Azonosították a késes rablót – jelentkezzen, ha látta!
A dunaújvárosi rendőrök a lakosság segítségét kérik a 20 éves Oláh József kézre kerítése érdekében – alapos a gyanú arra, hogy ő követte el a Táncsics Mihály utcai késes rablást.
Amint arról korábban beszámoltunk, rablás bűntett elkövetésének gyanúja miatt kezdett eljárást ismeretlen tettessel szemben a dunaújvárosi kapitányság. A férfi Táncsics Mihály utcában található dohányboltban egy konyhakéssel a kezében a bevétel átadására szólította fel az üzlet alkalmazottját augusztus 10-én este. A rabló többször is megismételte követelését, ám miután az eladó nem tett eleget a felszólításoknak, a férfi egy doboz cigarettát vett magához és távozott az üzletből. A bűncselekmény során személyi sérülés nem történt.
A rendőrök azonosították a feltételezett elkövetőt, a 20 éves Oláh Józsefet – és most a kézre kerítése érdekében tettek közzé felhívást: kérik, hogy aki a képen látható férfi tartózkodási helyével vagy a bűncselekménnyel kapcsolatban információval rendelkezik, jelentkezzen személyesen a Dunaújvárosi Rendőrkapitányságon, vagy hívja a 25/510-510 telefonszámot, illetve névtelensége megőrzése mellett tegyen bejelentést a nap 24 órájában elérhető 06-80-555-111 Telefontanú zöldszámán, vagy a 112-es központi telefonszámon!
A segítséget előre is köszönik!
(Fotó: FVMRFK)
A rovat további hírei: Sziréna
Dunaújvárosi rendőrök vizsgálták a halálos kimenetelű közlekedési baleset hátterét
2025. máj. 14.
A tragédia Vajtán történt még március végén, a baleset során kigyulladt egy autó, a kocsi 24 éves utasa életét vesztette a tűzben. A dunaújvárosi rendőrök nyomoztak az ügyben: bódult állapotban, engedély nélkül vezetett a sofőr, értesült a DO.
Őrjöngő férfit fogtak el a rendőrök
2025. máj. 13.
Ököllel és asztallábbal esett neki egy férfinak az a 27 éves dunaújvárosi lakos a Szabadság úton még múlt pénteken. A támadó kábítószer hatása alatt garázdálkodott, értesült a DO.
Útlezárások a hosszú hétvégén – figyelem, a buszközlekedést is érinti!
2025. ápr. 30.
Felhívással fordult a közlekedőkhöz a város önkormányzata: a hosszú hétvégén változások lesznek a parkolási rendben és a közlekedés kapcsán is a Vasmű úton és környékén! Változás várható a buszközlekedés terén is!
Megtalálták a hajóbalesetben eltűnt dunaújvárosi férfi holttestét
2025. ápr. 29.
A Budafok-Tétény közelében eltűnt Lieszkovszky Zalán holttestét találták meg Bölcskénél vasárnap kora délután. A dunaújvárosi férfi egy hajóbaleset áldozata lett a közelmúltban – napokig eltűntként keresték, de beigazolódtak a balsejtelmek: életét vesztette.
Dunaújvárosi férfi tűnt el a hajóbalesetben
2025. ápr. 21.
A Csepel TC erőnléti edzője, a Dunaújváros PASE labdarúgóinak és a dunaújvárosi futsalosok volt játékosa, Lieszkovszky Zalán tűnt el a szombat esti dunai hajóbalesetben, értesült a DO.
DSTV: az internet sötét oldala
2025. ápr. 06.
Az Internet Fiesta programsorozata számos érdekes előadást tartogatott a látogatóknak a József Attila Könyvtárban, derül ki a DSTV összegzéséből. Ilyen volt az Internet sötét oldala című bűnmegelőzési beszámoló arról, hogy egyre több gondot jelentenek az online csalások. Hangkép.
DSTV: avarégetést csak szabályosan!
2025. ápr. 01.
A kerti zöldhulladék elégetésének szabályairól már olvashattak hasábjainkon, most következzen a DSTV összegzése arról, milyen előírásoknak kell megfelelni azoknak, akik komposztálás helyett az égetést választják. A kalauz Orosz Csaba önkormányzati képviselő. Hangkép.