Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 19. Viola
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Értékes iksz idegenben

Sport
labdarúgás
Dunaújváros FC
bajnokság

facebook megosztás

spigott - 2023. nov. 13., 07:30

A PTE-PEAC ellen szerzete meg első pontját idegenben a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III-as pontvadászat vasárnapi fordulójában.

Kép: DO-archív

A Pécs elleni összecsapáson igyekezett megszerezni első idegenbeli pontjait a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután, s mivel a PTE mindössze egyetlen ponttal előzte meg Dobos Barna alakulatát a tabellán, így mindkét gárda számára nagyon fontos volt az összecsapás. Melyen valamivel inkább labdarúgóink voltak az aktívabbak, ám hiába volt az első és a második felvonásban is több lehetőségük, mint vendéglátójuknak, ezúttal sajnos nem sikerült kapuba találni. Emellett azért a védekezés jól működött, így a hazaiak sem tudták mattolni együttesünket, mely a 0-0-s döntetlennel ugyan megszerezte első pontját idegenben, de továbbra sem tudott elmozdulni a tabella utolsó helyélről, igaz a már bennmaradást jelentő 12. hely továbbra is csak négy pontra van a dunaújvárosi labdarúgóktól.

A mérkőzést követően dr. Dobos Barna vezetőedző érdeklődésünkre elárulta, bár örülnek annak, hogy sikerült végre idegenben is pontot szerezni, a lehetőségek alapján ebből lehetett volna akár három is.
– Annak örülhetünk, hogy egy rivális ellen pontot szereztünk, ez a minimum célunk volt, mert a Szentlőrinc elleni bravúrnak így volt értéke. Összességében közelebb álltunk a győzelemhez, több lehetőségünk volt, mint a hazaiaknak, s bár sajnos nem tudtuk az i-re feltenni a pontot, értékes pontot szereztünk idegenben. A játékban ott folytattuk, ahol Szentlőrinc ellen abbahagytuk, megvolt a labdabirtoklásunk, voltak jó támadásaink, igazából csak a gól hiányzott a játékunkból. Megvoltak a lehetőségeink a három pont megszerzéséhez, s bár a végén ellenfelünknek is volt egy helyzete, azt meg tudtuk akadályozni.

PTE-PEAC – Dunaújváros FC 0-0

DFC: Molnár – Horváth, Hegedűs, Stampfel, Szepessy, Hompót, Puskás, Tapiska, Vörös, Bata, Marlen (Gál, 71.). Vezetőedző: Dobos Barna.

A rovat további hírei: Sport

Nemzetközi mezőnyben bizonyítottak

2025. dec. 19.

Remekül szerepeltek a DKSE birkózó szakosztályának korosztályos tehetségei a közelmúltban megrendezett nemzetközi versenyeken.

Harmadszor a címvédő ellen

2025. dec. 19.

Az éllovas Gyergyói HK lesz a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinak ellenfele az Erste Liga péntek esti fordulójában.
 

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

2025. dec. 18.

Remek hangulatú évzáró ünnepséggel búcsúzott el a 2025-ös esztendőtől a DKSE birkózó szakosztálya a Gurics György Birkózó Centrumban szerdán este.

DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

2025. dec. 18.

Az év végéhez közeledve Dunaújváros egyesületei és szakosztályai rendre megtartják a hagyományos évzáróikat. Remek hangulatban ünnepelte meg a mögötte hagyott sikeres esztendőt a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület közössége is. Hangkép.

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

2025. dec. 18.

A Dunaújvárosi Központi Sportegyesület kiválóságát, az Európa-bajnoki ezüstérmes Czifra Bettina Lilit választotta a 2025-ös év legjobb női tornászának a Magyar Torna Szövetség. Gratulálunk!

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

2025. dec. 17.

Az idei esztendőben sem maradt el a legjobbak elismerése. A hazai és nemzetközi mezőnyben sikeresen teljesítő sportolókat, illetve edzőiket köszöntötte városunk vezetése a Városháza "C" szárnyának dísztermében. Hangkép.

Jobban kezdett és jobban is hajrázott a DEAC

Jobban kezdett és jobban is hajrázott a DEAC

2025. dec. 17.

A felejthető kezdés után nagyot küzdött a DKSE röplabda csapata a DEAC otthonában, de a házigazdák végül 3-0-s győzelemmel gyűjtötték be a három pontot kedden este.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Nemzetközi mezőnyben bizonyítottak

  2. Szántó Péter: egyre többen segítenek egymásnak, okkal bízva a közösség erejében

  3. Az otthoni környezet szerepe a hatékony munkában és tanulásban

  4. Harmadszor a címvédő ellen

  5. DSTV: emlékek az óvodákból

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: emlékek az óvodákból

DSTV: emlékek az óvodákból

Embedded thumbnail for DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

Embedded thumbnail for DSTV: együtt a szertelenségért

DSTV: együtt a szertelenségért

Top hírek

  1. Lakástűz a Szabadság úton

  2. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  3. Rendőrkézen a rongálók – egyiküket rablással is gyanúsítják!

  4. Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

  5. Adventi varázslat a Viadana Kamarakórussal

Galéria

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Sportolók köszöntése (2025) - fotó:

Sportolók köszöntése (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő