Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 02. Karolina, Aida
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Fordított nap a Városházán: Hegedűs Kristóf az alpolgármesteri székben

Közélet
önkormányzat
diák
Barta Endre

facebook megosztás

Fábos Zsolt - 2023. máj. 04., 17:07

Barta Endre humán alpolgármester egy hónappal ezelőtt látogatott el a Pannon Oktatási Központba, hogy felkérjen egy diákot, fordított nap keretében üljön be az alpolgármesteri székbe. És eljött a nagy nap!

Egy röpke igazgatói egyeztetés után Hegedűs Kristófra esett a választás, aki akkor meg is kapta a május 3-ára szóló megbízólevelét. Talán még annyit az előzményekhez, hogy az áprilisi ceremónián már feltűnő volt Kristóf fiatalos, meggyőző, magabiztos és felettébb diplomatikus személyisége. Számára akkor meglepetés volt a felkérés, mégsem lehetett zavarba hozni. Nos, ennek tudatában várta mindenki a nagy napot, ami reggel 9 órakor a közgyűlési teremben kezdődött.

Eskütétel, megbízólevél – mint a nagyoknál

A közgyűlési teremben Pintér Tamás fogadta és köszöntötte Hegedűs Kristófot, az őt elkísérő iskolavezetést, osztálytársakat. A hivatalos beiktatási ceremónia elején a polgármester a következőkkel vezette fel az eseményt:
– Azt gondolom, hogy komoly feladat előtt áll Kristóf, ami sokkal inkább kihívás, hiszen egy napra alpolgármesteri feladatokat fog ellátni. Ez egy hivatás. Embereket kell irányítani, feladatokat végrehajtani, egy várost képviselni. Ezt egyetlen módon lehet csinálni: szívvel-lélekkel és becsülettel. Ehhez kívánok sok sikert, sok eredményes tapasztalatot!
Az alpolgármesteri eskütételt dr. Molnár Attila jegyző felügyelte, illetve vette át az újdonsült alpolgármestertől. A ceremónia után pedig, ahogy a közgyűlési teremben szokás, Kristóf gombot nyomott, szót kért, majd megköszönte a felkérést Barta Endrének, és az önkormányzatnak a lehetőséget. Arról beszélt, hogy megtisztelőnek érzi a feladatot és igyekszik a nap folyamán maximálisan helytállni.

Alpolgármesteri feladatok

Rögtön az első feladat egy közös sajtótájékoztató volt Pintér Tamással. A polgármester a sajtó számára most jelentette be az augusztus 20-i programokat, meghívta a városlakókat a nagyszabású fesztiválra. Hegedűs Kristóf alpolgármester pedig a színpadi programokat, a fellépőket jelentette be (a témával külön összeállítás keretében foglalkozik a DO – a szerk.).
A nap folyamán Barta Endre bemutatta Kristófnak a hivatalt, meglátogattak több irodát és Kristóf belekóstolhatott a hivatali életbe is. Olyannyira, hogy a délelőtti szociális kerekasztal ülésen is részt vett és Barta Endre felügyelete mellett vezette azt. Délután az Útkeresés Segítő Szolgálatot keresték fel közösen.

A nap végén pedig következett az összegzés – kérdésünkre Hegedűs Kristóf egészen egyszerűen úgy értékelte a napot, hogy tökéletes volt:
– Megtisztelő volt számomra ez a nap és még egyszer köszönöm a lehetőséget, azt gondolom, hogy tökéletes volt minden. Eddig nem nagyon ismertem a hivatal munkáját, most sikerült egy picit belelátni, és érzékelni azt, hogy mennyit kell dolgozni Dunaújváros érdekében. Az eskütételt szerintem soha nem fogom elfelejteni, egy életre szóló emlék marad. Ma többet hallottam és láttam a szociális ágazat feladataiból, elszomorítónak tartottam, hogy mennyi embernek kell nélkülöznie. 
Barta Endre szerint teljesítették a nap elvárásait – a humán alpolgármester is kiemelte érdeklődésünkre, hogy sok-sok tanulsággal, örömmel zárta a napot:
– Kristóf ötösre vizsgázott. Tényleg le a kalappal a fiatalember előtt. Jól szerepelt a sajtótájékoztatón, a kerekasztal megbeszélésen nyitott volt, ügyes. Köszönöm ezt a napot, és hálás vagyok érte, hogy mindenki pozitívan állt hozzá, mindenki komolyan vette. Én most visszaülök az alpolgármesteri székbe, és igyekszem a jövőben úgy dolgozni, hogy megtaláljam az utat a fiatalokhoz is – szükségünk van rájuk, a véleményükre, az ötleteikre, a javaslataikra.

P.S.: a fordított nap margójára

A rendhagyó napot rendhagyó módon zárjuk. Kivételesen hadd szerepeljen itt az újságíró véleménye is, tekintettel arra, hogy láttam, halottam Kristófot beszélni, szerepelni. Azt gondolom, ha több ilyen okos, értelmes, talpraesett, a közbeszédben jártas, gondolkodó tizennyolc éves él közöttünk, akkor rendben lesz a jövőnk. Jó kezekben leszünk öreg napjainkban! Mi köszönjük!

(Fotó: Végh Zoltán)
 

A rovat további hírei: Közélet

Diadalmas évnyitó után komoly kihívások

2026. feb. 01.

Remek közösségi akcióra lehet nagyon büszke a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete és a Városvédők Újtelepért Egyesület, az önkéntes véradók kimagasló eredménnyel járt mozgósítása egyúttal kiváló példa is. A folytatás nem lesz könnyű – de mindenképpen biztató a nyitány!

Pappné Grabant Ilona: "... a legfontosabb, hogy jelen legyek az emberek életében"

2026. jan. 31.

Egy éve dolgozik önkormányzati képviselőként Pappné Grabant Ilona Dunaújváros 8-as választókerületében – a Béke városrész egy része és a Kertváros tartozik hozzá. Azt mondja, hogy az elmúlt időszak az alapozásról, a tanulásról és a kézzelfogható fejlesztésekről szólt – játszóterektől a parkolókig.

A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

2026. jan. 30.

Több fontos téma is szóba került azon a megbeszélésen, amit Pintér Tamás polgármester és Orosz Csaba önkormányzati képviselő folytatott a Mezőföldvíz Kft. területi vezetőivel a Városházán ma délelőtt.

DKIK: digitalizációs napot szerveznek

2026. jan. 30.

Digitalizációs napot szervez a kkv-k számára a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara – a programra szerdán várják az érintett cégek képviselőit!

Mentálhigiénés segítség az álláskeresőknek

2026. jan. 30.

A SteelCityZen projekt nyomán az Útkeresés Segítő Szolgálat komplex programcsomagot dolgozott ki a munkaerőpiaci változások által érintett, valamint hátrányos helyzetű felnőttek támogatására. A foglalkozások célja az egyéni erőforrások megerősítése, az önbizalom növelése és a társadalmi, illetve munkaerőpiaci visszailleszkedés elősegítése. 

Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

2026. jan. 30.

Változik a gyermekorvosi ellátás rendje településünkön: február 1-jétől több házi gyermekorvosi körzet beosztása is módosul. Az átszervezést az orvoshiány és a csökkenő lakosságszám tette szükségessé.

Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

2026. jan. 29.

A rendőrség csütörtökön hajnalban előállította Mezei Zsolt alpolgármestert. Az üggyel kapcsolatban megjelent önkormányzati közleményt betűhíven közöljük olvasóinkkal.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Csoportmásodikként elődöntős a válogatott

  2. DSTV: az éremművészet atyja

  3. Közösségépítők (1.): a varázsos Madártanya

  4. Történelmi íjász sikerek 2025-ben is

  5. Diadalmas évnyitó után komoly kihívások

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: az éremművészet atyja

DSTV: az éremművészet atyja

Embedded thumbnail for DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

Embedded thumbnail for DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

Top hírek

  1. Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

  2. A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

  3. Baleset miatt állt az M6-os sztráda forgalma Besnyő térségében (FRISSÍTVE)

  4. Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

  5. Nem válogatnak az eszközökben a csalók

Galéria

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő