Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 21. Ágnes
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Kutyatulajdonosok, figyelem: elkezdődött az ebösszeírás!

Közélet
kutya
felelős állattartás
önkormányzat

facebook megosztás

doszerk - 2023. szep. 16., 09:45

Dunaújváros kormányzata szeptember 15. és december 31. között ebösszeírást tart, amelyben minden kutyatartónak kötelező részt venni. Tudnivalók itt!

Az ebtulajdonosoknak nincs más dolguk, mint kitölteni az ebösszeíró adatlapot, és eljuttatni az önkormányzathoz. Az ebösszeírás három évente kötelező önkormányzati feladat, amely ezúttal szeptember 15. és december 31. között zajlik. Ebben az időszakban minden kutyatulajdonosnak kötelessége az ebösszeírásban részt venni. 
Orosz Csaba önkormányzati képviselő maga is kutyatulajdonos, kis kedvencét annak idején örökbefogadta. Úgy véli, állampolgári kötelességünk gondoskodni négylábú kedvenceinkről:
– Városunkban három évente van ebösszeírás, amely egy kötelező önkormányzati feladat, de nekünk, gazdiknak is kötelező a részvétel, ugyanis közös érdekünk, hogy kedvenceink, és mi, kutyatulajdonosok, városlakók is biztonságban legyünk. 
Emellett az eböszeírás további célja a városban tartott kutyák adatainak, valamint tulajdonosaik elérhetőségének nyilvántartása, hiszen, ha bármi baj történik, a gazdi ez alapján könnyebben felkereshető. 
Az ebösszeíró adatlapot a lakosságnak e-mailen (ebosszeiras@dunaujvaros.hu) vagy személyesen az önkormányzat portáján van lehetősége benyújtani. Az adatlap az önkormányzat portáján is átvehet, de a www.dunaujvaros.hu oldalon is megtalálható a Nyomtatványok Városüzemeltetési Osztály fül alatt.

Fontos tudni, hogy az adatszolgáltatási kötelezettség  fennáll azon állatoknál is, akiket a korábbi összeírások során már bejelentettek, és abban az esetben is, ha az adatokban nem történt változás. Az adatlapokat kutyánként külön-külön kell beadni 2023. december 31-ig.

DMJV Önkormányzata
(A kép illusztráció)

A rovat további hírei: Közélet

Díjátadóval ünnepeljük a magyar kultúra napját

2026. jan. 20.

Folytatva a szép hagyományt idén is a kulturális szféra legrangosabb önkormányzati elismerésének átadásával ünnepli a magyar kultúra napját városunk. A Pro Cultura Intercisae Díj ünnepi koncerttel körített átadója az evangélikus templomban lesz csütörtökön délután. Meghívó!
 

DSTV: kelendő a város jótét pizzája

2026. jan. 20.

A beszámolót már olvashatták hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése a Dunaújváros pizzája elnevezésű közösségi kezdeményezésről. Az Édes Pizzériában megvásárolható finomság igencsak népszerű – ezt az összegyűjtött összeg is jól mutatja. Ízes hangkép.

A közösség diadala lett az újtelepi véradás

2026. jan. 19.

Mindent bevetett az immár hagyományos közösségi akció életben tartásáért a Városvédők Újtelepért Egyesület és a Magyar Vöröskereszt területi szervezete – a vége átütő siker: szombaton a célzott 40 fő helyett 56 önkéntes vállalta a csapolást!
 

„Boldogító igen!” – idén újra esküvő kiállítás csalogatott a Mondbach-kúriába (galériával)

2026. jan. 19.

A tavalyi nagy siker után ismét megszervezték az esküvő kiállítást - másodjára is remek hangulat és kiváló szakemberek várták a látogatókat. A kúria ismét fényesen bizonyította, hogy az esküvők ünnepi pompája bizony megfér a falai között. 

"... egy reménységre kaptatok elhívást is" – imahét, már mától

2026. jan. 19.

Folytatják az elmúlt esztendők nemes hagyományát, négy napon át tartó egyetemes imahétre várják a híveket a város templomaiban. A sorozat már ma délután kezdődik!

DSTV: MR berendezés Dunaújvárosban

2026. jan. 19.

A beszámolóval már jelentkeztünk hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése arról, hogy ünnepélyes keretek között is átadták a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézetben a nemrég telepített MR berendezést. Hangkép.
 

Gazdára találtak az elhagyott ruhadarabok

2026. jan. 16.

Nem könnyű az általános iskolás gyerekek élete. Tanulnak, leckét írnak, sportolnak és edzésekre, szakkörökre járnak. Megesik, hogy ilyenkor néhány dolgot elfelejtenek – például cipőt, kabátot, pulóvert, pólót és zoknit hagynak az iskolában. 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Ötméteres dráma után elődöntős a magyar válogatott

  2. Díjátadóval ünnepeljük a magyar kultúra napját

  3. Tragikus becsapódás, végzetes ütközés

  4. Két győzelemmel folytatták az U20-asok

  5. A kannabisz megítélésétől a CBD megismeréséig

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: kelendő a város jótét pizzája

DSTV: kelendő a város jótét pizzája

Embedded thumbnail for DSTV: MR berendezés Dunaújvárosban

DSTV: MR berendezés Dunaújvárosban

Embedded thumbnail for DSTV: szeretik a stand-up műfaját

DSTV: szeretik a stand-up műfaját

Top hírek

  1. Tragikus becsapódás, végzetes ütközés

  2. Sikeres seregszemle a boldogító "igen" jegyében (galéria)

  3. A közösség diadala lett az újtelepi véradás

  4. Az Országháznál robbantással fenyegetett – vádat emeltek ellene

  5. Gazdára találtak az elhagyott ruhadarabok

Galéria

Esküvő kiállítás (2026)

Újévi Gála (2026)

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 2. szám - 2026.01.16.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő