Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 16. Gusztáv
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Letartóztatásban az emberkereskedő kényszermunkáltatók

Sziréna
erőszak
elfogás
ügyészség

facebook megosztás

Öcaline - 2023. máj. 12., 11:02

Megtévesztéssel kényszerítettek munkára kiszolgáltatott helyzetű sértetteket – a vármegyei főügyészség indítványozta az apa és fia letartóztatását. Durva történet, nagyon durva.

A Fejér Vármegyei Főügyészség többszörösen minősülő emberkereskedelem és kényszermunka bűntette miatt indítványozta annak a két férfinak a letartóztatását, akik kiszolgáltatott helyzetüket kihasználva, megtévesztéssel munkára kényszerítettek öt sértettet, áll a főügyészség honlapunkhoz eljuttatott közleményében. Az összegzésből kiderül, a DO hasábjain már hírül adott nyomozás adatai szerint a két gyanúsított négy sértettet, két nőt és két férfit – akik közül ketten hajléktalanok voltak – előnyösnek tűnő ígéretekkel, a nehéz anyagi helyzetükből fakadó kiszolgáltatott helyzetüket kihasználva rábírtak arra, hogy egy nagykarácsonyi, illetve alapi ingatlanba költözzenek és munkát végezzenek. 
A szállásul szolgáló házban illemhely nem volt, mosási és tisztálkodási lehetőség lavórból történt, folyóvíz nem volt bevezetve. A gyanúsítottak a sértetteket minden hétköznap, időnként szombatonként is egy másik településen lévő gyárba vitték, ahol takarító munkát kellett végezniük. A munkáért a megígért fizetés helyett két sértettnek napi 2.000,- Ft-ot adtak, amelyből saját maguknak kellett biztosítani a napi ellátásukat, míg a többi sértett részére a napi fizetést a gyanúsítottak önkényesen, előzetes megállapodás nélkül fizették ki. A gyanúsítottak a nehéz anyagi körülményeiből adódó helyzetét kihasználva egy ötödik férfit is takarító munkára szerveztek be.
A cselekmény kiemelkedő tárgyi súlya és törvényi fenyegetettsége – amely a jelenlegi minősítés mellett öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés – megalapozza a szökés, elrejtőzés veszélyét. Alaposan lehet tartani a bizonyítás megnehezítésének a veszélyétől is a tanúk jogellenes befolyásolása útján, továbbá a sértetti kör esetleges bővülése révén. Az főügyészég összegzése arra is kitér, hogy a gyanúsítottak egyike a cselekményt erőszakos többszörös visszaesőként követte el, míg a másik férfi büntetőeljárás hatálya alatt állt, így vonatkozásukban a bűnismétlés reális veszélye is fennáll.

A Székesfehérvári Járásbíróság az ügyészi indítványnak helyt adott, és elrendelte a gyanúsítottak letartóztatását – igaz, a döntés fellebbezésükre tekintettel nem végleges.

(Fotó: FVMRFK)
 

A rovat további hírei: Sziréna

Az Országháznál robbantással fenyegetett – vádat emeltek ellene

2026. jan. 16.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség emelt vádat közveszéllyel fenyegetés bűntette miatt azzal a férfival szemben, aki az Országház épületénél történő robbantással fenyegetett. Nem viccnek szánta, pénzbüntetésre számíthat, értesült a DO.

Számtalan trükköt bevetnek az online csalók

2026. jan. 13.

A dunaújvárosi áldozatot 1,3 millió forinttal rövidítették meg, de adathalászat, hamis befektetések és álbrókerek miatt tettek feljelentést a sértettek Fejér vármegyében a közelmúltban. Az ötlettár kifogyhatatlan – vigyázzanak a pénzükre!

Idős asszonyt rabolt ki – letartóztatás a végre

2026. jan. 13.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség indítványozta annak a férfinak a letartóztatását minősített rablás bűntette miatt, aki egy 87 éves asszonyra támadt egy dunaújvárosi buszmegállóban. Az eset még tavaly nyáron esett, a tettes nem kímélte idős, járásában is akadályozott áldozatát, értesült a DO.

Elrendelték a zaklató bűnügyi felügyeletét

2026. jan. 12.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség indítványozta bűnügyi felügyelet elrendelését annak a férfinak az ügyében, aki rendszeresen megszegte a korábban alkalmazott távoltartás szabályait volt kolléganőjével szemben. Kitartóan zaklatta, tudta meg a DO.

Eltűnés miatt keresik a testvérpárt

2026. jan. 10.

A dunaújvárosi rendőrök kezdtek eljárást Házi Rubina Ketrin és Házi Jázmin Tifani eltűnése ügyében. A 14, illetve 15 éves lányok hétfőn tűntek el – már egy megosztás segíthet abban, hogy rájuk találjanak.

Bestiálisan bántalmazta az albérlőjét – letartóztatták

2026. jan. 09.

A Dunaújvárosi Járási Ügyészség indítványozta annak a férfinak a letartóztatását, aki súlyosan bántalmazta az albérlőjét. Nagyon durva történet, nagyon súlyos eset; a gyanúsított nem válogatott a brutális eszközökben, értesült a DO.

Az ünnepek alatt sem pihentek az online csalók

2026. jan. 07.

Lerántó apróhirdetés, "jó vétel", de még hamis szerelem illúziója is szerepel a merítésben – közel másfél millió forintos kárt okoztak az elmúlt időszakban az online csalók Fejér vármegyében. Két dunaújvárosi sértettet is lépre csaltak, értesült a DO.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Az Országháznál robbantással fenyegetett – vádat emeltek ellene

  2. DSTV: 2025 a pingpong asztaloknál

  3. Kálló Gergely: "...fontos, hogy a döntéseknél az itt élők véleménye érvényesüljön"

  4. Mire figyeljünk az utasbiztosítás kiválasztásakor?

  5. Nehéz feladat vár az Acélbikákra

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: 2025 a pingpong asztaloknál

DSTV: 2025 a pingpong asztaloknál

Embedded thumbnail for DSTV: a szolidaritási adóról

DSTV: a szolidaritási adóról

Embedded thumbnail for DSTV: színekben élni

DSTV: színekben élni

Top hírek

  1. Kelendővé vált a jótékony célú finomság

  2. Elrendelték a zaklató bűnügyi felügyeletét

  3. Forró teával köszönték meg a jeges munkát

  4. "Tomi" ott segít, ahol szükség van rá

  5. Idős asszonyt rabolt ki – letartóztatás a végre

Galéria

Újévi Gála (2026)

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 2. szám - 2026.01.16.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő