Kovács Zsófia vb-döntős gerendán
Hasfalsérülése ellenére is bejutott a gerenda fináléjába Kovács Zsófia a tornászok liverpooli világbajnokságán.
Kép: MTI-archív (Kovács Tamás)
A selejtezőkkel kezdődött meg a magyar női tornászok számára a liverpooli világbajnokság küzdelemsorozata vasárnap, s mint arról már korábban beszámoltunk, Draskóczy Imre szövetségi kapitány döntése alapján Szilágyi Nikolett, Mayer Gréta és Bácskay Csenge mind a négy szeren megmérette magát, a hasfalsérüléssel bajlódó Kovács Zsófia ugráson és gerendán, míg a bokájával küzdő Székely Zója csak felemáskorláton mutatott be gyakorlatot.
A mieink a 4. csoportba kerültek, és talajon kezdték meg a versenyzést, itt Bácskay Csenge (11.533 pont), Mayer Gréta (12.833) és Szilágyi Nikolett (12.266) mutatkozott be. Ezt követően jöhetett az ugrás, ahol Bácskayt leszámítva valamennyi tornász, így a szer kétszeres Európa-bajnoka, Kovács is csak egyet ugrott, s a mieink közül Kovács Zsófia 13.300, Mayer Gréta 13.200, Bácskay Csenge 13.100, míg Szilágyi Nikolett 12.733 pontot ért el. Felemáskorláton Székely Zója (13.766) a 22., Bácskay Csenge (12.233) a 76., Szilágyi Nikolett (11.633) a 95, míg Mayer Gréta (10.800) a 115. helyen végzett.
Gerendán két dunaújvárosi versenyzőért, Kovács Zsófiáért és Mayer Grétáért is szoríthattunk. Európa-bajnokunk hasfalsérülése ellenére is parádés gyakorlatot adott elő, s 13.533 ponttal a rendkívül előkelő hatodik helyen fejezte be a selejtezőt, s ezzel történelmi tettet hajtott végre, ugyanis legutóbb vb-n Ónodi Henrietta 1992-ben jutott a legjobbak közé ezen a szeren. Mayer Gréta (12.766) a 22., Szilágyi Nikolett (12.133) a 44., Bácskay Csenge (11.366) a 82. helyen fejezte be a selejtező küzdelmeit.
Ami az egyéni összetett versenyt illeti, a magyarok közül Mayer Gréta szerepelt a legeredményesebben, ám 38. helye sajnos nem volt elég a döntő elérésére, ahogy Szilágyi Nikolett 53. és Bácskay Csenge 57. helye sem. A csapatversenyben 152.296 pontot gyűjtött női válogatottunk, amivel a 14. helyen végzett.
A szerenkénti döntőkben tehát már csak Kovács Zsófiáért szoríthatunk a folytatásban, háromszoros Európa-bajnokunk november 6-án méreti meg magát gerendán, remélhetőleg minél szebb eredményt elérve.
Kovács Zsófia a selejtezőt követően a Magyar Torna Szövetség (MATSZ) honlapján értékelte teljesítményét.
– A csoportunk befejezése után az utolsó körig kint voltam a versenyen, az olaszokat még megnéztem, de utána már annyira fáradt voltam, hogy azt éreztem, nekem pihennem kell. A végén figyeltem az élő pontozást a szállodából, illetve Zója is közvetített a stadionból, így azonnal megtudtam, amikor biztossá vált a finálém. Nagyon boldog vagyok, örülök, hogy gerendán így tudtam teljesíteni, nem is igazán találom a szavakat, fantasztikus! Legutóbb gerendán talán 2017-ben voltam döntős, akkor is az Eb-n. De erre egyáltalán nem gondoltam a vb előtt ezzel a hasfalsérüléssel. Ezt mondtam volna az utolsó szernek, ahol én fináléba fogok kerülni. Az edzőm, Trenka Jani azt mondta még otthon, hogy egy pontos, jó gyakival oda lehet jutni, de én nem gondoltam volna, hogy ez meg is valósulhat. Ráadásul, hogy 30 év után sikerült újra magyarként a legjobbak közé bejutni gerendán, ezt mostanáig nem is tudtam. Hihetetlen! Most lesz csaknem egy teljes hetem, hogy felkészüljek a fináléra, mindent megteszek, hogy jól sikerüljön.
A rovat további hírei: Sport
Sikeres évet zárt a DKSE (galériával)
2025. dec. 12.
Remek hangulatban ünnepelte meg a mögötte hagyott sikeres esztendőt a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület az egyetem aulájában csütörtökön este.
DSTV: Ovi Foci idén is
2025. dec. 12.
Ahogy azt az elmúlt években már megszokhattuk, újra a Szent Pantaleimon iskolában rendezte meg a hagyományos Ovi Foci Kupa elnevezésű viadalsorozat harmadik, utolsó fordulóját a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség és a Dunaújvárosi Óvoda. A versenysorozat a Napsugár Tagóvoda győzelmével ért véget. Hangkép.
Idén is elismerték a legjobb sportolókat (galériával)
2025. dec. 12.
A hazai és nemzetközi mezőnyben sikeresen teljesítő sportolókat, illetve edzőiket köszöntötte városunk vezetése a Városháza "C" szárnyának dísztermében csütörtökön délután.
Felemás forduló az Andersenben
2025. dec. 11.
A DAB-ASP nyerni tudott, a DUE-Worm Angels viszont kikapott a jégkorongozók Andersen Ligájának legutóbbi játéknapján.
Nem jutott a legjobb négy közé a magyar válogatott
2025. dec. 11.
Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott nem jutott elődöntőbe és hetedikként zárta a holland-német közös rendezésű női kézilabda-világbajnokságot, miután a szerdai negyeddöntőben 28-23-ra kikapott a társházigazda holland csapattól Rotterdamban.
DSTV: remek évet zártak a kajak-kenusok
2025. dec. 10.
Az egyetemen tartotta hagyományos évzáró ünnepségét a DKSE kajak-kenu szakosztálya, mely idén is rengeteg szép eredménnyel, köztük egy felnőtt világbajnoki címmel örvendeztette meg a sportág helyi szerelmeseit. Hangkép.
Csak a szettek hajráit nem bírta a DKSE
2025. dec. 10.
Három szettben kapott ki a DKSE röplabda csapata a TFSE elleni hazai bajnokin, de a kedd esti játékra mégis bátran építhetnek röplabdázóink.








