Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 15. Lóránt, Loránd
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Miért fontos fenntartani a munka-magánélet egyensúlyt?

Mozaik
munka
szabadidő
hirdetés

facebook megosztás

doszerk - 2022. okt. 28., 14:49

Akad az életben egy nagyon fontos kérdés: vajon azért élünk, hogy dolgozzunk, vagy azért dolgozunk, hogy éljünk? A válasz pedig bár egyszerűnek tűnik, valójában cseppet sem az. (X)

Hisz a legtöbb ember számára hatalmas küzdelem, hogy sikerüljön egyensúlyt találni a munka és a magánélet között, és legtöbbször sajnos ez utóbbi áll vesztésre. 

Egyedi élethelyzetek, egyedi megoldások

Mennyire egyszerűen is működne a világ, ha léteznének olyan, mindenkinek megfelelő megoldások, amiket csak ki kell próbálni, és garantált a tökéletes végeredmény. A valóság azonban ennél sokkal árnyaltabb.

Például azt sem lehet általánosítva meghatározni, hogy kinél hol van az a pont, amikor a munka és a magánélet egyensúlyban van egymással. Erre mindenkinek magának kell rájönnie, ha pedig egyedül nem megy, akkor érdemes segítséget kérni akár a Swan Lake Központ szakértőitől. 

A kiegyensúlyozottság ugyanis a boldog élet kulcsa. Ám hogy ki mennyire terhelhető, az már teljesen egyedi, nincsenek mindenkire igaz, egységes sablonok. A lényeg, hogy meg kell találnunk azt a pontot, amikor még a munkánkat is megfelelő minőségben el tudjuk végezni, de mellette jut idő arra, hogy pihenjünk, kikapcsolódjunk, a barátainkkal, családunkkal foglalkozzunk. 

Az a ritkább eset, ha valakinél a magánélet van rossz hatással a munkára, sokkal gyakoribb az ellenkezője, amikor az illető szinte a munkájának él. Rá a kezdő gondolat első fele érvényes, vagyis ő azért él, hogy dolgozzon - legalábbis látszólag. De vajon hová vezethet mindez?

Az erőforrásaink végesek

Ha valaki minden más elé helyezi a munkát, akkor előbb vagy utóbb biztosan szembesülni fog a káros következményekkel. Lehet, hogy eleinte a végletekig motivált, a szakmai sikerek pedig csak tovább növelik a lelkesedését, de a végtelen munkaórák egy idő után kiégéshez vezetnek.

Ilyenkor nem történik más, minthogy egyszerűen elfogynak az energiatartalékaink. A mindennapjainkban átveszi az uralmat a fáradtság, az ingerlékenység, és különféle testi panaszok jelentkezhetnek (reflux, IBS,) ezek miatt pedig a munkahelyi teljesítményünk is egyre csak romlik. Sokan ilyenkor gyógyszerektől, vagy ami még rosszabb, az alkoholtól, drogoktól remélik a megoldást, de ezek valójában nem segítenek, csak súlyosbítják a helyzetet.

Hogyan állíthatjuk helyre az egyensúlyt?

Először is fogadjuk el, hogy az eddigi életünk nem folytatódhat így tovább, hanem változtatásokra lesz szükség. Persze egy nagyobb horderejű változás ijesztő lehet, ezért haladjunk apró lépésekben. Például minden nap tartsunk fél óra énidőt, amikor csak magunkkal foglalkozunk, és valamilyen pihentető, örömteli tevékenységet űzünk. Ez lehet egy kellemes séta a friss levegőn, egy meditációs gyakorlat, de akár olvasás, zenehallgatás, edzés is.

Ezenfelül töltsünk több időt a barátokkal, családdal, ne mondjuk le a közös programokat a munkára hivatkozva. Amikor csak lehet, vegyünk ki szabadságot, ami alatt szigorúan mellőzzük a munkát; ne nézegessük a céges e-mail-eket, üzeneteket sem. Csak a pihenésre, élményekre koncentráljunk!
 

A rovat további hírei: Mozaik

Esküvő kiállítás a Mondbach-kúriában

2026. jan. 14.

A tavalyi kísérlet szép sikere után újra esküvő kiállításnak ad otthont a Mondbach-kúria. Az eseményre szombaton várják a vendégeket, látványos és gazdag programmal! Boldogító bemutató a boldogító "igen" jegyében. Flyer.

Disznótor és családfakutatás a népfőiskolán

2026. jan. 14.

Két érdekes programmal folytatódik a Dunamenti Regionális Népfőiskola előadásainak sora – a már futó családfakutató sorozat mellett ízletes szokásokkal is ismerkedhetnek az érdeklődők – figyelem, már ma délután!

DSTV: jeges Dunaújváros

2026. jan. 13.

Miközben az utak az ónos esőtől nehezen járhatók, a másik, szép arcát is megmutatja a tél – környezetünk a hó és a fagy birodalmává vált az elmúlt napokban. A jeges város képeiből nyújt át egy csokorral a DSTV összeállítása. Hangkép.

Szőrtelenítés és plasztikai beavatkozások: tévhitek és valós kérdések

2026. jan. 13.

Sokan gondolják, hogy egy-egy esztétikai beavatkozás mindent megváltoztathat az életükben. A modern orvos-esztétikai kezelések körüli hiedelmek és csábító marketinganyagok növelik ezt a hitet. (X)

DSTV: havas, fagyos tudnivalók

2026. jan. 13.

A tájékoztató már nagyot futott hasábjainkon, most itt a DSTV tipptárral körített összegzése a rég nem látott hideg kapcsán. Mi a teendő akkor, ha nemcsak a közlekedés válik nehézzé, de a mindennapok rutinját is nehezíti a hó, a fagy – az igazi tél? Hangkép.

Újabb csapadék után némi enyhülés jöhet

2026. jan. 12.

A hét elején még kitart a fagyos téli idő a DO meteorológiai szakértőjének friss előrejelzése szerint – a periódus második felében enyhüléssel számolhatunk, de sokfelé lehet ónos eső a hét végén! És persze még senki ne készítse elő a fürdőruhát, naptejet!

Ajtó gyártás speciális terekhez: hogyan készülnek a nyílászárók ferde falakhoz és tetőtérbe?

2026. jan. 09.

A modern lakóterek kialakításánál egyre gyakoribbak az olyan egyedi megoldások, ahol a hagyományos, szabványos nyílászárók valami miatt nem használhatóak. A tetőtér beépítése, a ferde falak, a galériák és a különleges tervezésű terek mind olyan megoldásokat igényelnek, amit egy szimpla ajtóval nem lehet kipipálni. (X)

  • További hírek

Friss hírek

  1. Kedvezményes moziélmény az intézményi dolgozóknak

  2. ICA-D: tárlatvezetés (és forró tea) csalogat

  3. FitCity Dunaújváros: zumbával kezdték az évet

  4. Apró figyelmesség városunk csöppségeinek

  5. Átadták a kórház új, modern MR vizsgálóját

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: színekben élni

DSTV: színekben élni

Embedded thumbnail for "Tomi" ott segít, ahol szükség van rá

"Tomi" ott segít, ahol szükség van rá

Embedded thumbnail for Forró teával köszönték meg a jeges munkát

Forró teával köszönték meg a jeges munkát

Top hírek

  1. Elrendelték a zaklató bűnügyi felügyeletét

  2. Kelendővé vált a jótékony célú finomság

  3. Beszélgetés Gyöngyössy Csabával – egy év tapasztalatairól, a feladatokról, tervekről

  4. Alakul a DFC 2026-os kerete

  5. Forró teával köszönték meg a jeges munkát

Galéria

Újévi Gála (2026)

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 1. szám - 2026.01.09.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő