Brutális változékonyság – tél is, tavasz is lesz a héten

Öcaline - 2023. március 27. 10:11

Januárt idéző reggelek, májusi eső, fagypont és 20 fok fölötti értékek – mindezzel számolhatunk az előttünk álló napokban a DO időjárási szakértőjének friss előrejelzése szerint. Mi lesz itt áprilisban?!

"Eső, majd hózápor viharos széllel – markáns hidegfront jön!" – nem, ez nem egy eltévedt mondat egy január végi prognózisból, a hét eleji előrejelzést kezdte így Krausz Mikes Miklós, a Köpönyeg.hu meteorológiai portál szakértő szerkesztője. Az esőt már láttuk – ma végig erősen felhős, vagy borult lesz az ég, és délutánig sokfelé, délutántól inkább a Dunától keletre várható kiadós eső, zápor, néhol beágyazott zivatar. Ezt követően nyugat felől csökken a felhőzet, ám keleten gyengülő, de már egyre inkább havas eső, havazás lehet. Nagy területen fokozódik viharossá az északi, északnyugati szél és a korábbinál is több fokkal hidegebb levegő zúdul hazánk térségébe – markáns lehűlés várható, erős hidegfronti hatással számolhatunk. A maximum már csak 9-10 fok körül alakul. Közlekedők, figyelem: erős oldalszél mellett a vizes útszakaszok miatt is ajánlatos az óvatosság – ráadásul estefelé az Északi-középhegységben átmenetileg télies útviszonyok is kialakulhatnak.
A folytatási is inkább télies lesz a friss modellek szerint: kedden délelőtt ugyan több órás napsütés valószínű, ám délután egyre több gomolyfelhő érkezik, melyekből főleg az északi hegyes-völgyes vidékek lakói számíthatnak csapadékra – havas eső mellett egy-egy hózápor is lehet. Sokfelé marad viharos a szél, ráadásul reggel már gyengén fagyhat, és délután is csak 5-10 fok várható. Eleinte sok napsütésre számíthatunk szerdán is, majd nyugat felől fátyolfelhők érkeznek – ám csapadék nem várható. Sajnos reggel országos fagy fenyegeti a nyári gyümölcstermést – többnyire -4 és -2 fok lesz, de a tiszta, szélvédett helyeken akár -10 fokig zuhanhat a hőmérséklet –, délutánra már 10 fok köré melegszik a levegő.
Újabb fordulat lehet a hét közepétől: csütörtökön erősen felhős, vagy borult lesz az ég. Többfelé alakul ki eső, záporeső – elsősorban a délutáni óráktól. Ám a reggeli fagyok elmúlnak, és délutánra már 10-14 fok köré erősödik a nappali felmelegedés.
Hasonló időt ígérnek az utolsó napok is a középtávú előrejelzések specialistája szerint – pénteken változóan felhős időre van kilátás, és már csak elszórtan fordul elő zápor. A délnyugati szél nagy területen megerősödik, melegebb levegő érkezik térségükben – délután már 15-20 fok körüli értékeket mérhetünk.  Hasonló mutatókkal számolhatunk szombaton és vasárnap is – előbb inkább esős, majd főként szeles fősodorral.

Viszont ha az április még ehhez mérten is szeszélyes lesz, akkor nekünk reszeltek.

(Fotó: Így látjuk MI! – Meskál József felvétele)

A rovat további hírei: Mozaik

DSTV: gyermeknapi horgászverseny

DSTV: gyermeknapi horgászverseny

2025. jún. 07.

Számos szép hagyományt ápol a Dunaújvárosi Sporthorgász Egyesület, derül ki a DSTV összegzéséből. Ezek egyike a gyermeknapi horgászverseny, amelyet évente azzal a céllal szerveznek, hogy megismertessék és megszerettessék a horgászatot a fiatal korosztállyal. Hangkép.
 

Hamarosan nyit az Aquantis Élményfürdő – és kezdődik a napközis tábor is

Hamarosan nyit az Aquantis Élményfürdő – és kezdődik a napközis tábor is

2025. jún. 06.

Berobbant a nyár, és június 13-án megnyitja kapuit a dunaújvárosi Aquantis Élményfürdő. Azonban a nyitás nemcsak a fürdőzés szerelmeseinek kedvez, hanem lehetőséget ad arra is, hogy kaput nyisson az önkormányzati napközis tábor is.

Programkavalkád a Mondbach-kúriában

Programkavalkád a Mondbach-kúriában

2025. jún. 06.

A Dunai Kincses Kert termelői piaca mellett tárlatvezetés, valamint kézműves foglalkozás csalogatja a vendégeket a Mondbach-kúriába szombaton. Itt a tételes kínálat!

Édes meglepetés a gyerekeknek

Édes meglepetés a gyerekeknek

2025. jún. 06.

Kedves hagyományt folytatott Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs alpolgármester. Még a gyermeknaphoz kötődően idén is meglepte az Aprók Háza Tagóvoda csemetéit az egyik legfinomabb hungarikummal – kürtőskaláccsal.   

Meteo extra: itt az idei első hőségriasztás!

Meteo extra: itt az idei első hőségriasztás!

2025. jún. 05.

Évszázados melegrekordok dőlhetnek meg, vasárnapig adott ki másodfokú hőségriasztást az ország területére az országos tisztifőorvos. És még csak június elejénél járunk...

DSTV: tippeltek a városlakók

DSTV: tippeltek a városlakók

2025. jún. 03.

Érdekes tippjátékra invitálta a riportalanyokat a DSTV csapata. A BL-döntő előtt az eredmény megtippelését várta – a többség a PSG-t jósolta befutóként (ez bejött), de az 5-0 elképzelhetetlennek tűnt. Hangkép.
 

Hihetetlen, de igaz: tombol a nyár!

Hihetetlen, de igaz: tombol a nyár!

2025. jún. 02.

Két hete még meg akartunk fagyni, ehhez képest a hétre tikkasztó kánikulát ígér a DO időjárási szakértője. Bőven 30 fok fölötti csúcsokra készülhetünk – és ha lesz csapadék, durva lesz.