Kirabolta ittas áldozatát a nő – de elfogták

Öcaline - 2022. szeptember 23. 10:09

Rablás miatt emeltek vádat a vasútállomáson történt eset feltételezett elkövetője ellen – a harcos amazon erőszakkal szerezte meg ittas áldozata tárcáját, pénzét, okmányait.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség rablás bűntette miatt vádat emelt azzal a nővel szemben, aki erőszakkal elvette egy férfi pénztárcáját a benne lévő készpénzzel és okmányokkal a Kandó Kálmán téren még tavaly február 22-én. A vádemelés tényét a megyei főügyészség tudatta a DO-val: jászberényiné dr. Király Teodóra sajtószóvivő a vádiratból idézett az összegzésben, amely szerint a nő reggel a vasútállomáson a sértett társaságában italozott. 
A sértett a vádlottat is meghívta egy-egy italra, amikor azonban a nő még több szeszesitalt követelt, a férfi otthagyta és hazaindult. A vádlott már az italozás közben felfigyelt arra, hogy a sértettnél sok pénz van, ezért elhatározta, hogy megszerzi azt. A férfi után indult, és amikor utolérte, megragadta és rángatta a ruházatát. Miután a férfi a földre került, a kabátzsebéből kivette a pénztárcáját az abban lévő mintegy 50 ezer forint készpénzzel, okmányaival és bankkártyájával, majd a helyszínről távozott. A sértettnek okozott kár nem térült meg.

Az ügyészség vádiratában a nővel szemben börtönbüntetés kiszabását, közügyektől eltiltást, valamint a sértett által előterjesztett polgári jogi igény elbírálását indítványozta, erősítette meg a szóvivői jelentés.

(Illusztráció: FMRFK)

A rovat további hírei: Sziréna

Közel félezer segélyhívás vihar miatt a vármegyében

Közel félezer segélyhívás vihar miatt a vármegyében

2023. feb. 06.

Döbbenetes számokkal szolgált a katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője. A fakidőlés és az épületkár volt leggyakoribb bajság, de még személyi sérülést is okozott a szélvihar. Még ma is futottak be vészjelzések, értesült a DO.

Négy helyen körözték – a városban csípték el

Négy helyen körözték – a városban csípték el

2023. feb. 06.

Garázdaság, szabálysértési elzárás, lopás – nem tétlenkedett az elmúlt időszakban az a nő, aki városunkban fogtak el a rendőrök vasárnap délután. Őrizetbe vették, értesült a DO.

Szirénapróba: újra morgatnak hétfőn délelőtt

Szirénapróba: újra morgatnak hétfőn délelőtt

2023. feb. 05.

A szokásos menetrendhez híven városunk mellett Ercsiben, Szabadegyházán és Ráckeresztúron, valamint Paks harminc kilométeres körzetében lesz hallható szirénapróba hétfőn – mifelénk ezúttal is 11 órától morgatnak.

Meteo extra: piros riasztás a nagy szél miatt (FRISSÍTVE!)

Meteo extra: piros riasztás a nagy szél miatt (FRISSÍTVE!)

2023. feb. 04.

Akár óránkénti 100-110 kilométeres lökések is lehetnek, írja friss előrejelzésében az Országos Meteorológiai Szolgálat. A katasztrófavédelmi igazgatóság VÉSZ-rendszere is riasztott, és megjelent a katasztrófavédelmi szóvivő figyelmeztető közleménye is! (FRISSÍTVE!)

Dunaújvárosi autós balesetezett Fehérvárnál

Dunaújvárosi autós balesetezett Fehérvárnál

2023. feb. 03.

Egy rosszul kivitelezett kanyarodás vezetett az ütközéshez csütörtökön korán reggel – a vétlen kocsiban négyen szenvedtek sérülést, értesült a DO.

Elzárás a vége az eltiltás ellenére vezető férfi sokadik bukójának

Elzárás a vége az eltiltás ellenére vezető férfi sokadik bukójának

2023. feb. 03.

Gyorsított eljárásban állították bíróság elé a notórius szabályszegőt – 80 napot kapott, valamint 2,5 évig már megint nem vezethet. Nagy kérdés, kibírja-e, az eddigi mutatványai alapján erre pici az esély.

Autós üldözés és futóverseny után csípték el

Autós üldözés és futóverseny után csípték el

2023. feb. 02.

A rendőrök eljárást kezdeményeztek a jogsértő sofőrrel szemben – mint kiderült, nem is egy oka volt a pucolásra, amikor a rendőrök meg akarták állítani az Aranyvölgyi úton. Őrizetbe vették, értesült a DO.