Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Jött, láttuk és meggyőzött a CityRocks (galériával)

Öcaline - 2022. augusztus 8. 18:27

Három nap a muzsika és a közösség jegyében, most mégsem a szokásos tudósítás következik, azt nagyjából lerendeztem az elmúlt alkalmakkor. Messzebbről kezdem: a CityRocks ugyanis érzékelhetően hazatalált.

Na, melyik az a település, ahol már másodszor szervezett/rendezett több száz, a közönséget is ideértve több ezer főt megmozgató akciót a CityRocks csapata? Igen, igen, Dunaújváros. Innen startolunk.

Előtérben a háttér

Nem firtattam az okokat, de kettő nyilvánvaló tényező közrejátszik a döntésben. Az egyik – ez nem újkeletű nálam, az autós márkatalálkozóknál már emlegettem, de korábban is előkerült perdöntő érvként – a geográfiai sajátosság: az ország közepén, egyazon távolságra Győrtől és Szegedtől, Miskolctól és Szombathelytől. Pár óra alatt bárhonnan is kényelmesen megközelíthető, Pest a sztrádán csak egy ugrás. És a Szalki-sziget okos forgalomirányítással, egy kis előkészülettel dugótlanítva minden szempontból ideális helyszín – ha én rendezvényszervező cég lennék, kéthetente tolnék ide nagy, országos és/vagy nemzetközi merítéssel bíró megmozdulásokat, tematikus tábort, bármit, ahol sok ember kényelmesen összegyűlhet, és jól érezheti magát.

Szintén fontos tényező – ezt Gajda Ferenc főszervező is kiemelte a szombat esti nagykoncerten (konkrét terv nélkül ugyan, de megpendítve egyúttal a folytatás esélyét is), meg visszatérő motívum volt Mezei Zsolt alpolgármester köszöntőjében is –, hogy a CityRocks támogató közegre talált mifelénk. Jó hely vagyunk, na, mondjuk ki, bulira termett népséggel – akinek eddig kétségei voltak, a szombati és vasárnapi produkciók az összest eloszlathatták.

A formátum(ok) diadala 

Nekem már a tavalyi megmozdulás is bejött, több száz résztvevő tolta a közismert rock-örökzöldeket, a mostani elképzeléssel sem volt semmi baj, mondhatni, újra a formátum dicsőségét igazolta az összes buli. Merthogy három is volt a pénteki bemelegítős-barátkozós alapozás, a szombat esti nagykoncert – ahol külön is említést érdemel a Móricz iskola diákjainak patent közreműködése, szép volt, jó volt, fiatalok, külön köszönet az időtökért, energiátokért, azért, hogy áldoztatok a nyaratokból erre a mutatványra! – után vasárnap kamionos felvonulás a városban, őrült jó hangulattal, teli torokból, a megállókban mini koncertekkel, lelkes, hálás közönséggel, derűsen, vidáman, mosolyogva, lazán.
És valahol itt van, ebben rejlik a CityRocks titka. Éppen beszéltük Végh Zoller telepes barátommal szombaton este: profi közegben, lelkes muzsikusokkal és mindenre kapható, vidám, derűs közönség előtt csendültek föl a műfaj nagy klasszikusai és dögös slágerei – és a nagyérdemű együtt, de pláne egy emberként üvöltötte, énekelte végig a teljes műsort az ország legnagyobb rockzenekarával. (Jó, én a Bikinit nem, de ennyi önfejűség talán belefér.) 

Jó hely, befogadó közeg

Mindez együtt ugyanis: remek elegy. Amiben szépen megfér a Linkin Park és a Metallica, a Black Sabbath-örökzöld és Billy Idol, a Tankcsapda és az Ocho Macho, a Pink Floyd és a Fish!  – a lényeg, hogy ismert, jól játszható és együtt énekelhető, a szó legszorosabb értelmében közösség- és közönségbarát dalok legyenek.

Nincs agyonbonyolítva, túlhabosítva és -cifrázva – azzal együtt persze, hogy a háttérben egy komoly, jelentős logisztika és szervezés dolgozott hónapokon át a megérdemelt sikerért. És nem véletlenül mondta Sintér Doktor vasárnap lelkesen, vidáman a DSTV kamerája előtt: óriási, hatalmas buli kerekedett.
Merthogy ez a lényeg: ahogy a Móricz kóristáinak, úgy Gajd Döme szegedi dobosnak, városunkból elszármazott, már a fővárosból legurult Rejtő Barnabás gitárosnak, a titkos Szeged-Budapest tengelyt erősítő Csapó Jenőnek (szintén gitár) vagy Kosztelnik "Costee" László dobosnak, meg minden színpadra lépő résztvevőnek komoly, nagy élmény volt ez a három nap. 
A CityRocks jó helyet talált, vonzó és befogadó közeget – egyáltalán nem fogok csodálkozni, ha visszatér. Biztos lesznek máshol is nagy bulik, rock flashmobok, hiszen éppen erre lett kitalálva. De hogy a másik pillérként éppen nálunk debütált koncertprogramnak és Rock Truck akciónak itt a helye, sőt, itt van jó helyen, az meg már biztos. 

Aki nem hiszi, annak is meséljenek a képek a tegnap délutáni nagy menetről!

CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás

CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:
CityRocks (2022) – harmadik nap, városjárás - fotó:

A rovat további hírei: Kultúra

Pompás program a zene világnapján (galériával)

Pompás program a zene világnapján (galériával)

2022. okt. 04.

Ahogy arra készülhettünk, több eseményt is időzítettek a zene világnapjára városunkban az elmúlt napokban – a péntektől hétfőig ívelő programsorozat címszavas összegzésünket több  koncert, közösségi kezdeményezés képeit felvonultató galéria egészíti ki.

Színes kínálattal várják a kultúra barátait a könyvtárban

Színes kínálattal várják a kultúra barátait a könyvtárban

2022. okt. 03.

Még eleven a KönyvTér emléke, de máris újabb komoly sorozatra készül a József Attila Könyvtár: az intézmény pompás programmal várja a betűk és a kultúra barátait az Országos Könyvtári Napok keretében – az esély és az egyenlőség jegyében!

Gazdag kínálat a zene világnapjára időzítve (FRISSÍTVE)

Gazdag kínálat a zene világnapjára időzítve (FRISSÍTVE)

2022. szep. 30.

Több intézmény, szervezet is készül a zene világnapjára: az első programokra már ma várják a muzsika szerelmeseit, de a következő napokban is egymást érik az események! (FRISSÍTVE)

DSTV: rajzfilmes retró vetélkedő az MMK-ban (galériával)

DSTV: rajzfilmes retró vetélkedő az MMK-ban (galériával)

2022. szep. 30.

Fergeteges hangulatról és vérre menő csatáról tudósít a DSTV összeállítása. Az MMK adott otthon a napokban a rajzfilmes retró vetélkedőnek – 17 csapattal és kirobbanó sikerrel. Hangkép és galéria itt!

Petőfi 200 – egyeztető kerekasztalt szerveznek a városban

Petőfi 200 – egyeztető kerekasztalt szerveznek a városban

2022. szep. 28.

Komoly előkészületek az emlékévre, színes programokkal, előadásokkal, több intézmény együttműködése nyomán megvalósuló kínálattal készülnek, derült ki a téma kapcsán szervezett tájékoztatón.

Kisplasztikák a szabadban – pazar nyitánnyal (galériával)

Kisplasztikák a szabadban – pazar nyitánnyal (galériával)

2022. szep. 27.

A folyamatos kríziskezeléstől az optimista vagy éppen kevésbé derűlátó olvasatig – remek programmal nyílt meg a Dunaferr Art Alapítvány kisplasztikai gyűjteményéből válogatott kiállítás hétfőn este. A rendhagyó válogatás egy szűk héten át, péntekig látható a felső Duna-parton – csak tessék, tessék!

Pásztor Bertalan az Aranybulla-díj birtokosa lett

Pásztor Bertalan az Aranybulla-díj birtokosa lett

2022. szep. 27.

A 91 éves Pásztor Bertalan ma is aktív, ír, publikál. Néhány héttel ezelőtt egy pályázaton is győztesnek kiáltották ki, Aranybulla-díjat kapott. Barta Endre alpolgármester és Szántó Péter kulturális bizottsági elnök a közelmúltban fogadta a Városházán.