Dunaújváros Hetilap

Mától lehet avart és kerti hulladékot égetni, de csak szerdánként és péntekenként!

doszerk - 2022. október 1. 8:36

Több fontos előírás és tilalom, valamint néhány jelentős kérés kapcsolódik az éppen ma kezdőd periódushoz.

A vonatkozó rendelkezések szerint Dunaújváros területén október 1-jétől április 30-ig szerdán és pénteken – a munkaszüneti napok kivételével – 9 és 17 óra között lehet avart és kerti hulladékot égetni, fontos előírás, hogy kizárólag szélcsendes időben. Szintén lényeges, hogy a tüzet senki se hagyja őrizetlenül, illetve gondoskodni kell a lángok elterjedésének megakadályozásáról is.
Arra kérik a lakosságot, hogy amennyiben lehetőségük van zöldhulladék komposztálására, inkább azt a lehetőséget válasszák. Oda kell figyelnünk az élővilágra is, hiszen a falevelek és ágak alatt sünök, és más kisállatok is megbújhatnak, ezért minden esetben ellenőrizzük az elégetni kívánt kupacokat.
Több esetben is bírság szabható ki arra, aki nem a megfelelő napon vagy időben égeti el a kerti hulladékot. A gumitörmelék, szemét, és veszélyes anyagok sokasága továbbra is a tiltott kategóriába tartozik. Aki mégis megpróbálja ezeket eltüzelni, rendőri beavatkozásra és bírságra számíthat.

DMJV Önkormányzata
(A kép illusztráció)

 

A rovat további hírei: Közélet

Véget ért a fűtési szezon, jöjjön a jó idő!

Véget ért a fűtési szezon, jöjjön a jó idő!

2025. máj. 21.

Minden évben április 15-ig fűtik a lakásokat, intézményeket, de az időjárás függvényében további egy hónapig igényelhették a közös képviselők a társasházak fűtését. Már a pótfűtés időszaka is véget ért hétfőn.

Ismét krétát ragadtak az óvodások (galériával)

Ismét krétát ragadtak az óvodások (galériával)

2025. máj. 21.

A Kultik Mozi előtti tér színes rajzokkal gazdagodott – idén sem maradt el a már hagyományosnak mondható rajzverseny. A DLSZ és a Dunaújvárosi Tagóvodák újra összefogtak és krétát ragadtak a gyerekek a közösségi alkotó-élményen.

Pompázatos gálával ünnepeltek (galériával)

Pompázatos gálával ünnepeltek (galériával)

2025. máj. 21.

Folytatta régre visszanyúló hagyományát a Violin Alapfokú Művészeti Iskola közössége – idén is nagyszabású gálával készült az intézmény. A Bartók színháztermében dupláztak hétfő este, ugyanis a nagy érdeklődésre való tekintettel ismét két előadást tartottak. 

Autós élmények élőben – Vályi István volt a Dunaújvárosi Estek sorozatának vendége

Autós élmények élőben – Vályi István volt a Dunaújvárosi Estek sorozatának vendége

2025. máj. 19.

A fecskekormányos Skodától az eldobható újdonságokig, a gyerekkori inspirációktól a műsorvezetés titkain át a világ ezer csodájáig: közvetlen és végig remek hangulatú beszélgetés kerekedett a Dunaújvárosi Estek sorozatának legutóbbi felvonásán.

Madárcsicsergős program az arborétumban

Madárcsicsergős program az arborétumban

2025. máj. 19.

Folytatódott a kedvelt hagyomány a Baracsi úti Arborétumban – ismét kisdiákok gyűltek össze madárgyűrűzésre. A Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai okították a BIROK Szabó Magda Tagintézmények csemetéit arról, hogy miért is fontos a folyamat.

 Újra fáklyás-lámpás, meghitt búcsú a várostól – jó szerencsét, végzős hallgatók! (galériával)

Újra fáklyás-lámpás, meghitt búcsú a várostól – jó szerencsét, végzős hallgatók! (galériával)

2025. máj. 16.

Mint minden esztendőben, úgy idén is a Szalamander városjárásával, vagyis lámpás-fáklyás felvonulással búcsúztak a végzős hallgatók – a Dunaújvárosi Egyetem selmeci hagyományőrzői ismét méltó módon köszöntek el az alma matertől és a várostól csütörtökön este. 

Újra teljes útzár a Pentele hídon – most szombattól

Újra teljes útzár a Pentele hídon – most szombattól

2025. máj. 16.

A szombati munkanapra tekintettel módosítottak a teljes útzár időzítésén az MKIF szakemberei: szombaton 17 órától kell Földvár felé kerülniük a közlekedőknek. Várhatóan vasárnap estig.