Komoly kánikula várható, egy-egy hűsítő zivatarral
Tikkasztó hőséget ígér a következő napokra a DO időjárási szakértője. A hét közepén lehet némi csapadék, de utána folytatódik a kánikula, kinéz az újabb hőségriasztás is.
"Forró napsütés" – két szóban a lényeg, aki nem kíváncsi a napi bontású részletekre, már lapozhat is tovább Krausz Mikes Miklós, a Köpönyeg.hu meteorológiai portál szerkesztője rövid összegzése után. A többieknek itt az összes fontos (meg kevésbé fontos) részlet: ma szinte zavartalan napsütésre, igazi strandidőre számíthatunk. Kizárt az eső, csak néha élénkül a délkeleti szél. Meleg lesz – nap közben országszerte 29 és 35 fok között alakul a hőmérséklet.
A közeli kilátások pici változást hozhatnak a friss modellek szerint: kedden a sok napsütést délutántól gomolyfelhők zavarhatják, de csapadék nem lesz. Tovább erősödik viszont a nappali felmelegedés: délután 33-34 fok körüli országos hőség várható.
A hét közepén, vagyis szerdán és csütörtökön jobbára napos, gomolyfelhős időre leszkilátás. Elszórtan már előfordulhat zápor, zivatar – főként az északi hegyes-völgyes vidékek lakói reménykedhetnek hűsítő permetre. A délies szél néha megélénkülhet, a csapadékos időszakban akár erősebb is lehet – de nem csökken érdemben a hőmérséklet, délutánonként 33 fok körüli értékeket mérhetünk.
A periódus utolsó napjaiban – így augusztus 20-án, vasárnap is – csökken a csapadékhajlam a középtávú előrejelzések specialistája szerint, és folytatódik az igazi nyári idő. Sok-sok napsütéssel, elvétve egy-egy frissítő záporral, vagy zivatarral durran be a kánikula.
Marad a 30-35 fokos meleg idő – és legkésőbb a hét végére kinéz az újabb hőségriasztás, majd ne mondja senki, hogy nem szóltam időben!
(Fotó: Így látjuk MI! – Nagy Károly felvétele)
A rovat további hírei: Mozaik
DSTV: maskarás kavalkád a Móriczban (galériával)
2025. már. 04.
Remekül sikerült az alsó tagozatosok farsangi mulatsága a Móricz iskolában, derül ki a DSTV összegzéséből. A télűző maskarás mulatságon jelmezverseny és táncbemutató színezte a kínálatot, de még a tanárok csapata a közönség elé lépett. Hangkép és galéria itt!
A sünök védelmére hívja fel a figyelmet a tavaszi kerti munkák idején az MME
2025. már. 04.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a lombhalmok alatt megbúvó sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.
Már megint jól kisütötték – minden ízében remek volt a Pentelei Kolbászfesztivál (galériával)
2025. már. 03.
Hibátlan formátum, remek idő, kiváló közösségi élmény és végig parádés hangulat: ha van sikerrecept, ezek a hozzávalói. Minden megvolt a Mondbach-kúriában szombaton – nem is maradt el a diadal!
Nem betoppan, hanem berobog a tavasz!
2025. már. 03.
Napos napok, egyre csak emelkedő hőmérsékleti értékek – nem szokványos tavasztámadást ígér a hétre a DO időjárási szakértője. A hét végére már simán 20 fok körüli csúcsokkal számolhatunk, brutál, nem?
DSTV: maskarások kavalkádja a múzeumban
2025. már. 02.
Családi napra, vidám farsangolásra várta a látogatókat múlt hétvégén az Intercisa Múzeum, derül ki a DSTV összegzéséből. A mulatságon az elmaradhatatlan kézműveskedés mellett jelmezversenyen is kipróbálhatták magukat a vendégek – értékes könyvajándékok találtak gazdára. Hangkép.
DSTV: a láthatatlan egyház a Luther Pub programján
2025. már. 01.
Ismét gondolatébresztő programmal várta az érdeklődőket a Luther Pub, derül ki a DSTV összeállításából. Az evangélikus templom gyülekezeti termében tartott foglalkozás témája ezúttal a láthatatlan egyház kérdésköre volt. Hangkép.
Építőipari fókusznap a Városházán
2025. feb. 28.
Az Innopark Nonprofit Kft. közreműködésével Építőipari Fókusznapot rendezett a BNI megyei szervezete a Városházán. A városvezetést Mezei Zsolt alpolgármester képviselte, őt a város és a KKV-k kapcsolatáról kérdeztük, míg Huszti Zsolt az Innopark szerepéről, Szabó Dávid pedig a BNI nemzetközi és helyi működéséről számolt be.