Fákat döntött ki, ágakat szakított le a vihar Fejérben is
Mintegy 80 bejelentést regisztráltak a vármegyéből a tegnap esti vad vihar nyomán – a dunaújvárosi tűzoltókat még Kálozra is hívták, hogy segítsenek, értesült a DO.
Fejérben is nagy pusztítást okozott a tegnap esti viharos szél, tudatta a vármegyei katasztrófavédelmi szóvivő. Szabó-Bisztricz Anett tűzoltó százados összegzéséből kiderül: csaknem 80 bejelentés érkezett a vármegyéből a viharos időjárással összefüggésben. Az esetek többségénél az erős szélben útra dőlt fák, leszakadt ágak miatt kérték a tűzoltók segítségét. Vármegyeszerte címről címre haladva avatkoztak be a hivatásos, önkormányzati és önkéntes tűzoltók. Néhány esetben a helyszínre jutásukat is kidőlt fa nehezítette, ilyenkor az egységek megálltak, és az utat elzáró fát, ágat motoros láncfűrésszel feldarabolták, félrerakodták, majd folytatták a vonulást.
A katasztrófavédelmi szóvivő néhány súlyosabb esetet is említett: így például Székesfehérváron a Vásártéren felállított cirkuszi sátrat veszélyeztette az erős szél, ezért a dolgozók a tűzoltók segítségével a sátor felső részét leengedték, kifeszítették, és rögzítették. Személyi sérülés nem történt. Kislángon összedöntötte egy családi ház tetőszerkezetét a szél. Az épület lakójának nem esett baja, de otthonába nem térhetett vissza, ezért a katasztrófavédelem az ideiglenes szállás biztosítása érdekében értesítette a község önkormányzatát. Az ingatlan bejáratát a sárbogárdi hivatásos tűzoltók kordonszalaggal elkerítették.
Úrhidán egy tizennégy méter magas fűzfa hasadt ketté és egy kétszintes családi ház tetőszerkezetére dőlt. A fát a székesfehérvári és a veszprémi hivatásos tűzoltók a Sárvíz Tűzoltó Egyesület önkénteseivel, magasból mentő létraszerből motoros láncfűrésszel távolították el.
Dunaújvárosi tűzoltók is segítettek Kálozon, ahol vegyesbolt tetőszerkezetére dőlt egy húsz méter magas fa – a sárbogárdi és a dunaújvárosi egységek emelőkosaras járműből darabolták le az épületről. A szélben lehasadt ágakról, kidőlt fákról még ma is érkeztek a bejelentések a katasztrófavédelemhez – hiszen sokan csak reggel észlelték azokat.
Az összegzés egy figyelmeztetéssel ér véget – íme: ha bárki sérült elektromos vezetéket lát, ne közelítse meg, hívja a 112-es segélyhívó számot!
(Illusztráció: BM OKF)
A rovat további hírei: Sziréna
Akcióban a "csomagos" csalók – ne dőljön be!
2025. aug. 20.
Még rendőrök megtévesztésével is próbálkoztak a megtévesztő üzenet küldői, derül ki a vármegyei főkapitányság összegzéséből. A rendőrség tipptárral segíti a csalók elleni fellépést – vigyázzon mindenki, és ne szolgáltasson adatokat!
Letartóztatás vár a bántalmazóra
2025. aug. 15.
Csoportosan elkövetett garázdaság bűntett miatt indítványozta a Fejér Vármegyei Főügyészség annak a férfinak a letartóztatását, aki két társával bántalmazott egy férfit a dunaújvárosi uszoda előtt még július közepén. Csodák csodájára a sértett könnyű sérülésekkel megúszta, értesült a DO.
Meteo extra: már él a harmadfokú hőségriasztás!
2025. aug. 13.
Az országos tisztifőorvos a HungaroMet legfrissebb előrejelzése alapján rendelte el a legmagasabb figyelmeztetési szintű riasztást. A rendelkezés vasárnap éjfélig él, és az ország teljes területére érvényes!
Életeket mentett a szénmonoxid-érzékelő
2025. aug. 11.
Dunaújvárosi társasházi lakásokban is érdemes volt felszerelni a berendezést: a szénmonoxid-érzékelő hangos sípolása figyelmeztette a lakókat a "néma gyilkos", vagyis a színtelen, szagtalan, íztelen – érzékszerveinkkel felismerhetetlen – mérgező gáz veszélyére.
Országos tűzgyújtási tilalom – már mától!
2025. aug. 10.
A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe – az intézkedést a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságának egyetértésével rendelte el, már mától érvényes!
Ellopták és szét is kapták a kocsit
2025. aug. 06.
Vagyon elleni bűncselekmények miatt intézkedtek a rendőrök a városban és a környéken a közelmúltban: kocsilopás és rongálás színezte a palettát.
Letartóztatták a szexuális bántalmazót
2025. júl. 29.
Közösségi oldalon hálózta be kiskorú áldozatát a férfi, akinek letartóztatását minősített szexuális erőszak bűntette miatt indítványozta a Dunaújvárosi Járási Ügyészség. A 14 éves sértettet a szülői tiltás ellenére csalta el, majd körözés nyomán kerítették kézre, értesült a DO.