Rossi: a cél változatlan, büszkén lejönni a pályáról

doszerk - 2022. szeptember 23. 12:30

Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a magyar labdarúgó-válogatott számára a cél ugyanaz lesz pénteken a németek elleni Nemzetek Ligája-mérkőzésen, mint bármelyik másikon, azaz büszkén lejönni a pályáról.

"A cél mindig ugyanaz, mindent megtenni azért, hogy a szurkolóink boldogok és büszkék legyenek. Ha nem szerzünk pontot, az a normalitás, de azon dolgozunk, hogy ismét a normalitástól eltérő eredmény legyen" - mondta csütörtöki sajtótájékoztatóján az olasz szakvezető, aki kifejtette, a soron következő két ellenfél, a német és az olasz csapat továbbra is azzal a céllal küzd, hogy megnyerje a csoportot, előbbinek ráadásul saját kezében a sorsa. A csapatkapitány Szalai Ádám válogatottól való visszavonulása kapcsán Rossi elárulta, valamennyi játékost nagyon érzékenyen érintette, mert az FC Basel futballistája mindenkivel szoros kapcsolatot ápol. A bejelentés szerinte az elmúló idő érzését keltette. Hozzátette, biztos abban, hogy a társak szép ajándékkal szeretnék elbúcsúztatni a 34 éves csatárt. "Számomra nagyon jó eredmény lenne, ha bennmaradnánk. Olaszként különösen remélem, hogy az olasz csapat segít ebben" - utalt Rossi arra, hogy ha a csoport másik mérkőzésén Anglia pontokat veszít Milánóban, akkor a magyar csapat élvonalbeli tagsága biztosan megmarad. "A magunk részéről pedig mi meccsről meccsre koncentrálunk" - tette hozzá.

Rossi elárulta, megvan az elképzelése a kezdőcsapatot illetően, amelyről viccelődve először azt mondta, az RB Leipzig három magyar légiósát pihenteti, majd nevetve hozzátette, Gulácsi Péter, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik biztosan pályán lesz, hiszen mindhárman nagyon várják, hogy klubcsapatuk stadionjában Magyarországot képviseljék. A jó hangulatú eseményen Schäfer András is viccelődött, egyrészt kérdésre jelentkezett, amikor Rossi nyilatkozott, ám végül nem élt a lehetőséggel, majd amikor rajta volt a sor, hogy beszéljen, azon sajnálkozott, hogy a koronavírusos Manuel Neuerrel ezúttal nem találkozik, ahogy ő fogalmazott, a német kapus "megúszta". "Nagyszerű emlék, elvégre megváltozott az életem a fejesgólom óta" - emlékezett vissza a tavalyi Európa-bajnokságon a németek ellen szerzett müncheni góljára az Union Berlin középpályása, aki akkor Neuert megelőzve fejelt a kapuba 2-1-es előnyhöz juttatva a magyar csapatot, amely végül búcsúzott a kontinensviadal csoportkörében, mert a Nationalelf a hajrában 2-2-re egyenlített.

Képek forrása: MTI/Illyés Tibor

Schäfer abban egyetértett Rossival, hogy elsőként a bennmaradás legyen meg, utána lehet beszélni vagy számolgatni a csoport esetleges megnyeréséről, bár azt hozzátette, tisztában vannak azzal, hogy a győzelem óriási lépést jelentene ebbe az irányba. "Nagyon sajnálom, mert értékes játékost és még értékesebb embert veszít a válogatott. De próbálunk nem negatív érzésekkel hozzáállni a búcsúhoz, inkább szeretnénk kiélvezni vele ezt az utolsó két mérkőzést" - beszélt Szalai Ádámról Schäfer.

A csoportelső magyar válogatott az egypontos hátránnyal második német csapattal pénteken 20.45-től csap össze Lipcsében. A találkozó játékvezetője a szlovén Slavko Vincic lesz.

A magyar labdarúgó-válogatott várható kezdőcsapata az MTI szerint: Gulácsi Péter - Lang Ádám, Willi Orbán, Szalai Attila - Fiola Attila, Nagy Ádám, Schäfer András, Styles Callum - Szoboszlai Dominik, Gazdag Dániel - Szalai Ádám

(MTI)

A rovat további hírei: Sport

DSTV: Ovi Foci idén is

DSTV: Ovi Foci idén is

2025. dec. 12.

Ahogy azt az elmúlt években már megszokhattuk, újra a Szent Pantaleimon iskolában rendezte meg a hagyományos Ovi Foci Kupa elnevezésű viadalsorozat harmadik, utolsó fordulóját a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség és a Dunaújvárosi Óvoda. A versenysorozat a Napsugár Tagóvoda győzelmével ért véget. Hangkép.

Idén is elismerték a legjobb sportolókat (galériával)

Idén is elismerték a legjobb sportolókat (galériával)

2025. dec. 12.

A hazai és nemzetközi mezőnyben sikeresen teljesítő sportolókat, illetve edzőiket köszöntötte városunk vezetése a Városháza "C" szárnyának dísztermében csütörtökön délután.

Felemás forduló az Andersenben

Felemás forduló az Andersenben

2025. dec. 11.

A DAB-ASP nyerni tudott, a DUE-Worm Angels viszont kikapott a jégkorongozók Andersen Ligájának legutóbbi játéknapján.

Nem jutott a legjobb négy közé a magyar válogatott

Nem jutott a legjobb négy közé a magyar válogatott

2025. dec. 11.

Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott nem jutott elődöntőbe és hetedikként zárta a holland-német közös rendezésű női kézilabda-világbajnokságot, miután a szerdai negyeddöntőben 28-23-ra kikapott a társházigazda holland csapattól Rotterdamban.

DSTV: remek évet zártak a kajak-kenusok

DSTV: remek évet zártak a kajak-kenusok

2025. dec. 10.

Az egyetemen tartotta hagyományos évzáró ünnepségét a DKSE kajak-kenu szakosztálya, mely idén is rengeteg szép eredménnyel, köztük egy felnőtt világbajnoki címmel örvendeztette meg a sportág helyi szerelmeseit. Hangkép.

Csak a szettek hajráit nem bírta a DKSE

Csak a szettek hajráit nem bírta a DKSE

2025. dec. 10.

Három szettben kapott ki a DKSE röplabda csapata a TFSE elleni hazai bajnokin, de a kedd esti játékra mégis bátran építhetnek röplabdázóink.

Focival emlékeztek egykori társaikra

Focival emlékeztek egykori társaikra

2025. dec. 09.

A férfiak mezőnyében a Hangover-Kaskantyúi SE, míg a hölgyeknél a Fortuna SE nyerte meg a Rácalmási Sportcsarnokban megrendezett XIII. Héger Ádám - VIII. Komáromi Ádám és XII. Ádám Anita Kispályás Labdarúgó Emléktornát.