Bukarestben döntenek a válogatottságról
Ezüstérmet szerzett Pupp Viktória a fővárosban megrendezett U17-es Szabadfogású és Női Országos Bajnokságon.
Budapesten, a Vasas csarnokban rendezték meg az U17 korosztály Szabadfogású és Női Országos Bajnokságát a mögöttünk hagyott hétvégén. DKSE színeiben Miklósics Rolandnak 60 kg-ban nem sikerült pontszerző helyen végeznie. A 65 kg-osok mezőnyében szereplő Pupp Viktória első meccsét magabiztosan tussal nyerte bárándi ellenfelével szemben, majd a következő körben egy adácsi birkózó lányt múlt felül technikai tussal. Az aranyéremért a Vasas színeit képviselő Munk Majával szemben 5-2-es vereséget szenvedett, így a dobogó második fokára állhatott fel. Kettejük között a válogatottság a következő, Bukarestben sorra kerülő nemzetközi versenyen dől majd el május 19. és 21. között úgy, hogy amelyikük előrébb végez a viadalon, az indulhat az idei Európa-bajnokságon.
Képek forrása: DKSE birkózó szakosztály
Szintén hétvégén, a Magyar Sport Napján (május 6.) rendezte meg a DKSE a Pethes Ker-Kupa, Gurics György Emlékversenyt Mezőfalván öt csapat részvételével (DKSE, Gurics György BDSE, Enying VSE, Kertváros SE, Tatabányai SC). Az eseményt Szűcs István, a birkózó szakosztály elnöke nyitotta meg, néhány gondolattal megemlékezett az egykori kiváló versenyzőről és sportvezetőről, Gurics Györgyről. A megméretésen közel száz birkózópalánta mérte össze erejét (minden gyermek legalább két-három meccset birkózott), s a verseny célja elsősorban a versenyzési lehetőség biztosítása, az elsajátított technikák versenyen való alkalmazásának felmérése és élményszerzés volt, árulta el érdeklődésünkre Tombor István, a DKSE birkózóinak vezetőedzője.
Aranyérmesek: Szabó Bence, Mazzag Olivér, Novák Sándor Pál, Simon Áron, Gyömörei Csaba, Vainel Kristóf, Kovács Bene Árpád, Homonnay Nagy Szilárd, Bányai Levente, Szabó Szilvia, Kopasz Sámuel, Hegedűs Alex, Rodek Márk, Gergő Zétény, Horváth Ármin, Szélpál-Stadler Benett, Tombor Bercel, Szabó Dorina, Jásper Richárd, Kovács Kornél.
A rovat további hírei: Sport
Hazatértek a vb dunaújvárosi hősei (galériával)
2025. júl. 25.
A DFVE mellett városunk vezetése is köszöntötte a világbajnoki ezüstérmes magyar női vízilabda válogatott dunaújvárosi tagjait a Fabó Éva Sportuszodában pénteken délelőtt.
DSTV: remek nyári tábor a Dunán
2025. júl. 25.
Mint arról már korábban beszámoltunk, a DKSE jóvoltából különböző táborok kínálatából választhattak nyárra a gyerekek. Táboroztatták a fiatalokat a kajak-kenusok is, a táboruk harmadik, s egyben utolsó hetében látogattunk el a csapathoz. Hangkép.
A szerbektől is kikaptak a magyar fiatalok
2025. júl. 25.
Közel volt ahhoz, hogy kétszettes hátrányból egyenlítsen, ám végül 3-1-es vereséget szenvedett a szerbektől a magyar U16-os fiú röplabda válogatott a jereváni Európa-bajnokságon.
Elkészült a DKKA sorsolása
2025. júl. 24.
A Vasas otthonában kezdi meg, majd az Alba FKC elleni megyei rangadóval zárja a női NB I 2025/2026-os szezonjának küzdelmeit a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata.
DSTV: nyári munka a tollaslabdázóknál
2025. júl. 24.
Nyáron sem állt meg az élet a Danubius KSE tollaslabdázóinál. Varga Gabriella a legutóbbi edzőtábor tapasztalatairól, míg Jakab János a további terveikről és a csapat általános fejlődéséről beszélt. Hangkép.
Vereséggel kezdtek az U16-osok
2025. júl. 24.
Három játszmában szenvedett vereséget a címvédő olaszok elleni mérkőzésen a dunaújvárosi Szőke Milánnal felálló magyar U16-os fiú röplabda válogatott a korosztályos Európa-bajnokság első csoportmérkőzésén.
Világbajnoki ezüstérmes a magyar válogatott
2025. júl. 23.
A játék minden elemében jobb görögök 12-9-es győzelemmel hódították el a világbajnoki címet a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott ellen.