Nemcsak szépek, de még okosak is a padok
Már nemcsak a Technikum városrészben, hanem a Városháza téren is találkozhatnak a járókelők az okospadokkal, melyek nagyon hasznos találmányok, főleg a mai korban, amikor már szinte elengedhetetlen az okoseszközök vagy az internet használata a mindennapi életünkben.
A kihelyezett köztéri bútorok USB kábel segítségével vagy akár vezeték nélkül, kizárólag a napenergiát hasznosítva töltik fel az okoseszközöket. Az ingyenes wifi használatával pedig bármikor, útközben is online intézhetjük el ügyes-bajos dolgainkat az okospadok közelében.
Pintér Tamás polgármester kiemelte, ezek a padok az innovációt testesítik meg és megfelelnek a modern kor valamennyi elvárásának:
– Különösen örülök annak, hogy ezeket a padokat – mindenfajta reklám nélkül – azonnal birtokba vették a városlakók. Egy-két nap után már közösségi terek jöttek létre körülöttük, fiatalok és idősek egyaránt szívesen használják, városunk szerves részeivé váltak. A "Rajta, Újváros!" Egyesület képviselőiként azon dolgozunk nap mint nap, hogy Dunaújváros még élhetőbb, tisztább, rendezettebb, modernebb város legyen. Minden kihívásra korszerű, XXI. századi megoldásokat keresünk. Az eddigi és a jelenleg zajló fejlesztéseink során is mindig különös figyelemmel vagyunk a gazdaságossági és környezetvédelmi szempontokra, az energiahatékonyságra. Kívánom, hogy szerezzenek az okospadok sok örömet és vigyázzunk rájuk, hogy még sokáig szolgálhassanak minket, városlakókat!
Kölesdi Fanni
(Fotó: Végh Zoltán)
A rovat további hírei: Közélet
Sok boldogságot kívánunk az Évák körében!
2025. jún. 06.
Újabb szépkorú polgár ünnepelte a 90. születésnapját. Varga Károlynét, Éva nénit Dunaújváros képviseletében Barta Endre alpolgármester és Szántó Péter önkormányzati képviselő köszöntötte. A jókívánságokat örömmel fogadta az ünnepelt az Évák – lánya, unokája és dédunokája – körében.
Három tétel volt a rendkívüli közgyűlésen
2025. jún. 05.
Rendkívüli közgyűlést hívott össze Pintér Tamás polgármester csütörtök délelőttre. A rendkívüli ülés indoka egy pályázati lehetőség, aminek nagyon szoros a benyújtási határideje, illetve egy korábbi döntés módosítása vált szükségessé.
Két lépcsőháznál újult meg a járdaszakasz
2025. jún. 05.
Apró, de az ott élők számára annál örömtelibb fejlesztésről számolt be Tóth Kálmán önkormányzati képviselő. A Mátyás Király körút 8-10. előtt – tehát két lépcsőháznál – újult meg az évek alatt elhasználódott járdaszakasz.
Közösen emlékeztek a tragikus sorsdöntésre
2025. jún. 05.
105 évvel ezelőtt, 1920. június 4-én, 16.32 perckor írták alá a Trianoni békeszerződést. A diktátum következtében a történelmi Magyarország elveszítette területének kétharmadát és lakosságának mintegy hatvan százalékát. A trianoni békediktátum évfordulójára emlékezett a Dunaújváros önkormányzata az evangélikus templomban szerdán.
Csattanó poénok a Dunaújvárosi Esteken – Fábry Sándor volt a vendég
2025. jún. 05.
Fábry Sándor humorista, műsorvezető, dramaturg volt a Dunaújvárosi Estek legutóbbi vendége. A kedd délutáni előadása sokakat vonzott a "C" szárnyba, nem véletlenül – közismert és megosztó személyiségére kíváncsiak voltak a dunaújvárosiak.
Hamarosan startol a szabadstrand-szezon
2025. jún. 04.
Egészen pontosan június 13-án nyit a szabadstrand – félreérthetetlenül jelezve a nyári szezon hivatalos kezdetét. Mezei Zsolt városüzemeltetési alpolgármester a helyszínen jelentette be: a jövő hét végén már ismét várja a fürdőzőket a város egyik legnépszerűbb nyári közösségi tere.
Tartalmas évtizedek után kerek évforduló
2025. jún. 04.
Folytatódott a dunaújvárosi szépkorú polgárok köszöntése. A napokban Dr. Tarjáni Györgyöt, Gyuri bácsit köszöntötte az önkormányzat nevében Barta Endre alpolgármester és Szántó Péter önkormányzati képviselő.