Meteo extra: riasztás a zivatarok miatt (FRISSÍTVE)

Öcaline - 2023. július 13. 8:06

Harmadfokú riasztás adott ki heves zivatarok veszélye miatt a meteorológiai szolgálat reggel Fejér vármegye déli járásaira – a térség középső részén másodfokú riasztás érvényes. Gyorshír. (FRISSÍTVE)

A riasztásról a vármegyei katasztrófavédelmi igazgatóság adott ki címszavas közleményt. Mint Szabó-Bisztricz Anett tűzoltó százados, szóvivő összegzéséből kiderül, a harmadfokú, vagyis piros riasztás esetén komoly károkat és sérülést okozó, esetenként emberi életet is fenyegető időjárási jelenségek lehetnek. 
A szóvivő fontos tanáccsal is szolgál: folyamatosan kísérjék figyelemmel a legfrissebb hivatalos meteorológiai információkat. 

Az Országos Meteorológiai Szolgálat folyamatosan frissülő felülete itt érhető el!

Időjárás – riasztások, figyelmeztetések (katt) >>

Különösen igaz ez mindazokra, akik útra kelnek – a heves eső, és a viharos szél bármikor és bárhol váratlan helyzeteket idézhet elő a zivatarok térségében!

UPDATE 8.26 – négy kocsira dőlt egy fa a Kossuth Lajos utcában

A katasztrófavédelmi szóvivő friss közleménye szerint reggel 8 óráig 15 bejelentés érkezett a katasztrófavédelemhez Fejérből, elsősorban a vármegye déli járásaiból. A Kossuth Lajos utcában négy parkoló személygépkocsira dőlt egy fa, amely az egyik járműnek a szélvédőjét is betörte. 
Kidőlt fa zárta el részben a 61-es főutat (Cecénél), valamin a 64-es főutat (Igarnál), több kisebb úton is fakidőlés nehezíti a forgalmat, és leszakadt ágak is akadályozták a közlekedőket.

Jó hír, hogy a viharzóna elhagyta térségünket – az viszont már nem annyira, hogy jön a hőség megint.

(Illusztráció: met. hu)

A rovat további hírei: Sziréna

Később rendezik a rendvédelmi kavalkádot!

Később rendezik a rendvédelmi kavalkádot!

2025. máj. 22.

A várható rossz időjárás miatt elmarad a Rendvédelmi Nap eseménysora a Kultik Mozinál pénteken. A döntés a felvonulást is érinti – azt is későbbre halasztják.

Életmentő akció – sikeres volt a rendőrök beavatkozása

Életmentő akció – sikeres volt a rendőrök beavatkozása

2025. máj. 20.

Dunaújvárosi rendőrök is részt vállaltak abban a kutatásban, amelynek eredményeként az utolsó pillanatokban sikerült megtalálniuk egy eltűnt férfit a rendőröknek Beloiannisz mellett.

DSTV: nők versengtek a volánnál

DSTV: nők versengtek a volánnál

2025. máj. 20.

Nem mindennapi megméretést szerveztek a Dunaújvárosi Rendőrkapitányságon a közelmúltban, derül ki a DSTV összegzéséből. A Nők a volánnál című közlekedésbiztonsági versenyen 9 csapat 27 hölgy versenyzője adott számot a tudásáról. Hangkép.

Kábítószer hatása alatt bántalmazta szomszédját, letartóztathatják

Kábítószer hatása alatt bántalmazta szomszédját, letartóztathatják

2025. máj. 18.

Súlyos testi sértés és más bűncselekmény miatt indítványozta a Dunaújvárosi Járási Ügyészség annak a férfinak a letartóztatását, aki kábítószer hatása alatt bántalmazta egykori szomszédját. A sértett orrcsonttörést szenvedett, értesült a DO.

Dunaújvárosi rendőrök vizsgálták a halálos kimenetelű közlekedési baleset hátterét

Dunaújvárosi rendőrök vizsgálták a halálos kimenetelű közlekedési baleset hátterét

2025. máj. 14.

A tragédia Vajtán történt még március végén, a baleset során kigyulladt egy autó, a kocsi 24 éves utasa életét vesztette a tűzben. A dunaújvárosi rendőrök nyomoztak az ügyben: bódult állapotban, engedély nélkül vezetett a sofőr, értesült a DO.

Őrjöngő férfit fogtak el a rendőrök

Őrjöngő férfit fogtak el a rendőrök

2025. máj. 13.

Ököllel és asztallábbal esett neki egy férfinak az a 27 éves dunaújvárosi lakos  a Szabadság úton még múlt pénteken. A támadó kábítószer hatása alatt garázdálkodott, értesült a DO.

Útlezárások a hosszú hétvégén – figyelem, a buszközlekedést is érinti!

Útlezárások a hosszú hétvégén – figyelem, a buszközlekedést is érinti!

2025. ápr. 30.

Felhívással fordult a közlekedőkhöz a város önkormányzata: a hosszú hétvégén változások lesznek a parkolási rendben és a közlekedés kapcsán is a Vasmű úton és környékén! Változás várható a buszközlekedés terén is!