Dunaújváros Hetilap

Több utca kap szilárd burkolatot Táborálláson a beruházás nyomán

Terdik Péter - 2022. május 25. 9:43

A szennyvízhálózat kiépítését követően a csapadékvíz megfelelő elvezetése érdekében történik fejlesztés Táborállás egy jelentős részén. A munkálatok részleteiről Pintér Tamás polgármester és Orosz Csaba önkormányzati képviselő számolt be. 

Táborálláson, a Harcsa utca és az Üdülő sor kereszteződésénél tartott sajtótájékoztatót Pintér Tamás polgármester és Orosz Csaba, a körzet önkormányzati képviselője. A területen európai uniós forrásból összesen 482 millió forint értékben történik fejlesztés. 

Fontos beruházás

Nemcsak Táborállás, hanem egész Dunaújváros területén rendkívül fontos mindent megtenni a löszös földterület épségének megőrzése érdekében. Ezért – ahogyan Pintér Tamás polgármester fogalmazott – a mostani projekt részeként a felszíni vízelvezetést oldják meg zárt csatornák, beton csőereszek segítségével, összesen 452 méternyi szakaszon. Ez a szám nem egy egybefüggő utcát takar, Táborállás számos pontján építenek ki hasonló csatornákat a szakemberek az elkövetkezendő időszakban. Mivel a munkálatok nagyjából egy hónappal ezelőtt kezdődtek, már látható eredménye is van a beruházásnak, a sajtótájékoztató helyszínén például elkészült a Harcsa utca alsó részének térkő burkolata, a beruházás része ugyanis a vízelvezetők mellett több útszakasz szilárd burkolattal való ellátása is. Így a Harcsa utca mellett az Európatanács és Palánk utca egy része is szilárd burkolatot kap. 
Településünk első embere az esemény apropóján hangsúlyozta, büszke arra, hogy az önkormányzati képviselők apránként, egy-egy fontos beruházás segítségével teszik jobbá a városlakók életét.

Kerüljük el a katasztrófát

A polgármester beszámolóját követően Orosz Csaba önkormányzati képviselő emlékeztetett mindenkit a néhány évvel ezelőtti löszfal csúszásra, ami miatt több városlakót anyagi kár is ért. Éppen ezért volt fontos a szennyvízhálózat kiépítése, amely a közelmúltban be is fejeződött. Ennek köszönhetően az aknák helyett végre zárt rendszerben vezetik el a terület szennyvízét – ez nem csak a löszös talaj stabilitása, hanem természetvédelmi okokból is fontos. Ezt követően indulhatott el a mostani beruházás, ami a felszíni vizek elvezetését oldja meg. Mindezek együttesen nagymértékben hozzájárulnak ahhoz, hogy megelőzzük a katasztrófákat. 
A képviselő arra is felhívta a figyelmet, hogy a partfal biztonságának megőrzéséért nem csak az önkormányzatnak, hanem az ott élőknek is tenniük kell. Orosz Csaba emlékeztetett: a városlakóknak kötelességük megoldani, hogy a csapadékvíz ne az utakra, közterekre folyjék, de arra is felhívta a figyelmet, hogy semmit sem érnek a kiépített árkok, ha az ott lakók folyamatosan abba hordják a kertjükben keletkezett zöldhulladékot. De meg kell óvni a területen található rétegvíz-kiömlők tisztaságát is, hiszen ezeknek pont az a célja, hogy a felszín alatti vizek távozzanak a mélyből – ezáltal még szilárdabbá téve a földterületeket, elősegítve a partfal-csúszások megelőzését. 
Pintér Tamás és Orosz Csaba is elmondta: a város vezetésének ugyanolyan fontos a Táborállás, Pentele és az Északi lakópark is, mint a belváros. Tudnak a külső városrészek évtizedes problémáiról, amiket nem lehet egy csapásra megoldani, de – még ha kis lépésekben is – mindent megtesznek annak érdekében, hogy a belvároshoz hasonlóan az Északi lakóparkban és a Táborálláson élők is rendezett, biztonságos, és élhető környezetben élhessék a mindennapjaikat.

(Fotó: Végh Zoltán)

A rovat további hírei: Közélet

Városunkat is meglátogatta a nagyszakállú (galériával)

Városunkat is meglátogatta a nagyszakállú (galériával)

2025. dec. 03.

Zsúfoltság és gyerekzsivaj töltötte meg a Városháza teret kedden – alapos oka volt a sürgés-forgásnak. Dunaújvárosba látogatott Jouloupukki, az igazi, nagyszakállú Mikulás a gyerekek és sok-sok felnőtt rajongó nagy örömére.

Hatalmas összefogás az ünnepi időszakban

Hatalmas összefogás az ünnepi időszakban

2025. dec. 03.

Örömteli esemény apropóján tartottak sajtótájékoztatót egy, a háttérben már futó jótékonysági akcióval kapcsolatban a szervezők. A helyszín az uszoda volt, ám nemcsak a vízilabdázók és az úszók csatlakoztak, hanem szerencsére sokan mások is.

Tragikus évfordulót ünnepelt a penteleiek közössége

Tragikus évfordulót ünnepelt a penteleiek közössége

2025. dec. 02.

Máig fekete lap a település történelemkönyvében – éppen 75 éve történt, hogy a kuláknak bélyegzett pentelei családokat kitelepítették otthonaikból. A gyászterhes eseményre emlékeztek a Pentele Klubházban hétfőn délután.

 

Együtt a tisztább Tündérkert Játszótérért

Együtt a tisztább Tündérkert Játszótérért

2025. dec. 02.

Újtelep lakosai időről-időre összefognak, hogy közösen tegyenek kitűzött céljukért – a közelmúltban a Tündérkert Játszótér takarítása volt terítéken, adventi készülődéssel körítve. Tóth Kámán önkormányzati képviselő szerint a körzetben alapvető ez a fajta együttműködés.

A hit jelképe – fellobbant a láng az első adventi gyertyán a Városháza téri ünnepen (galériával)

A hit jelképe – fellobbant a láng az első adventi gyertyán a Városháza téri ünnepen (galériával)

2025. dec. 01.

Újra adventi fénybe öltözött Dunaújváros főtere – elkezdődött az ünnepvárás szép időszaka. Fényfüzérek csillogása, gőzölgő, lelket is melengető ételek és italok, programok sora vár mindenkit az Adventi Forgatagon, ahol a közös adventi gyertyagyújtás sem maradt el.

Hagyományos ünnepi díszítés Újtelepen

Hagyományos ünnepi díszítés Újtelepen

2025. dec. 01.

Városszerte elkezdődtek az ünnepre készülődő csinosítgatások – felkerültek a girlandok, fényfüzérek és egyéb látványosságok. És mint azt már jól megszokhattuk, Újtelepen is fénybe borul a körzet szerencsés fenyőfája. Ám idén – rendhagyó módon – két örökzöld is díszbe öltözik.

Az ünnepi időszakban is várják a véradókat!

Az ünnepi időszakban is várják a véradókat!

2025. nov. 30.

Az év utolsó hónapjára fordulva sem csökken az egészségügy vérigénye, és mivel a vér csak vérrel pótolható, egyértelmű, hogy szükség lesz az önkéntesek közreműködésére. Szerencsére egyre többen tudják: vért adni menő! Segítsen, aki tud, ajándékozzon életet!