Szoros vereség Garamszentkereszten
A helyzetkihasználással voltak elsősorban komoly gondjai harmadik nyári felkészülési mérkőzésén a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatának.
Főoldali és belső kép forrása: DAB-archív
Garamszentkereszten, a szlovák második ligás Ziar nad Hronom otthonában folytatta felkészülési meccsei sorozatát a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, csütörtökön délután négy órától.
Niko Eronen gárdájából ezúttal hiányzott Varga, Léránt és Kovács kapus is, ám a Bikák ennek ellenére is nagyon erősen kezdtek, s az első tíz perc csatáraik és a hazai hálóőr párharcáról szóltak, mert volt ziccerünk egyenlő létszámban, emberelőnyben is, de sajnos a csatákat a szlovákok kapusa nyerte. Az első tíz perc után kezdett kiegyenlítettebbé válni a játék, volt helyzete a házigazdáknak is, de gólt szerencsére csak a mieink szereztek, méghozzá Svars révén, aki egy erőszakos korongszerzést követően ugorhatott ki szólóban, s fejezte be eredményesen ziccerét (0-1).
A második etapot is nagyobb lendülettel kezdték Acélbikáink, ám ezt egy feleslegesnek tűnő kiállítás törte meg, melyet sajnos gyorsan ki is használt a vendéglátó (1-1). A folytatás hullámzó játékot hozott, hol a mieink, hol a hazaiak kerültek fölénybe, s bár talán több lehetősége volt a Bikáknak, újabb gól sokáig nem született. A harmad hajrájában megkapta harmadik előnyét is Garamszentkereszt, mely ezzel is élni tudott, s hogy a mieink kedve még rosszabb legyen, arról a második gólt szerző Jakubek gondoskodott a 40. percben, így a második szünetre már a hazaiak vonulhattak 3-1-es vezetéssel.
A harmadik felvonás első hét percében már egált is mutathatott volna az eredményjelző, annyi helyzete volt a Bikáknak, ám a legnagyobb helyzetekkel sem tudtak élni a mieink. S, ahogy az ilyenkor lenni szokott, a 49. percben egy kék vonalról kapura emelt korong is behullott Tóth kapus fölött (4-2). A negyedik hazai gól után nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak hokisaink, s bár újabb ziccereket puskáztak el, az 58. percben Sziszak már beütött egy kipattanót (4-2). A véghajrában kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött jégre Niko Eronen, de újra csak ziccerekig jutottak a Bikák, gólig nem, így a hazaiak 4-2-es sikerével ért véget a sok tanulsággal szolgáló összecsapás.
Ziar nad Hronom - DAB 4-2 (0-1, 3-0, 1-1)
DAB: Tóth (Ferreira) – Moore, Maarnela, Somogyi, Nemes, Szalma – Svars, Sziszak, Ödman, Sillanpää, Dézsi – Belicenka, Ahonen, Elomaa, Koskinen, Dostálek – Petko, Pinczés, Szabó, Strenk. Vezetőedző: Niko Eronen.
A rovat további hírei: Sport
Közös mozgás a jótékonyság jegyében
2025. ápr. 09.
Számtalan meglepetéssel, neves előadókkal rendezik meg a Kihívás Napját a Móricz iskolában április 12-én, s a várhatóan remek hangulatú viadalon a Livi Lépteiért Alapítványt támogathatják a résztvevők.
Fontos bravúr idegenben
2025. ápr. 09.
Remekül játszva, a véghajrát is jól bírva aratott kétgólos győzelmet a második helyezett Csepel otthonában a DKKA U21-es női kézilabda csapata az NB II-es felnőtt bajnokságban.
Remek hajrá a fináléban
2025. ápr. 09.
A döntőben hétpontos hátrányból fordítva szerzett első helyezést az U15-ös kötöttfogású birkózók második válogató versenyén a DKSE tehetsége, Parádi László.
Bajnok a Pentele ASE!
2025. ápr. 08.
A nagy rivális Nagykanizsa 13-5-ös legyőzésével biztosította be az NB II-es pontvadászat bajnoki címét a Pentele ASE első számú csapata, mely így jövőre ismét az NB I-ben szerepelhet.
Felemás hétvége a medencében
2025. ápr. 08.
A DFVE női vízilabdázóinak serdülő csapata simán nyert, az ifjúságiak viszont háromgólos vereséget szenvedtek a BVSC vendégeként a korosztályos bajnokságok vasárnapi fordulójában.
Féltucat DFC-gól Pápán
2025. ápr. 08.
Vojnity Nóra négy találatának is köszönhetően magabiztos győzelmet aratott pápai vendégjátékán a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata.
Közel volt a dobogó
2025. ápr. 07.
Kevéssel maradt le a harmadik helyről Sztankó Zina Inka és Tóth-Pál Rebeka kettőse a tollaslabdázók országos diákolimpiai döntőjének leány páros versenyszámában.