Dunaújváros Hetilap

Ismét nagy siker volt az Újtelepi ÖKO Nap (galériával)

Öcaline - 2022. szeptember 20. 16:01

Jubilált a közösségi kezdeményezés, ugyanis idén immár tizedszerre szervezte meg az Újtelepi ÖKO Nap programját a Városvédők Újtelepért Egyesület múlt szombaton. A népszerű közösségi programok sora mellett véradás és szűrés várta a résztvevőket – ráadásul ott startolt az önkormányzat őszi lomtalanítási akciója is. Átütő sikerrel.

Ahogy a szervezők várták és remélték, újra benépesült a volt Újtelepi iskola udvara és a környező terület – ráadásul ünnepelt a Városvédők Újtelepért Egyesüket, hiszen immár tizedik alkalommal várták az Újtelepi ÖKO Nap vendégeit a közösségi kezdeményezés helyszínére.

Változatos program – véradással
 
Jómagam egy leharcolt monitor maradványaival, valamint egy jó adag kupakkal érkeztem a helyszínre, ahol elsőként Kisné Fehér Éva egyesületi elnök újságolta örömmel, hogy a rossz idő sem tántorította el a népszerű közösségi program résztvevőit:
– Idén is igyekeztünk olyan kínálatot összeállítani, amely vonzó a vendégek számára – és amely valamilyen módon kapcsol az egészséges életmódhoz, a környezettudatossághoz. Többek között véradás és ingyenes szűrővizsgálat szerepel a kínálatban, a rossz idő miatt a kézműves vásár, a termékbemutató és dunaújvárosi rendőrök BikeSafe akciója is az iskola folyosójára költözött. 

Első véradót is köszönthettek az eseménysorozat keretében rendezett véradás során, árulta el Feth Katalin, a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezetének vezetője:
– Mindig nagy örömmel veszünk részt az Újtelepi ÖKO Nap programjában – úgy érzem, a véradás remekül kapcsolódik a kezdeményezés alapkoncepciójához. Ráadásul az egyesület mindig szívesen lát bennünket, és ez a szívélyesség nemcsak az oldott hangulatban, de a véradók számában is visszatükröződik, hiszen évek óta az egyik legnépszerűbb kitelepülésünk helyszíne a mostani!

Lomtalanítás – ha esik, ha fúj

Éppen a „csapolás” után állt a DSTV kamerája elé Tóth Kálmán, az Újtelepet is magába foglaló 9. választókerület képviselője, aki egyúttal a lomtalanítás szervezéséből is kivette a részét:
– Nagyon örülök, hogy újra sikerült egy színes, változatos, gazdag programmal kirukkolni – ezért elsősorban az egyesület vezetőinek és aktivistáinak jár az elismerés, de egyúttal szeretnék mindenkinek köszönetet mondani, aki így vagy úgy, de szerepet vállalt a program lebonyolításában. Sok önkéntes diák veszi ki a részét a munkából – nekik külön is hálás vagyok a segítségükért. Az ÖKO Nap egyik fontos állomásaként itt startolt ugyanis az önkormányzat őszi lomtalanítási akcióinak sora is – és újra sikerült bebizonyítani, hogy ha esik, ha fúj, ez a kezdeményezés mindig sikeres. Most is rengetegen hozták el megunt, feleslegessé vált holmijaikat, eredményes volt a műszaki és fémhulladék gyűjtés, de itt műanyag kupakok leadására is lehetőséget biztosítottunk.

Az ÖKO Nap kínálata ismét gazdag és népszerű volt – a hangulatra sem lehetett panasz; a siker nem maradhatott el, csak így tovább, Városvédők Újtelepért Egyesület! És persze a részletekről meséljenek a képek!

(Fotó: DO)

ÖKO Nap Újtelepen (2022)

ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:
ÖKO Nap Újtelepen (2022) - fotó:

A rovat további hírei: Közélet

Felsőoktatásban tanulsz? Felvételizel? Jelentkezz az önkormányzat támogatására!

Felsőoktatásban tanulsz? Felvételizel? Jelentkezz az önkormányzat támogatására!

2022. okt. 04.

Két típusú ösztöndíjra pályázhatnak a felsőoktatásban tanuló, vagy felvételi előtt álló diákok a Bursa Hungarica Ösztöndíjrendszer részeként, adta hírül a város hivatalos oldala. 

"Gyermekeink jövője a tét!" – szolidaritási kiállás az oktatásért szerdán

"Gyermekeink jövője a tét!" – szolidaritási kiállás az oktatásért szerdán

2022. okt. 04.

Az oktatás világnapján szerveznek szolidaritási kiállást az oktatásért városunkban: mindenkit, szülőket, nagyszülőket is várnak a Dr. Molnár László Emlékparkba szerdán délután. Legyetek, legyenek, legyünk sokan!

Elkezdték a köztéri fasorok növényvédelmi munkáit

Elkezdték a köztéri fasorok növényvédelmi munkáit

2022. okt. 04.

A város útjai mellett tegnap, az esti órákban kezdték az őszi növényvédelmi permetezést, adta hírül a város hivatalos oldala. Két-három nap alatt végeznek a szakemberek, persze csak ha nem esik.

DSTV: kerekasztal az emlékév előtt

DSTV: kerekasztal az emlékév előtt

2022. okt. 04.

Önkormányzati koordinációval valósul meg a Petőfi 200 emlékév városunkban, derül ki a DSTV összegzéséből. Az előkészületek jegyében ült össze az a kerekasztal a Városházán a napokban, amely a programok gondozását vállalja. Hangkép.
 

Új kísérletbe fog, helyettes szülőket toboroz az Útkeresés Segítő Szolgálat

Új kísérletbe fog, helyettes szülőket toboroz az Útkeresés Segítő Szolgálat

2022. okt. 03.

Bővíti a szolgáltatások körét a rászorulók számára az Útkeresés Segítő Szolgálat – az intézmény helyettes szülői szolgáltatás kialakítását szervezi, és egészen október végéig várja azok jelentkezését, akik a nemes feladatot ellátják.

Véget értek a munkálatok végre

Véget értek a munkálatok végre

2022. okt. 03.

A város több pontján is sor kerül az úgynevezett vadparkolók felszámolására. Ahol logikus és lehetséges, ott az egykor volt füves területeket legális parkolókká alakítják, zúzott kővel szórják fel és ennek köszönhetően területenként érezhető nagyságrendben növekszik a kialakított parkolóhelyek száma. 

DSTV: jubilált a Megyei Szakdolgozói Nap

DSTV: jubilált a Megyei Szakdolgozói Nap

2022. okt. 03.

Idén tizedszerre rendezte meg a Megyei Szakdolgozói Nap programját a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara megyei szervezete, derül ki a DSTV összegzéséből. A köszöntőkkel, műsorral és díjátadással körített tudományos tanácskozásnak ezúttal Dunaújváros, a Városháza rendezvényterme adott otthont. Hangkép.