Kopogós reggelek után intenzív enyhülés várható

Öcaline - 2022. december 19. 9:01

Eldőlt, szinte biztosan fekete karácsonyra készülhetünk a DO meteorológiai szakértőjének friss előrejelzése szerint: csütörtöktől jelentős enyhülés várható, az ünnepnapokon  10 fok körüli értékel lehetnek.

"Enyhébb és párásabb napok jönnek" – oszlat el minden kétséget szokásos hétindító prognózisa elején Krausz Mikes Miklós, a Köpönyeg.hu tematikus időjárási portál szakértő szerkesztője. Ahogy az ablakon kipillantva láthatjuk is, párás, helyenként tartósan ködös idővel kezdődik a hét – a Dunántúlon rétegfelhős, keleten fátyolfelhők szűrte napos időre számíthatunk. Csapadék nem lesz, viszont marad a hideg, ráadásul a délkeleti szél is megélénkülhet – nap közben is -1 és +4 fok között alakul a hőmérséklet.
A folytatás még hasonló képletet ígér a friss modellfuttatások szerint: kedden rétegfelhős, párás idő várható, emellett a keleti tájakon pár órás napsütés is lehet. Közlekedők, figyelem: a Dunántúlon akár tartósan ködös tájak is előfordulhatnak, ráadásként hószállingózással – a reggeli -5 fokot követően délután is csak 3-4 fok körüli értékeket mérhetünk. Nyugat felől tovább terjeszkedik a ködfelhőzet szerdán is – szinte mindenhol borult, párás idő valószínű, többfelé tartós, sűrű ködfoltok is lehetnek. További nehezítés az északi hegyes-völgyes tájakon lakóknak, hogy feléjük szitálás, ónos szitálás is lehet délelőtt – és nap közben országszerte marad az 5 fok körüli maximum.
Valódi változás várható a hét közepétől a középtávú prognózisok specialistája szerint: csütörtökön eleinte ugyan marad a borult, ködös idő, majd északnyugat felől szakadozik a felhőzet a megerősödő szél hatására (a keleti vidékeken azonban beszorulhat a ködfelhőzet). Jelentős enyhülés várható – az előrejelzés szerint térségünkben 7-9 fok közé enyhül a levegő, de helyenként akár 10 fok körüli értékeket is mérhetünk. Erősen felhős, párás időre van kilátás pénteken is – ráadásul elszórtan szitálás is kialakulhat. Marad az enyhe idő, 6-7 fokos maximumok lehetnek. További enyhülés várható szenteste és karácsony első napján – ekkor 10 fok körüli maximumokkal számolhatunk.

A fehér karácsony ábrándjának szó szerint befellegzett – talán majd jövőre, vagy, ahogy az erre szakosodott statisztikusok már kimatekozták, húsvétkor!

(Fotó: Így látjuk MI! – Nagy Klára felvétele)
 

A rovat további hírei: Mozaik

DSTV: összefog és segít a Vasas nagy családja

DSTV: összefog és segít a Vasas nagy családja

2025. júl. 13.

A kezdeményezésről már beszámoltunk, most következzen a DSTV összegzése arról, hogy Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes egy hajdani táncos kisfiának gyógyulását segítő jótékony célú akcióval körítette az immár hagyományos évadzáró családi összejövetelt a közelmúltban. Hangkép.

A márkahűség diadala (galériával)

A márkahűség diadala (galériával)

2025. júl. 12.

Az elmúlt esztendőhöz hasonlóan idén is Dunaújváros ad otthont az AlfaCity-nek, vagyis az Alfa Romeo hagyományos márkatalálkozójának. A négynapos rendezvény ezúttal is számtalan remek programmal várja az érdeklődőket, akik ma délutánra töltik meg teljesen Szalki-szigetet. 

Dunaújváros Pizzája: az MMK-nak segített a nemes kezdeményezés

Dunaújváros Pizzája: az MMK-nak segített a nemes kezdeményezés

2025. júl. 12.

A Dunaújváros Kenyere akciósorozat mintájára nemrégiben útjára indult a Dunaújváros Pizzája program, Dunaújváros Önkormányzata és az Édes Pizzéria közös kezdeményezése. Az elv változatlan: aki ezt a finomságot vásárolja, félévente támogat egy helyi szervezetet – ezúttal az MMK volt a kedvezményezett. 

Éjszakai jegyet vezettek be az idei fesztiválra

Éjszakai jegyet vezettek be az idei fesztiválra

2025. júl. 11.

Kedvezményes éjszakai jegyet vezettek be az idei Sziget fesztiválra, amivel megújult és új helyszíneken rendezendő programok is látogathatóak - közölték a szervezők az MTI-vel csütörtökön.

Az alkohol és a májcirrózis

Az alkohol és a májcirrózis

2025. júl. 09.

Sokan találkoztak már azzal a gondolattal, hogy időnként egy pohár bor vagy sör elfogyasztása még belefér az egészséges életmód kereteibe. Ugyanakkor, vajon hol húzódik meg az a határ, amikor az alkoholfogyasztás veszélyessé válik a májunk számára? (X)

Július 25-ig várják a voksokat az év madarára

Július 25-ig várják a voksokat az év madarára

2025. júl. 08.

Július 25-ig várja a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a voksokat az év madarára, a lakosság a kis poszáta, az énekes rigó és kerti geze közül választhat.

Markáns hidegfront után szeles hét várható

Markáns hidegfront után szeles hét várható

2025. júl. 07.

Az esőfelhők már megérkeztek, a következő napokban durva lehűlés vet véget a tikkasztó kánikulának a DO időjárási szakértőjének előrejelzése szerint. A folytatás lassú melegedést és komoly szeleket hozhat.