ráfáztak a sok kihagyott helyzetre

Ráfáztak a sok kihagyott helyzetre

2025. nov. 03.

Vezetése után nem tudta lezárni a Fehérvár FC elleni rangadót, így elszenvedte első vereségét az idei bajnoki szezonban a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata.

Nem adtak esélyt az MTK-nak

Nem adtak esélyt az MTK-nak

2025. nov. 03.

A meccs végére alaposan kiengedett, de így is nagyon sima, háromgólos győzelmet aratott a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az MTK II. elleni hazai bajnokin.