A dunaújvárosiak körében is népszerűek az önkormányzati üdülők
Küszöbön a kánikula, és még akadnak szabad helyek az önkormányzati bázisokon: ha jó idő, hát irány a vízpart – lássuk a lehetőségeket!
Amint arról már május elején beszámoltunk, városunk idén is biztosít üdülési lehetőséget: három helyszínen, Siófok-Szabadifürdőn, Balatonkenesén és Harkányban nyaralhatunk a DVG Zrt. által üzemeltetett ingatlanokban.
Remek helyek, remek lehetőség
Júniusban hétköznapokra vannak még szabad helyek az üdülőkben. Érdemes lehet ezt kihasználni a hónap második felében, hiszen a jelek szerint tovább melegszik az idő.
Harkányban a szálláshely 2 különálló 4 férőhelyes lakrésszel várja vendégeit a szeptember végéig tartó időszakban. A lakrészek 2-2 szobával, fürdőszobával és egy teljesen felszerelt konyhával rendelkeznek. A Harkányi Gyógy- és Strandfürdő körülbelül 15 perces sétával közelíthető meg az üdülőtől.
A balatonkenesei üdülőbe kellemes, nyugodt környezetben, a Balaton partjától mindössze 300 méterre várják az érdeklődőket. A vendégek 11 darab 4-6 személyes faház közül választhatják ki a számukra legmegfelelőbb lakrészt. Minden faház önellátáshoz szükséges felszereltséggel rendelkezik. A kiépített szalonnasütő mellett az üdülőt zárt kert veszi körül, ahol a gyermekeket korszerűsített játszótér is várja.
Siófok-Szabadifürdőn a vízparttól 300 méterre található üdülő 11 szobából áll. A kétszemélyes szobákat itt is szeptember végéig lehet igénybe venni. Az üdülő modern, közös konyhával rendelkezik. A szobák TV-vel és hűtőszekrénnyel vannak felszerelve. A szálláshely kertjében hinta, ping-pong asztal, valamint kiépített szalonnasütő található.
Foglalni muszáj
A bázisok népszerűségét jól jellemzi, hogy júliusban és augusztusban már csak igazán jó időzítéssel sikerülhet szobát, illetve házat foglalni – ugyanis nyár végéig a balatoni üdülőkben 90, a harkányiban pedig 60 százalék fölötti a foglalt éjszakák száma.
A szabad helyek iránt érdeklődni a Dunaújvárosi Kemping recepcióján lehet, méghozzá az alábbi elérhetőségeken!
Szalki-sziget kemping (DVG Zrt.)
Email: szallas@dvgzrt.hu
Mobil: 06-20-312-0974
Nyitva tartás (és foglalás utáni fizetés) – minden nap 07-19 óra között a kemping recepcióján.
Az árak és további képek az üdülőkről a DVG Zrt. honlapján elérhetők.
Forrás és fotó: DMJV Önkormányzata
A rovat további hírei: Mozaik
DSTV: együtt a tisztább városért
2025. nov. 04.
A díjkiosztóról már beszámoltunk, de most itt a DSTV összegzése: idén is remekül sikerült a Jót, szívből – Dunaújvárosért akciócsoport és a Decathlon Dunaújváros csapatának közös takarítási megmozdulása. A sok önkéntes munkája nyomán rengeteg szeméttől szabadult meg a város. Hangkép.
Mozgalmas nyitány után viszonylag nyugalmas őszidő
2025. nov. 03.
Eső és szél ma, aztán párás-ködös reggelek és derült napok szinte egész héten – ezt ígéri az előttünk álló időszakra a DO meteorológiai szakértője. Nem lesz túl izgalmas, de a csapadék változatlanul nagyon kéne: lehet, a hét végére be is fut!
DSTV: ovisokat avattak pantaleimonosokká
2025. nov. 03.
Varázslatos világ nyílhat ki a gyerekek előtt, amikor átlépik az oktatási intézmények kapuit, derül ki a DSTV összegzéséből. Az ovisok is csillogó szemekkel válnak részévé a közösségeknek – így történt a Szent Pantaleimon Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola ünnepségén is. Hangkép.
7 tipp, hogyan erősítsd immunrendszered természetesen
2025. okt. 31.
Az immunrendszer mindennapjaink láthatatlan védelmezője, amelynek megfelelő működéséhez számos tényező járul hozzá. A tudatos életmód, a változatos táplálkozás és a pihenés egyaránt segíthetnek abban, hogy szervezetünk kiegyensúlyozott maradjon. (X)
Mumus és a többiek: kockahegyes játékőrület
2025. okt. 30.
Halloween alkalmából szervez nagyszabású játékos éjszakai összetartást a Kockahegy Társasjáték Klub a DUE "B" klubjában október 31-én, azaz pénteken 18 órától másnap hajnali 4-ig (!!!) – színes programok sorával körítve.
DSTV: jelmezes kavalkád a múzeumban
2025. okt. 30.
Nem első alkalommal rendezte meg jelmezes, kézműveskedéssel egybekötött családi délutáni programját az Intercisa Múzeum, derül ki a DSTV összegzéséből. Idén is sokan voltak kíváncsiak a Halloween jegyében rendezett kavalkádra, ahol a főszereplők szellemek és boszorkányok voltak. Szellem- és hangkép.
"Nyugdíj cunami – mi történik, ha elfogynak az aktív dolgozók?"
2025. okt. 28.
Ezzel a figyelemfelkeltő címmel rendeznek előadást a Dunamenti Regionális Népfőiskola Kossuth Lajos utcai központjában csütörtökön délután. A program nyitott, minden érdeklődőt várnak!








