Dunaújváros Hetilap

Jótékonysági licit a Jószoliért – új kollekcióval

Öcaline - 2022. november 15. 10:45

Idén immár negyedszer fut neki az intézmény ellátottjait támogató jótékonysági online árverés nemes programjának a Jószolgálati Otthon Közalapítvány. Már lehet licitálni – érdemes is, mert újra gyönyörű munkák születtek! 

Folytatták az elmúlt évek szép hagyományát, ismét meghirdette Jótékonysági licit a Jószoliért című programját a közalapítvány – a napokban élesedett a sokak számára már ismerős felület, várják az online árverés résztvevőit!

Csoda hátán csoda

A program kapcsán csak a büszkeség hangján tudott szólni a DTV kamerája előtt Kecskés Rózsa, a Jószolgálati Otthon Közalapítvány vezetője:
– Csodálatos csapat, csodálatos program – és túlzás nélkül csodálatos művek születtek a Kóty Zsuzsanna vezette műhelyben. Fiataljaink nyitottak a világra, nagy kedvvel és nagy lelkesedéssel dolgoznak, jól érzékelhető és folyamatos a fejlődésük is. A műhely tagjai több fővárosi múzeumlátogatáson vettek részt, megállás nélkül gyűjtik az élményeket és az inspirációkat – nem utolsósorban azokon az eszközökön keresztül, amelyeket a korábbi licitek bevételéből tudtunk beszerezni.

Kecskés Rózsa azt is hangsúlyozta, őszintén remélik, hogy a mostani, sorrendben negyedik online aukció is eredményes lesz – az garantált, hogy a bevételt hasznos, a jószolis közösségek épülését, fejlődését  szolgáló eszközök beszerzésére fordítják.

Licittörténet, címszavakban

Az első árverést még élő licitnek tervezték, eleveníti fel a program kezdeteit Kóty Zsuzsanna, a műhely vezetője – 2020 őszén a képeket a Bartók Kamaraszínház Aula Galériájában állították ki, de a járványhelyzet miatt az árverést már online aukció keretében tartották. A bevétel messze meghaladta a várakozásokat, a 220 ezer forintos támogatás nyomán fejlesztő eszközöket vásárolt a közalapítvány. Szintén a program részeként, de az árveréstől elkülönülten a Bartók tíz képet vásárolt – az alkotásokat később ajándékba kapták a Bartók Café elnevezésű program vendégei, míg a befolyó pénzből egy, a mai napig szívesen használt laptoppal gazdagodott a közalapítvány eszközállománya.

A következő licitet tavaly nyáron hirdették – a szintén sikeresnek bizonyult akció bevételét a nyári táborozás költségeire, illetve egy fővárosi kirándulásra fordították. A harmadik, sorrendben eddig utolsó akció tavaly karácsonykor volt – a bevételt ezúttal is fejlesztő eszközökre költötték, többek között a foglalkozások, műválasztás terén hasznos táblagépeket is sikerült beszerezni.

Nyitott program – várják a licitálókat

A most startolt közösségi kezdeményezés céljai nem változtak, magyarázta érdeklődésünkre Kóty Zsuzsanna: 
– Adott egy remek közösség, amelynek tagjai nagyon lelkesen, nagyon szívesen, nagy becsvággyal dolgoznak. Az ellátottak nagyon szívesen jönnek festeni, élvezik a közös munkát – ugyanis ezek a képek szó szerint együtt festjük. Jelenleg az én instrukcióim alapján, a segítségemmel dolgozna – a programunk hasonlít a mostanában divatos élményfestésekhez, természetesen egy speciális, de nagyon inspiráló, egymást segítő, a sikereknek közösen örülő közegben. 
A program vezetője elárulta: közel húsz ellátott vesz részt a nem titkoltan advent, karácsony időszakára időzített kezdeményezésben. A képek a napokban élesedtek a már sokak által ismert facebook-felületen – a képekhez egy-egy műleírás is kapcsolódik, valamint a kikiáltási árat és a licitlépcsőt is megtalálják a böngészők. Figyelem, fontos: napra pontosan egy hónapon át, december 15-ig várják a liciteket a program lebonyolítói!

Nincs más hátra – mutatom az online árverés elérhetőségét! 

Jótékonysági licit a Jószoliért (katt) >>

A program természetesen nyitott, gyönyörű művek sokasága várja az árverés résztvevőit – azonnal lehet kattanni is, licitálni is!

(Fotó: Végh Zoltán)
 

A rovat további hírei: Közélet

A Szonáta Zeneművészeti Alapítvány volt, a Viadana Kamarakórus lesz a támogatott

A Szonáta Zeneművészeti Alapítvány volt, a Viadana Kamarakórus lesz a támogatott

2025. nov. 23.

Újabb negyedév végéhez ért a Széchenyi Pékség és az önkormányzat közös kezdeményezése, a Dunaújváros Kenyere akció: összesen 8019 darab város kenyere fogyott, amelyeknek árából 50 forint került egy jótékonysági alapba – ez 400 950 forint támogatást jelent a Szonáta Zeneművészeti Alapítványnak.

Közéleti témák a pszichológus szemüvegén át – a Dunaújvárosi Estek sorozatában

Közéleti témák a pszichológus szemüvegén át – a Dunaújvárosi Estek sorozatában

2025. nov. 21.

A belső egyensúly megőrzésének lehetőségeit taglalta a Dunaújvárosi Estek vendégeként Szöllős Luca Léna pszichológus a Városháza "C" szárnyában csütörtökön délután. Izgalmas témák sora került terítékre!

Újabb zárt kutyafuttató épült a városban

Újabb zárt kutyafuttató épült a városban

2025. nov. 21.

A Technikum városrész lakói számára fontos fejlesztés valósult meg az 5. és a 6. választókerület találkozásánál a Bocskai István utca 6. mögötti zöldterületen. Erről számoltak be Szabó Zsolt és Mezei Zsolt alpolgármesterek, a Technikum városrész önkormányzati képviselői.

A kerítésnek hála biztonságos a játszótér

A kerítésnek hála biztonságos a játszótér

2025. nov. 21.

A város egészét tekintve apró, ám a városrész lakói számára kiemelten fontos fejlesztés történt Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő körzetében. A Hajnal utcában található játszótér az egyik legnépszerűbb közösségi pont – mostantól kerítés teszi még biztonságosabbá.

Jó hír a KIÉT ülésén: nyolcszáz intézményi dolgozó kap borítékot még karácsony előtt

Jó hír a KIÉT ülésén: nyolcszáz intézményi dolgozó kap borítékot még karácsony előtt

2025. nov. 21.

A következő esztendő költségvetés-tervezésének fontos állomása a fenntartói és munkavállalói oldal, a Költségvetési Intézmények Érdekegyeztető Tanácsa (KIÉT) és az önkormányzat illetékesének egyeztetése arról, hogyan változnak a munkáltatói juttatások a következő esztendőben.

Pintér Tamás: több ezer dunaújvárosi nyugdíjas kap rezsitámogatást decemberben

Pintér Tamás: több ezer dunaújvárosi nyugdíjas kap rezsitámogatást decemberben

2025. nov. 20.

Idén decemberben ismét rezsitámogatást kapnak a város nyugdíjasai – jelentette be Pintér Tamás polgármester. A támogatás célja, hogy enyhítse a távhő-, vagy vízdíjakból adódó terheket azok számára, akik a Magyar Államkincstártól kapnak nyugdíjszerű ellátást, és annak összege havonta nem haladja meg a 285 ezer forintot.

Aktuális és nehéz kérdés a hajléktalanság

Aktuális és nehéz kérdés a hajléktalanság

2025. nov. 20.

Felsorolni is nehéz lenne minden szervezetet és intézményt, amelyek képviselőinek jelenlétére számított Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester a legutóbbi hajléktalan fórum alkalmával. Az ellátási lánc szereplői értékes gondolatokat fogalmaztak meg a téma apropóján.