Újra bajnok a Karmacsi
Huszonnegyedik alkalommal hódította el a városi kispályás labdarúgó bajnokság első osztályának aranyérmét a Karmacsi Autó FC együttese.
Kép forrása: DLSZ
Két összecsapással folytatódott és fejeződött be a városi kispályás labdarúgó bajnokság ST Solar osztályának idei küzdelemsorozata a DLSZ Arénában. A hétfő esti forduló leginkább várt találkozóján a listavezető Karmacsi Autó FC és a második Fejó-Therm Kft. csapatai mérték össze egymással erejüket, méghozzá annak tudatában, hogy amennyiben a Karmacsi pontot szerez, úgy elhódítja a bajnoki címet, míg a Fejó győzelme esetén egymeccses bajnoki döntő várt volna a felekre.
Ahogy az várható is volt, hatalmas csatát vívtak egymással a csapatok, s bár sokáig egyik gárda sem örülhetett gólnak, az első félidő hajrájában Kővári öngóljával a Fejó került előnybe. Az utolsó percben ráadásul Nagy Erik is bevette a címvédő kapuját, még nehezebb helyzetbe hozva ezzel ellenfelét. A Karmacsi persze nem adta fel, a térfélcserét követően Varga Milán találatával szépített, majd hét perccel a lefújás előtt Szalánczi Gergő is betalált, kialakítva ezzel a 2-2-es végeredményt, amivel a Karmacsi Autó FC megszerezte 24. bajnoki címét a városi kispályás labdarúgó bajnokság első osztályában.
A nap második találkozóján a már biztos bronzérmes Multisteel Hungary a negyedik Jóbarátok Ködi Generál ellen lépett pályára, s ugyan a meccs véghajrájáig gólképtelenek voltak a felek, a véghajrában Németh László kétszer is bevette a Jóbarátok kapuját, így a Multisteel győzelemmel vett búcsút az ST Solar osztály idei küzdelmeitől.
Eredmények
Karmacsi Autó FC - Fejó-Therm Kft. 2-2 (0-2)
Multisteel Hungary – Jóbarátok Ködi Generál 2-0 (0-0)
Az ST Solar osztály végeredménye: 1. Karmacsi Autó FC 20 pont, 2. Fejó-Therm Kft. 17 pont, 3. Multisteel Hungary 13 pont, 4. Jóbarátok Ködi Generál 7 pont, 5. Gamma Metal Kft. 5 pont.
A rovat további hírei: Sport
DSTV: lövészek sikerei
2025. máj. 24.
A hagyományos bringatúra napján nem csak a kerékpárosok szerelmesei vehettek részt közösségi sporteseményen – a lőtéren is összegyűltek a lövészet kedvelői egy jó hangulatú versenyre. Szemük előtt lebegett a cél és a céltábla is, hogy minél pontosabb találatokat adjanak le. Hangkép.
Esztergomban zárja a szezont a Kohász
2025. máj. 24.
Nehéz hatvan perc vár a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapatára az NB I-es pontvadászat utolsó fordulójában ma este háromnegyed hattól.
DSTV: sportági ismerkedés
2025. máj. 23.
A sportágválasztó már a BIROK Szabó Magda Tagintézményében is hosszú évekre visszanyúló kezdeményezés. A gyerekek idén 7 állomáson ismerkedhettek a különféle sportágakkal. Hangkép.
Fényes érmek a Cegléden
2025. máj. 23.
Két ezüst- és egy bronzéremmel zárták a DKSE ifjú birkózói az U15-ös korosztály kötöttfogású bajnokságának küzdelmeit.
DSTV: szőnyegen a sport napján
2025. máj. 22.
A magyar sport napja apropóján tartott nyílt napok sorában helyet kaptak a DKSE birkózói is. Mint arról Telekné László Csilla beszámolt, az ovisokat, iskolásokat és felnőtteket egyaránt vártak – a legkisebbek persze először és elsősorban a mozgással és szőnyeggel ismerkedtek meg. Hangkép.
Balszerencsés dunaújvárosiak
2025. máj. 22.
Betegség és sérülések miatt bajnoki érmekről és Európa-bajnoki szereplésről kellett lemondania a DKSE tehetséges birkózóinak.
Ezüstös hétvége Fadd-Domboriban
2025. máj. 21.
Jól szerepeltek a Dragon Steel SE sárkányhajósai a Fadd-Domboriban megrendezett a 9. Outrigger Sárkányhajó Magyar Bajnokság és Rangsoroló versenyen.