Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 05. Ágota, Ingrid
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Pontos kezdés a bajnokságban

Sport
labdarúgás
Dunaújváros FC
bajnokság

facebook megosztás

spigott - 2023. júl. 31., 07:30

Fél órát emberhátrányban játszva ért el 1-1-es döntetlent a Dunaújváros FC labdarúgó csapata a Gárdony elleni hazai szezonnyitón.

A Gárdony együttesét látta vendégül a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III Dél-Nyugati csoportjának első fordulójában, vasárnap este fél hattól, s bár a mieink igen fiatal gárdával vágtak neki a meccsnek, hazai környezetben nem lehetett más a céljuk, mint a győzelem megszerzése.

Dobos Barna alakulata ennek szellemében kezdte is a találkozót, hamar magához ragadta a kezdeményezést, ám az első védést mégis Molnár kapusnak kellett bemutatnia a 6. percben. Nem sokkal később azonban már ő is tehetetlen volt, mert a 12. percben Baloghot hagyta tisztán lőni a hazai védelem, s a volt dunaújvárosi játékos szépen lőtte ki a jobb alsót 18 méterről (0-1).

A gól után nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak labdarúgóink, s bár Bata helyzeténél még szerencséje volt a vendégeknek, a 20. percben már nem volt kegyelem, mert Bata centerezéséből Tapiska lőtt tíz méterről a hálóba, kiegyenlítve az állást (1-1). A találat láthatóan meghozta a mieink játékkedvét, előbb Szepessy fejelt ígéretes helyzetben fölé, majd Tapiska lőtt kapufát úgy, hogy a kapus már verve volt, ám a félidő utolsó percében Molnárnak is bravúrt kellett bemutatnia ahhoz, hogy ne változott az eredmény.

Végh Zoltán felvételei

A térfélcserét követően két gárdonyi helyzet vezette fel a második félidőt, majd a 63. percben Patkós kapta meg második sárga lapját egy feleslegesnek tűnő szabálytalanság után, s ezzel sajnos emberhátrányba kerültek a mieink. Innentől kezdve mezőnyfölénybe kerültek a vendégek, de egy távoli lövésen kívül nem igazán tudták veszélyeztetni a hazai kaput, így a küzdelmes összecsapás végül 1-1-es döntetlennel ért véget.

Dunaújváros FC – Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Tapiska, ill.: Balogh.

Dunaújváros FC: Molnár – Horváth, Stampfel, Szepessy, Ferenczy (Ságodi, 94.), Hompót, Perjési, Patkós, Tapiska (Vajda, 70.), Bata (Gál, 94.), Marlen (Klauz, 63.). Vezetőedző: dr. Dobos Barna.

A rovat további hírei: Sport

DSTV: nyílt nap és bemutatók

2026. feb. 04.

Sportági bemutatókkal és bemutatóórákkal folytatta a beiskolázási kampányát a Vasvári Pál Általános Iskola. A mozgalmas szombati programsor sokak érdeklődését felkeltette. Hangkép.

Újra élnek a bajnoki remények

2026. feb. 04.

A Pentele ASE asztaliteniszezőinek első és második csapata is nyerni tudott, az NB III-asok viszont szoros vereséget szenvedtek a bajnokság hétvégi fordulójában.

Eb-döntős a magyar válogatott!

2026. feb. 03.

Óriási csatában, ötméteresekkel jutott be az Európa-bajnokság fináléjába a két dunaújvárosi játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott.

DSTV: vereség emelt fővel

2026. feb. 03.

Mindössze egyetlen mezőnyjátékos cserével küzdötte végig az Alba FKC elleni bajnokit a DKKA női kézilabda csapata, így méltán lehetett büszke játékosaira Zubai Gábor vezetőedző.

Új védővel erősített a DFC

2026. feb. 03.

A 31 esztendős Csató Martin a Békéscsaba együttesétől érkezett az NB III tavaszi idényére készülő Dunaújváros FC labdarúgóihoz.

Birkózással emlékeztek a sportág szerelmesére (galériával)

2026. feb. 03.

Remekül szerepeltek a DKSE és fiókszakosztályainak ifjú birkózói a Majosházi István Emlékversenyen, amelyet az Arany iskola tornatermében rendeztek meg a mögöttünk hagyott hétvégén.

A Hóvirág Kupáért fociztak

2026. feb. 02.

A Fortuna SE csapatának győzelmével ért véget a Rácalmási Sportcsarnokban megrendezett Hóvirág Kupa amatőr női kispályás labdarúgó torna a mögöttünk hagyott hétvégén.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Folytatódhat a Kistemető rekonstrukciója

  2. DSTV: nyílt nap és bemutatók

  3. ICA-D: tárlatvezetés és finisszázs csalogat

  4. Újra élnek a bajnoki remények

  5. DSTV: meleg étel, meleg ruha – meleg szívvel

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: nyílt nap és bemutatók

DSTV: nyílt nap és bemutatók

Embedded thumbnail for DSTV: meleg étel, meleg ruha – meleg szívvel

DSTV: meleg étel, meleg ruha – meleg szívvel

Embedded thumbnail for DSTV: vereség emelt fővel

DSTV: vereség emelt fővel

Top hírek

  1. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

  2. Újra élnek a bajnoki remények

  3. Töltsünk együtt egy délutánt – ismét Kolbásztöltő Fesztivált rendeznek Pentelén

  4. Három játékosától is elbúcsúzott a DFC

  5. Birkózással emlékeztek a sportág szerelmesére (galériával)

Galéria

Majosházi István Emlékverseny (2026)

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő