Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 19. Viola
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Értékes negyedik hely kenu kettesben az Európa Játékokon

Sport
kajak-kenu
Európa Játékok
Hajdu Jonatán

facebook megosztás

Bár a véghajrában dobogós hely is kinézett, nagyon értékes negyedik helyet szerzett Hajdu Jonatán és Fekete Ádám az Európa Játékok során a kenu kettesek 500 méteres mezőnyének döntőjében. Holnap újabb finálé vár Jonira – csak így tovább!  

Kép: MKKSZ-archív

Újabb kemény napon van túl a DKSE kenusa, Hajdu Jonatánra a krakkói Európa Játékokon – ugyanis a tegnapi 500-as előfutam és elődöntő után ma kétszázon, valamint újra ötszázon várt feladat a dunaújvárosi kiválóságra. Jonatán a kenu egyesek 200 méteres versenyszámának előfutamában térdelt hajóba délelőtt, s ahhoz, hogy már innen bejusson a fináléba, az első három hely valamelyikét kellett megszereznie. A DKSE versenyzője óriási csatát vívott ellenfeleivel, s végül az első előfutam harmadik helyét behúzva jutott be a szám péntek délutáni döntőjébe.
Ha lehet, még komolyabb feladat következett délután: negyed háromtól már a kenu kettesek 500 méteres fináléja várt Hajdu Jonatán és Fekete Ádám kettősére, amely tegnap az elődöntő megnyerésével biztosította helyét a legjobbak között. A magyar páros a nyolcas pályán vágott neki a döntőnek, és bár az első etap nem sikerült valami fényesen – féltávnál az ötödik pozícióban lapátolt kettősünk –, a véghajrában nagyot ment a magyar hajó, és még egy bravúr dobogó lehetősége is megcsillant. Végül ugyan a negyedik helyen zárt a magyar kettős, búslakodásra semmiképpen nincs ok: egyfelől az 1:40.728-as idő alig fél másodperces lemaradást jelentett a végső győztes olasz Casadei-Tacchini duó teljesítményétől, másrészt az is számít, hogy a magyar kettős tagjai először térdeltek így együtt a kenuba világversenyen. 
Aligha véletlen, hogy a versenyt követő értékelése során a DKSE versenyzője is elégedetten nyilatkozott:
– Nagyon komoly erőpróba volt, rutinos, kemény ellenfelekkel, nagy csatát hozott a döntő, és semmiképpen nem szabad szomorkodni amiatt, hogy most lecsúsztunk a dobogóról. Mindenképpen úgy fogom föl, hogy ez most egy megnyert negyedik hely volt, nem egy elvesztett bronz.

Hajrá, Joni, csak így tovább a holnapi fináléban!

spigott - 2023. jún. 22.

A rovat további hírei: Sport

Harmadszor a címvédő ellen

2025. dec. 19.

Az éllovas Gyergyói HK lesz a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinak ellenfele az Erste Liga péntek esti fordulójában.
 

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

2025. dec. 18.

Remek hangulatú évzáró ünnepséggel búcsúzott el a 2025-ös esztendőtől a DKSE birkózó szakosztálya a Gurics György Birkózó Centrumban szerdán este.

DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

2025. dec. 18.

Az év végéhez közeledve Dunaújváros egyesületei és szakosztályai rendre megtartják a hagyományos évzáróikat. Remek hangulatban ünnepelte meg a mögötte hagyott sikeres esztendőt a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület közössége is. Hangkép.

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

2025. dec. 18.

A Dunaújvárosi Központi Sportegyesület kiválóságát, az Európa-bajnoki ezüstérmes Czifra Bettina Lilit választotta a 2025-ös év legjobb női tornászának a Magyar Torna Szövetség. Gratulálunk!

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

2025. dec. 17.

Az idei esztendőben sem maradt el a legjobbak elismerése. A hazai és nemzetközi mezőnyben sikeresen teljesítő sportolókat, illetve edzőiket köszöntötte városunk vezetése a Városháza "C" szárnyának dísztermében. Hangkép.

Jobban kezdett és jobban is hajrázott a DEAC

Jobban kezdett és jobban is hajrázott a DEAC

2025. dec. 17.

A felejthető kezdés után nagyot küzdött a DKSE röplabda csapata a DEAC otthonában, de a házigazdák végül 3-0-s győzelemmel gyűjtötték be a három pontot kedden este.

Golovin Vlagyimir szerint idén elmaradt a csoda

Golovin Vlagyimir szerint idén elmaradt a csoda

2025. dec. 16.

Elmaradt a csoda és döntő részben a hullámzó teljesítmény miatt végzett a hetedik helyen a magyar női kézilabda-válogatott a vasárnap zárult holland-német közös rendezésű világbajnokságon Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány szerint.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Szántó Péter: egyre többen segítenek egymásnak, okkal bízva a közösség erejében

  2. Az otthoni környezet szerepe a hatékony munkában és tanulásban

  3. Harmadszor a címvédő ellen

  4. DSTV: emlékek az óvodákból

  5. Változatos, jótét adománnyal tarkított volt a Pannon Oktatási Központ karácsonya

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: emlékek az óvodákból

DSTV: emlékek az óvodákból

Embedded thumbnail for DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

Embedded thumbnail for DSTV: együtt a szertelenségért

DSTV: együtt a szertelenségért

Top hírek

  1. Lakástűz a Szabadság úton

  2. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  3. Rendőrkézen a rongálók – egyiküket rablással is gyanúsítják!

  4. Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

  5. Adventi varázslat a Viadana Kamarakórussal

Galéria

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Sportolók köszöntése (2025) - fotó:

Sportolók köszöntése (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő