Slihoczki Ádámék vb-döntőbe jutottak

spigott - 2022. augusztus 31. 16:00

Az elődöntő második helyén végezve jutott be Slihoczki Ádám és Kollár Kristóf kettőse a kenu kettesek 500 méteres fináléjába a szegedi ifjúsági és U23-as világbajnokságon.

Kép: DO-archív

Szegeden rendezik meg augusztus 31. és szeptember 4. között a kajak--kenusok ifjúsági és U23-as világbajnokságát, s a megméretésen a DKSE tehetséges kenusa, Slihoczki Ádám is megméreti magát. A dunaújvárosi versenyző két számban is rajthoz áll az U23-asok mezőnyében, ugyanis a kenu kettesek 500 méteres számában Kollár Kristóffal, míg a kenu négyesek 500 számában Zombori Dominik, Kollár Kristóf és Koczkás Dávid társaságában igyekszik a lehető legjobb eredményt elérni.

Ádám már a világbajnokság első versenynapján hajóba térdelt, ugyanis ma délelőtt a kenu kettesek 500 méteres számában volt érdekelt, s ahhoz, hogy párosuk egyből bejusson a fináléba, muszáj lett volna megnyerniük előfutamukat. Ez sajnos nem sikerült, mert a délelőtti versenyben ez a kínaiaknak jött össze, míg Ádámék futamuk negyedik helyén végeztek, így a délutáni elődöntőből kellett megpróbálniuk a továbbjutást.

Itt a legjobb három között kellett végezniük a döntő remélt eléréséhez, s Ádámék ennek megfelelően is kezdték a versenyt, gyorsan az élre álltak, s féltávhoz érve már közel egy másodperccel vezettek a spanyol és a cseh hajó előtt. A táv második kétszázötven méterén a spanyolok és a csehek is megközelítették a mieinket, s előbbiek jobban is hajráztak, mint Ádámék, ám a magyar páros így is a második helyen ért célba, így ott lesz a szám péntek délelőtti fináléjában.

A rovat további hírei: Sport

Fontos tagjával hosszabbított a DKKA

Fontos tagjával hosszabbított a DKKA

2025. máj. 14.

Újabb kulcsjátékosával hosszabbított szerződést a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese.

Hajszálra a bajnoki aranytól

Hajszálra a bajnoki aranytól

2025. máj. 13.

Második helyen végzett a DFVE leány gyermek vízilabda csapata a korosztályos bajnokság szentesi fináléjában.

Öt bronzéremnek örülhettek

Öt bronzéremnek örülhettek

2025. máj. 13.

Egyéniben négy, csapatban egy harmadik helyezést szereztek a DKSE birkózói a Dunakeszin rendezett U15-ös szabadfogású és női bajnokságán.

Újra kinyitották a pofonládát (galériával)

Újra kinyitották a pofonládát (galériával)

2025. máj. 13.

Látványos, nagy csatákat hozott a hetedik alkalommal megrendezett Nemzetek Csatája elnevezésű küzdősport gála a Dunaújvárosi Sportcsarnokban.

Dunaújvárosi éremeső az országos döntőkben

Dunaújvárosi éremeső az országos döntőkben

2025. máj. 12.

Két aranyéremmel és összesen tizenkilenc dobogós helyezéssel zárták a diákolimpia országos döntőinek küzdelmeit a dunaújvárosi lábtoll-labdázók.

Karnyújtásnyira a bajnoki cím

Karnyújtásnyira a bajnoki cím

2025. máj. 12.

Korán vezetést szerzett, s végül sima győzelmet aratott Martonvásáron a Dunaújváros FC labdarúgó csapata a vármegyei első osztály vasárnapi fordulójában.

"Hazatért" a Koós Katalin Ajándék Kupa (galériával)

"Hazatért" a Koós Katalin Ajándék Kupa (galériával)

2025. máj. 11.

Idén immár harmadszorra, de városunkban most először rendezték meg a Koós Katalin Ajándék Kupát: a hazai fitnesz egyik fontos megméretésévé vált eseményen mintegy 400 versenyző lépett a közönség és a bírók elé.