Remek hazai szereplés a Gárdonyiban
Négy éremmel zárták a Gárdonyi iskolában megrendezett Országos Ranglista Versenyt a Danubius KSE tollaslabdázói.
Főoldali és belső kép forrása: Danubius KSE
Országos Ranglista Versenyt rendezett a Gárdonyi iskola tornatermében a Danubius KSE tollaslabda szakosztálya a mögöttünk hagyott hétvégén. Az igazolt versenyzők számára megtartott viadalon négy tollaslabda pályán mérették meg magukat az U13, U15 és U17-es korosztály ifjú versenyzői, árulta el érdeklődésünkre Jakab János vezetőedző, akitől megtudtuk még, hogy összesen tizenhat egyesület tollaslabdázói ragadtak ütőt, s versenyeztek végig kiváló hangulatban.
– Ismét szép eredményekkel sikerült megörvendeztetni az értünk szorítókat, hiszen az U13-as korosztály leány páros számában Jakab Juliána és a ceglédi Stefkovics Hanna aranyérmet szerzett, U15 leány egyéniben Kiss Angéla ezüstnek, U17-ben Sztankó Zita bronzéremnek örülhetett, míg a fiúk U15-ös páros versengésében Pávics Koppány és Ősi Benedek ért el értékes harmadik helyezést. Pécsi Noémi U15 leány egyéniben szépen játszott, a dobogóért küzdött és csak a döntő játszma véghajrában kapott ki, s hajszálra ugyanez történt Francioso Dominikkel U15 fiú egyéniben. Érmet ugyan nem szereztek, de Gyalus Hanna, Gerendai Péter és Ősi Benedek is szépen teljesített, rájuk is büszkék vagyunk.
A rovat további hírei: Sport
Két nap alatt két rangadó
2025. máj. 01.
A Fejér Vármegyei Kupában és a bajnokságban is a Sárbogárd csapatát látják vendégül a Dunaújváros FC labdarúgói ma, illetve szombaton.
Sikerrel zárták a felsőházat a serdülők
2025. ápr. 30.
A DFVE serdülő leány vízilabda csapata simán nyert, az ifjúságiak nagy fordítás után szenvedtek vereséget a KSI SE elleni korosztályos bajnokin.
Parádés szezont zárt a Pentele ASE
2025. ápr. 30.
A Pentele ASE asztaliteniszezőinek első és második számú együttese is egy osztállyal feljebb folytatja a bajnoki küzdelmeket, de az egyesület vezetése nem csak az eredményekre lehetett büszke a 2024/2025-ös szezon végén.
DSTV: sportos múltidézés
2025. ápr. 29.
Sporttörténelmi előadás-sorozatot hívott életre az Intercisa Múzeum. Ennek első állomása a motorcsónakversenyzés sikeres és szép múltját idézte meg – elsőként Andics József és Dr. Sándor Péter közreműködésével. Hangkép.
Nagyot léptek az Európa-bajnokság felé
2025. ápr. 29.
A DKSE birkózói közül Nyikos Veronika a második, Pupp Viktória a negyedik helyen végzett a fővárosban megrendezett Baracsi Imre Emlékversenyen.
Minden éremből jutott a tornászoknak
2025. ápr. 28.
Egy aranyéremmel, összesen hat dobogós helyezéssel zárták a DKSE tornászai a fővárosban megrendezett országos bajnokság szerenkénti döntőit.
Tovább robog a DFC
2025. ápr. 28.
Adonyban is nagyon sima győzelemnek örülhetett a Dunaújváros FC labdarúgó csapata a Fejér Vármegyei Bajnokság legutóbbi fordulójában.