DunaKosár Közösség - intézze heti bevásárlását másként!
Több helyen működik már az országban a termelők és vásárlók kölcsönös bizalmán alapuló közösség. Az ő tapasztalataikat megismerve, civil kezdeményezésként, önkéntesek munkájával jött létre városunkban is a DunaKosár Közösség.
Az alapítók elsődleges célja, hogy közvetlen kapcsolat alakuljon ki helyi termelők és vásárlók között. Számos előnyt élvezhetnek a vásárlók. Akár személyesen megismerhetik a termelőket, friss, bio minősítésű, megbízható élelmiszerhez, más, egyedi kézzel és nem utolsó sorban szívvel készített termékhez juthatnak. Hasonlókép nyertesek lehetnek a termelők, hisz közösségi kapcsolatokon alapuló, kiszámítható piacot építhetnek vállalkozásuk számára.
Fontos, hogy a DunaKosár lehetőséget kínál a tudatos vásárlásra, környezetünk megóvására, egy fenntartható fogyasztási kultúra kibontakozására.
A közösségben önkéntesek dolgoznak, nincs fizetett alkalmazott, ezzel is megkímélve az árakat a kereskedelmi költségektől. Bárki vállalhat munkát a közösségben mindennapjaihoz igazítva, heti egy-két órát vagy akár félnapot.
A DunaKosár olyan közösségi gazdaságot épít Dunaújvárosban és térségében, amely úgy erősi a helyi illetve térségbeli vállalkozásokat, hogy közben a vásárlókat is nyertes helyzetbe hozza. Ötvözi a digitális technológiát a személyes kapcsolatokkal.
Könnyen elérhető az oldala (dunakosar.hu), amelyen jelenleg közel ötven termelő mutatkozik be. Bárki böngészheti, regisztrálhat egyszerűen, válogathat többszáz termék közül. A szervezők a rendeléseket minden héten kedd éjfélig várják, hogy csütörtökön 17 és 18 óra 30 perc között átadhassák a vásárlók saját kosarait a Jókai Mór utca 19. számon lévő iskola épületében.
Nincs lökdösődés, időt rabló sorban állás, helyettük vevő és eladó számára egyaránt méltányos árak, akciók, közösségi jó hangulat vár minden érdeklődőre.
Kényelmesen, online adható le a rendelés, miközben személyesen vehetők át a termékek egy valódi, egymást támogató közösségben.
Tehát: dunakosár.hu – többet ér egy kattintásnál!
DMJV Önkormányzata
(Fotó: DunaKosár Közösség)
A rovat további hírei: Mozaik
Örömöt is ajándékozott a Pentelei iskola (galériával)
2024. dec. 15.
Meghitt karácsonyi ünnep helyszíne volt az Egyesített Szociális Intézmény és Árpád-házi Szent Erzsébet Idősek Otthona dunasori intézménye kedden délben: a Pentelei Mentálhigiénés Iskola vendéglátó szakmát tanuló diákjai lepték meg az otthon lakóit – a finom falatok mellé régi szép karácsonyok hangulatát varázsolva.
Állatok karácsonya – köszönet az ovisoknak
2024. dec. 15.
Szép hagyománya a dunaújvárosi óvodáknak, hogy minden évben az év végéhez közeledve a bajbajutott, elárvult négylábúkara is gondolnak. Idén is sokan ajánlottak fel eleséget és egyéb kellékeket az Állatok karácsonya című közösségi kezdeményezés keretében.
Bőséges ezüstvasárnapi kavalkád a piacon
2024. dec. 14.
Az ünnepi készülődés jegyében várja vendégeit a Dunaújvárosi Piac – a szerencsések még a Mikulással és krampuszaival is találkozhatnak vasárnap délelőtt!
Folytatódik a forgatag, kisvonat is jár az adventi sokadalom idején
2024. dec. 13.
Az öröm gyertyájának meggyújtása mellé egy örömhírrel is szolgálhatunk: kisvonattal is felkereshetik a Városháza téren zajló Adventi Forgatag sokadalmát a városlakók vasárnap délután és este. Részletes menetrend, megállók és tudnivalók itt!
Jótékonysági vetítés a Kultik Moziban
2024. dec. 13.
Kedves hagyományt folytatott a Kultik Mozihálózat – jótékonysági vetítésre várták településünk általános iskolás és óvodás gyermekeit. A filmélményhez 450 doboz pattogatott kukorica és üdítő is dukált, amelyek kiosztásában részt vett Pintér Tamás polgármester és Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester is.
DSTV: csak egy tánc volt
2024. dec. 13.
Sűrű időszak a jelenlegi a táncoktatók életében, derül ki a DSTV összegzéséből. Az esküvő szezon véget ért, de a szalagavatók javában tartanak – sőt, szombaton az városlakókat megmozgató flashmob helyszíne lesz az Adventi Forgatag a Városháza téren. Hangkép.
Az építőipar idén várhatóan a 2023-as szinten teljesít
2024. dec. 13.
Az építőipar az idén várhatóan a 2023-as szinten teljesít, így 2024-re is folyóáron 8800 milliárd forint körüli építési szerelési költséggel lehet számolni - közölte az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) csütörtökön az MTI-vel.