Szép siker az év utolsó hazai meccsén

spigott - 2022. november 19. 16:15

A mérkőzés véghajrájában szerzett gólokkal aratott 3-0-s győzelmet a PTE-PEAC elleni hazai bajnokin a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.

A kilencedik helyezett Pécs elleni találkozóval folytatta az NB III Közép Csoportjának küzdelmeit a Dunaújváros FC labdarúgó csapata ma délután egy órától, s mivel ez volt együttesünk idei utolsó hazai összecsapása, a cél nem lehetett más, mint a három pont megszerzése. A vendég pécsiek azonban egyáltalán nem akarták megkönnyíteni labdarúgóink helyzetét, nagyon megszervezték védekezésüket, így az első felvonásban nagyon nehezen talált fogást ellenfelén Horváth Ferenc alakulata. Helyzetek azért így is akadtak a mieink előtt, egy remek lövés után kapufáig is eljutottak, de a remélt vezetést nem tudták megszerezni a szünetig.

A térfélcserét követően sem sokat változott a játék képe, a mezőnyben egyértelmű volt a dunaújvárosi fölény, de ezt nem tudták helyzetekig vinni labdarúgóink, mert vagy az utolsó passzokba csúszott hiba, vagy a pécsiek értek oda időben. A játékrész derekán Novák került óriási helyzetbe, de ziccerét nagy bravúrral védte a vendégek hálóőre. A 77. percben nagy esélyt kaptak a mieink, mert rövid időn belül két sárga lapot is kiharcolt magának a pécsiek játékosa, Temesvári Máté, így a véghajrára emberelőnyben harcolhatott együttesünk a győzelem megszerzéséért.

Képek forrása: Dunaújváros FC

Az emberfölényt szerencsére nagyon hamar gólra is váltotta együttesünk, mely Novák Zsombor fejesével került előnybe a 79.percben sőt, hat perccel később egy remek egyéni alakítás után is betalált a mieink kilencese, s ezzel el is döntötte a mérkőzést (2-0). Ezzel sem volt még vége, mert a lefújás előtti pillanatokban a csereként beállt Szepessy fejelt újabb szép gólt, kialakítva ezzel a 3-0-s hazai sikert jelentő végeredményt, amivel labdarúgóink megtartották harmadik helyüket a tabellán úgy, hogy a listavezető Hódmezővásárhely öt, míg a második Iváncsa egy ponttal előzi meg őket.

Dunaújváros FC - PTE-PEAC 3-0 (0-0)
Gólszerzők: Novák 2, Szepessy

DFC: Hegedűs L. - Galambos, Hesz, Papp, Stampfel - Barna, Gosztonyi (Szepessy, 81.), Jakab (Dorogi, 84.) - Varga (Hegedűs, 90.), Novák, Kesztyűs. Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Elkészült a második csoportkör menetrendje

2022. nov. 30.

A Catania ellen kezdi, s a holland Leiden ellen zárja a Bajnokok Ligája második csoportkörét a DFVE felnőtt női vízilabda csapata.

Remek hangulatban búcsúztatták az évet

Közel kétszáz gyermek vett részt a DKSE és a Gurics György BDSE birkózóinak évzáró rendezvényén a mezőfalvi Petőfi iskolában.

Rácalmásra "költözik" a Kohász

2022. nov. 29.

A Dunaújvárosi Sportcsarnok helyett Rácalmáson játssza következő két hazai bajnoki találkozóját a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese.

Fenntartani az utánpótlás sikerességét

Nem sokkal a felnőtt gyorsasági szakág után, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) Elnöksége elfogadta az utánpótlás kajak és kenu válogatott következő szezonra vonatkozó felkészülési programját is.

Nem volt esély az UTE ellen

Korán jelentős hátrányba került, s végül hatgólos vereséget szenvedett a tabellán második UTE otthonában a Dunaújváros Futsal felnőtt csapata az NB II-ben.

Újabb NEKA-siker a DKKA ellen

2022. nov. 28.

Csak tíz percig tudta tartani a lépést a NEKA fiataljaival a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia U22-es csapata az NB II-es felnőtt bajnokság újabb fordulójában.

Élcsapat ellen folytatják a futsalosok

A tabellán második UTE vendégeként lép pályára a Dunaújváros Futsal felnőtt együttese az NB II Nyugati csoportjában ma este fél kilenctől.