Egyre többen virágosítanak, egyre szebben pompázhatnak tereik
Az elmúlt évek hagyományait követve az erkélyüket, kiskertjüket gondozó városlakóknak osztott szét egynyári virágokat a "Rajta, Újváros!" Egyesület. A cél természetesen egy virágos, még virágosabb Dunaújváros.
A "Rajta, Újváros!" Egyesület tagjai minden tavasszal virágokat osztanak szét azon városlakók között, akik jelzik igényüket a közös képviselőjük felé.
Gyönyörű kiskertek
Az idei évben 1200 tő virág várt gazdára. A kezdeményezésről Mezei Zsolt alpolgármester, a 7-es választókerület képviselője beszélt:
– Azt gondolom, hogy nem is az a nagydolog, hogy kiosztottunk egy csomó virágot, hanem sokkal inkább az, hogy gyönyörűek lesznek a kiskertek. Én azt látom a Technikumban, meg a város más részein is, hogy egyre több a virág, egyre többen virágosítanak. Hiszem azt, hogy ezzel az összefogással, ezzel a jó példával előre megyünk és apró, de biztos lépéseket teszünk egy élhetőbb, tisztább, szebb Dunaújváros felé. Mindenki ismeri a német, vagy osztrák városképeket. Kérdezem, miért ne élhetnénk mi is tiszta, rendezett környezetben? Ez csak rajtunk múlik! Ha nem dobjuk el a szemetet, ha vigyázunk arra, amink van, és ezt várjuk el másoktól is, akkor előbb-utóbb elérjük a célunkat. A virágosítás is egy eszköz arra, hogy példát mutassunk. Akár magunknak is.
Barátságos a Barátság városrész
Szántó Péter, az 1-es választókerület önkormányzati képviselője 110 tő évelő virágot osztott szét a Barátság városrészben, majd néhány nappal később még vásárolt egy adag kiültethető virágot, amit szintén tovább is adott a lakóknak:
– Nem az első ilyen évünk, amikor május hónapban igyekszünk a lakókörnyezetünket szebbé tenni és kiosztunk egy-egy adag virágot. Évről-évre egyre többen keresnek meg, hogy ők is szívesen elfogadnák a virágokat és kiültetnék a házuk elé. Én most összesen tizenhét helyre vittem ki a virágokat és kimondottan jó érzés volt, hogy sikerült örömet szerezni ezzel. Arról már nem is beszélek, hogy egymás után jöttek a fotók az elkészült kiskertekről.
Közös érdeket szolgál
Motyovszki Mátyás, a 3-as vk. kerület önkormányzati képviselője örömmel adta át a virágokat a Rómain élő lakóknak:
– Mindig öröm, ha valamiben tudunk segíteni, ha valami jónak a részesei lehetünk. Ez a virágosztás csak egy apró hozzájárulás a kiskertjüket gondozó lakóknak, de egy virágosabb város valamennyiünk érdekét szolgálja. A napokban többször körbejártam a körzetet, és csodás virágoskerteket, erkélyeket láttam. Ahogy minden évben, remélem az idén is szép eredményeket érünk el a "Virágos Dunaújvárosért" versenyben.
Örömmel éltek a lehetőséggel
Tóth Kálmán, a 9-es választókerület képviselője igyekszik minden lehetséges módon hozzájárulni a lakókörnyezete csinosításhoz. Ha kell, beáll dolgozni, vagy, amire most volt szükség, koordinál:
– Nem volt nehéz gazdát találni a virágoknak. Ahogy megtudták a körzetemben élők, hogy lehet virágokat igényelni, egyből jöttek a telefonok, jöttek az üzenetek, és hamar el is fogyott a készlet. Örülök annak, ha egy ilyen akció részese lehetek és annak is csak örülni lehet, ha megszépül egy-egy terület a városban. Ezúton is köszönöm lakótársaim munkáját, és azt, hogy nekik is fontos a környezetük.
(Fotó: Végh Zoltán)
A rovat további hírei: Közélet
Óvodai fórum volt a közgyűlési teremben
2025. máj. 24.
A dunaújvárosi tagóvodák vezetőit fogadta Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester és Kálló Gergely önkormányzati képviselő a közgyűlési teremben szerdán. Az éves fórum során szóba kerültek az ismert problémák, illetve a jövőbeni tervek is.
Megemlékezés a magyar honvédelem napján
2025. máj. 23.
A magyar honvédelem napjáról 1992 óta május 21-én emlékezünk meg – Dunaújvárosban sem feledkeztek meg a hősökről. Hagyomány már, hogy a közbiztonsági hónap programsorának állomása a ’48-as emlékműnél tartott koszorúzás. Idén sem volt másként: szerdán ünnepeltek.
Vadvirágos rétek, szigetek a még zöldebb városért
2025. máj. 22.
Dunaújváros új, természetközelibb városüzemeltetési gyakorlattal hívja fel magára a figyelmet: a város egyes füves területein tudatosan nem nyírják le a növényzetet, hogy teret engedjenek a vadvirágok természetes megjelenésének. A téma többször szerepelt már hasábjainkon – most komoly áttörés tapasztalható!
Véget ért a fűtési szezon, jöjjön a jó idő!
2025. máj. 21.
Minden évben április 15-ig fűtik a lakásokat, intézményeket, de az időjárás függvényében további egy hónapig igényelhették a közös képviselők a társasházak fűtését. Már a pótfűtés időszaka is véget ért hétfőn.
Ismét krétát ragadtak az óvodások (galériával)
2025. máj. 21.
A Kultik Mozi előtti tér színes rajzokkal gazdagodott – idén sem maradt el a már hagyományosnak mondható rajzverseny. A DLSZ és a Dunaújvárosi Tagóvodák újra összefogtak és krétát ragadtak a gyerekek a közösségi alkotó-élményen.
Pompázatos gálával ünnepeltek (galériával)
2025. máj. 21.
Folytatta régre visszanyúló hagyományát a Violin Alapfokú Művészeti Iskola közössége – idén is nagyszabású gálával készült az intézmény. A Bartók színháztermében dupláztak hétfő este, ugyanis a nagy érdeklődésre való tekintettel ismét két előadást tartottak.
Autós élmények élőben – Vályi István volt a Dunaújvárosi Estek sorozatának vendége
2025. máj. 19.
A fecskekormányos Skodától az eldobható újdonságokig, a gyerekkori inspirációktól a műsorvezetés titkain át a világ ezer csodájáig: közvetlen és végig remek hangulatú beszélgetés kerekedett a Dunaújvárosi Estek sorozatának legutóbbi felvonásán.