Döntőt ért a jó szereplés

spigott - 2023. május 2. 7:30

A Danubius KSE hét versenyzője is bejutott a tollaslabdázók országos diákolimpiai fináléjába, melyet Kiskunfélegyházán rendeznek meg május 12. és 14. között.

Kép forrása: Danubius KSE

Igen messze, Újszászra utazott hétvégén a Danubius KSE kis különítménye, ugyanis az egyesület tehetséges tollaslabdázója, Jakab Szandra Míra Jász-Nagykun-Szolnok, Tolna és Somogy vármegye versenyzőivel mérte össze erejét a diákolimpia területi fináléjában.

A dunaföldvári gimnázium tanulója remekül szerepelt a megméretésen, ugyanis mindkét összecsapását két játszmában megnyerve végzett az első helyen, s ott lehet az országos diákolimpiai döntőn, melyet két hét múlva, május 12. és 14. között rendeznek meg Kiskunfélegyházán. A rangos viadalon így összesen hét tollaslabdázó, Füredi Maja, Jakab Juliána, Tápai Panna, Pécsi Noémi, Szabó Bálint, Kiss Angéla, valamint Jakab Szandra Míra képviselheti a Danubius KSE-t, árulta el érdeklődésünkre Jakab János vezetőedző.

A rovat további hírei: Sport

Továbbra is hibátlan a DFC női csapata

Továbbra is hibátlan a DFC női csapata

2025. okt. 15.

Négygólos győzelmet aratott Pakson, így öt mérkőzésélből ötöt megnyerve vezeti az NB II nyugati csoportjának tabelláját a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata.

Fényes dunaújvárosi érmek a veteránok világbajnokságán

Fényes dunaújvárosi érmek a veteránok világbajnokságán

2025. okt. 14.

Mátyás Gábor aranyérmet, Barna Zoltán ezüstöt szerzett a birkózók Tatabányán megrendezett veterán világbajnokságán, melyen a DKSE hét versenyzője is részt vett.

DSTV: együtt mozdult a város

DSTV: együtt mozdult a város

2025. okt. 14.

Komoly érdeklődés mellett rendezte meg a DKSE és városunk önkormányzata a MOZD'ÚJVÁROS elnevezésű közösségi sportnapot a Szalki-szigeten szombaton. A remek hangulatú eseményen mezei akadályfutás, a DKSE sportági bemutatói, valamint egyéb mozgásformák várták az érdeklődőket. Hangkép.

Vármegyei rangadó a kupában

Vármegyei rangadó a kupában

2025. okt. 14.

Az Alba Fehérvár KC lesz a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapatának ellenfele a Magyar Kupa harmadik fordulójában.

Három hazai érem

Három hazai érem

2025. okt. 13.

Egy egyéni és két páros számban értek el dobogós helyezést a Danubius KSE tollaslabdázói a hétvégén megrendezett országos harmadosztályú tollaslabda ranglista versenyen.

MOZD'ÚJVÁROS: közös mozgás a Szalki-szigeten (galériával)

MOZD'ÚJVÁROS: közös mozgás a Szalki-szigeten (galériával)

2025. okt. 13.

Komoly érdeklődés mellett rendezte meg a DKSE és városunk önkormányzata a MOZD'ÚJVÁROS elnevezésű közösségi sportnapot a Szalki-szigeten szombaton délelőtt. A remek hangulatú eseményen mezei akadályfutás, a DKSE sportági bemutatói, valamint egyéb mozgásformák várták az érdeklődőket, de bemutatkozott a nagyközönségnek a FitCity Dunaújváros programsorozata is.

Fontos sikert aratott a DFC

Fontos sikert aratott a DFC

2025. okt. 13.

Fél percen belül két gólt szerzett, s egy nagyon kellemetlen ellenfelet győzött le 2-0-ra a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III-as pontvadászat vasárnapi fordulójában.