Egy nap alatt lebukott a bringatolvaj
A Mezőfalván történ kerékpárlopással meggyanúsított férfi beismerő vallomást tett. Ám előtte tett is arról ügyesen, hogy fülön csípjék sebesen.
Kerékpártolvaj kézre kerítéséről számolt be a vármegyei főkapitányság kommunikációs szolgálata. A részletes szóvivői összegzés szerint egy nő tett feljelentést a rendőrségen arról, hogy az egyik mezőfalvi közintézmény kerítéséhez letámasztott fehér színű kétkerekűjének kora délután már hűlt helye maradt szerdán.
A dunaújvárosi nyomozók ismeretlen személlyel szemben lopás vétség gyanúja miatt kezdtek büntetőeljárást, ám a rendőrségi adatgyűjtéssel párhuzamosan a sértett is megosztotta a kerékpárjáról korábban készített felvételt egy internetes közösségi oldalon. A fotó nyomán hamarosan olyan jelzés érkezett, hogy hasonló járművet láttak "Helyhiány miatt eladó" felirattal ellátva a Vasmű úton. A sértett másnap rendőri segítséget kért, és a dunaújvárosi helyszínen egyértelműen felismerte a kerékpárját, az egyenruhások pedig elfogták az illegális árust. A bicikli visszakerült gazdájához, az 50 éves dunaújvárosi férfit pedig lopás vétség megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki a rendőrök.
Mint elmondta, azért ment Mezőfalvára, hogy kerékpárt lopjon, és azt mielőbb eladja, mivel nincs pénze, alkalmi munkákból él.
(Illusztráció: FVMRFK)
A rovat további hírei: Sziréna
Együtt a netes csalások ellen
2025. nov. 26.
Az internetes átverések elleni küzdelem jegyében folytatja sorozatát a Dunamenti Regionális Népfőiskola – az eseményre a Kossuth Lajos utcai központban várják az érdeklődőket csütörtökön délután.
Eltűnés miatt keresik Viktóriát – jelentkezzen, ha tud róla! (FRISSÍTVE)
2025. nov. 24.
A dunaújvárosi rendőrök kérik a lakosság segítségét kérik a 15 éves mezőfalvi lány eltűnése ügyében. Már egy megosztás is közelebb vihet a fiatalhoz! (FRISSÍTVE)
Baleset a reggeli órákban
2025. nov. 22.
Villanyoszlopnak ütközött egy személyautó Dunaújvárosban, a Szórád Márton út és az Aranyvölgy út kereszteződésénél.
Végzetes gázolás a Papírgyári úton (frissítve)
2025. nov. 20.
Tragikus kimenetelű baleset történt a Papírgyári úton ma reggel, értesült a DO. Egyelőre nem megerősített információink szerint gyalogosgázolás történt – a sérült a helyszínen életét vesztette. Gyorshír.
Frontális karambol az 51-es főúton
2025. nov. 18.
Dunaújvárosi tűzoltókat is bevetettek annál a balesetnél, amely hétfőn reggel történt az 51-es főúton Szalkszentmárton és Dunavecse között. Újabb súlyos eset, vigyázzanak az utakon!
Vádemelés a rabló testvérpár ellen
2025. nov. 16.
A Dunaújvárosi Járási Ügyészség emelt vádat azzal a testvérpárral szemben, akik kiraboltak egy férfit a városban még nyáron. Napszemüvegen kirobbant vita fajult tettlegességig, értesült a DO.
Súlyos baleset, teljes útzár a 62-es úton
2025. nov. 13.
Frontálisan ütközött két személyautó a főút városunkhoz közeli szakaszán kora este, a tűzoltók két embert is feszítővágóval szabadítottak ki. Gyorshír.








